Cilt Lekelerinden Nasıl Kurtulabilirsiniz?

tarihinde

Cilt lekelerinden kurtulmak için pahalı kozmetik ürünlere muhtaç değiliz! Birçok insanın ortak problemi olan cilt lekelerinden kurtulmanın doğal ve ucuz yöntemlerini sizler için sıraladık.

 

Cildinizde Oluşan Lekelerden Nasıl Kurtulabilirsiniz ?

 

Bazen baktığımızda yüzümüzde kahverengi lekeler fark ederiz. Bu lekeler güneş yanıkları, sivilceler ya da cildin yaşlanmasıyla oluşabilir.

Cilt lekelerini gidermek için birkaç seansta uygulanan çeşitli tedaviler mümkün. Ayrıca birçok kozmetik ürün mevcut. 

 

>>Deneyimli Uzmanlarımız Kahve Falınıza Baksın<<

 

Ancak eğer doğal yöntemlerden yanaysanız, evde kolayca hazırlayabileceğiniz birkaç maske önerimiz var;

 

1. Maydanoz maskesi

Maydanoz cildi temizler ve yeniler. Bir tutam maydanozu yıkadıktan sonra doğrayıp havanda ezin. İçine birer çay kaşığı limon suyu ve bal döküp karıştırın. Bu karışımı göz çevreniz hariç bütün yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra soğuk suyla durulayıp nemlendirici sürün. Bu işlemi haftada 1 veya 2 kez yapabilirsiniz.

 

huile d'amande

 

2. Badem yağı maskesi

Badem yağı yüzdeki lekeleri gidermek için etkili bir üründür. 2 çay kaşığı badem yağını biraz ısıtın ve yüzünüze 10 dakika boyunca masaj yaparak uygulayın. Bu işlemi 2 hafta boyunca her gece uygulayabilirsiniz.

 

>>Tıklayın, Geleceği Öğrenin!<<

 

3. Limon maskesi

Limon, cildi beyazlatmak ve temizlemek için birebirdir. Ayrıca ciltteki ölü hücrelerin atılmasını ve yenilerinin oluşmasını da sağlar. Bir limonun suyunu sıkın ve bir parça pamuğa dökün. Yüzünüzdeki lekeli kısımları bununla ovalayın ve daha sonra o bölgeye nemlendirici sürün. Bu işlemi 2 ya da 3 hafta boyunca her gün uygulayabilirsiniz.

 

citrons

 

 4. Patates maskesi

Patates, cildi yeniler ve güçlendirir. 3 patatesi soyup rendeleyin. Ortaya çıkan suyu süzün, bu suyun içine yarımşar çay kaşığı limon suyu ve bal koy. Bu karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika bekledikten sonra durulayın. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

 

>>En Uygun Fiyatlara Fal Baktırmak İçin Tıklayın<<

 

Diğer en popüler yazılarımız:

 

 

 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!