Dış gebelik nedir? Dış Gebelik Belirtileri Nelerdir?

tarihinde

Gebeliğin erken dönemlerinde kadınları korkuya düşüren nedenlerden biri de dış gebelik riskidir. Dış gebelik her durumda pek belirgin değildir. Peki nasıl anlaşılır? Sizler için özetledik.

 

Dış Gebelik Riskine Dikkat!

Dış gebelik, döllenmiş yumurtanın rahim dışında tutunması ve büyümesi nedeniyle olur.

 

 >>Türkiye'nin En İyi Falcıları Falınıza Baksın<<

 

Erken fark edilmezse annenin hayatı için büyük bir risk taşır, bu yüzden ne kadar erken teşhis edilirse anne sağlığı için o kadar iyidir.  Dış gebelik, gebeliğin erken dönemlerinde hekim kontrolünden geçilmediyse fazla belirti göstermeyebilir. Bu durumda anne adayının dış gebeliği anlaması çok zordur.

 

grossesse

 

Dış gebelik durumunda göğüslerde şişlik, mide bulantısı, adet gecikmesi gibi hamilelik belirtilerinin yanı sıra anormal kanamalar ve ağrılar görülür. Dış gebeliğin neden kaynaklandığı tam olarak belirlenemez.  Hormonal düzensizlikler ya da anormal cenin gelişimi gibi bir çok kaynak dış gebeliğin nedenleri arasında bulanabilmektedir. Dış gebeliğin normal gebeliğe dönüşme ihtimali yoktur. 

 

>>Tıklayın, gelecekle ilgili sorularınıza yanıt bulun<<

 

Kasık ağrısı ve vajinal kanama düzensizliği de dış gebeliğin anlaşılmasını sağlayacak belirtilerdendir. Devamında ise şiddetli karın ağrıları, sersemlik, aşırı halsizlik, tansiyon düşüklükleri, ani bayılma gibi problemler baş gösterebilir.

 

*Dış gebelik şüphesi taşıyorsanız acilen bir doktora başvurmanız gerekmektedir. Tanının konmasıyla birlikte gecikmeden bir tedaviye başlamalısınız.

 

  >>En İyi Uzmanlardan Etkili Aşk Falı!<<

 

Sizin için seçtiğimiz diğer yazılar:

 

 

Yüzük Hangi Parmağa Takılır?

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 

 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Günlük Burç Yorumlarınız

Yay burcunda Dolunay "Dolunayın ışığı, içimizdeki manevi yolculuğu aydınlatıyor. Kendimize ve başkalarına karşı dürüst olma zamanı. Işığınızı parlatın ve kendi gerçeğinizi yaşayın."

Haftalık Burç Yorumları

Yay'daki Ay, Koç'taki Mars ile Üçgen "Bugün, içsel cesaretinizi ve enerjinizi ortaya çıkarın. Kendi gücünüzü keşfetmek için mükemmel bir gün."

En Sevilen Yazılar

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Burcunuza Dair Her Şey