Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Dış gebelik nedir? Dış Gebelik Belirtileri Nelerdir?

Gebeliğin erken dönemlerinde kadınları korkuya düşüren nedenlerden biri de dış gebelik riskidir. Dış gebelik her durumda pek belirgin değildir. Peki nasıl anlaşılır? Sizler için özetledik.

 

Dış Gebelik Riskine Dikkat!

Dış gebelik, döllenmiş yumurtanın rahim dışında tutunması ve büyümesi nedeniyle olur.

 

 >>Türkiye'nin En İyi Falcıları Falınıza Baksın<<

 

Erken fark edilmezse annenin hayatı için büyük bir risk taşır, bu yüzden ne kadar erken teşhis edilirse anne sağlığı için o kadar iyidir.  Dış gebelik, gebeliğin erken dönemlerinde hekim kontrolünden geçilmediyse fazla belirti göstermeyebilir. Bu durumda anne adayının dış gebeliği anlaması çok zordur.

 

grossesse

 

Dış gebelik durumunda göğüslerde şişlik, mide bulantısı, adet gecikmesi gibi hamilelik belirtilerinin yanı sıra anormal kanamalar ve ağrılar görülür. Dış gebeliğin neden kaynaklandığı tam olarak belirlenemez.  Hormonal düzensizlikler ya da anormal cenin gelişimi gibi bir çok kaynak dış gebeliğin nedenleri arasında bulanabilmektedir. Dış gebeliğin normal gebeliğe dönüşme ihtimali yoktur. 

 

>>Tıklayın, gelecekle ilgili sorularınıza yanıt bulun<<

 

Kasık ağrısı ve vajinal kanama düzensizliği de dış gebeliğin anlaşılmasını sağlayacak belirtilerdendir. Devamında ise şiddetli karın ağrıları, sersemlik, aşırı halsizlik, tansiyon düşüklükleri, ani bayılma gibi problemler baş gösterebilir.

 

*Dış gebelik şüphesi taşıyorsanız acilen bir doktora başvurmanız gerekmektedir. Tanının konmasıyla birlikte gecikmeden bir tedaviye başlamalısınız.

 

  >>En İyi Uzmanlardan Etkili Aşk Falı!<<

 

Sizin için seçtiğimiz diğer yazılar:

 

 

Yüzük Hangi Parmağa Takılır?

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 

 

Bize yorum bırakın

CANLI FAL

Türkiye'nin en iyi falcılarına aşk hayatınızla ilgili çıkmazları danışabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin.