Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Bereket Duası Nedir ve Nasıl Okunmalıdır ?

Ramazan ayının daha bereketli geçmesi için Bereket Duasını okumanızı öneririz.

Bereket Duası Nedir ve Nasıl Okunmalıdır ?


Dualar ibadetimizin temelini oluşturur. Birçoğumuz dinimizi öğrenmeye ilk önce dua ezberleyerek başlamıştır. Dualar hem Yaradan’a şükretmemizi sağlayan hem de dileklerde bulunmamıza imkân kılan bir araçtır.

<<< Online 7/24 Telefondan Danışmanlık >>>

Ramazan'da Bereket ve Niyet Bizim İçin Önemli

Dualarımızda dilediklerimiz hemen gerçekleşmese bile dua etmeye başladığımız andan itibaren enerjimiz değişir. İnsan psikolojisi üzerinde uzmanlaşmış kişiler dua okurken vücut ısımızın yükseldiğini söylemektedirler. Aynı şekilde bu uzmanlar dua okumanın üzerimizde pozitif etki bıraktığını da söylüyor. Nedeni ise çok basit. Sosyal varlıklar olarak iletişim kurmak, anlaşılmak ve onaylanmak istiyoruz. Bazen yaşadığımız dünya bize bu imkânı sağlayamıyor. Halbuki dua ederken Allah’ın varlığını, bizi dinlediğini ve koruduğunu düşünüyoruz ve bu bize hemen iyi geliyor.

Ramazan ruhunu yaşadığımız şu günlerde, evin bereketi ve sahip olduklarımıza şükretmek en önemli konular arasında. Yoklukla mücadele eden kardeşlerimizi hatırlarken, var olanla yetinmek ve bereketini sağlamak da çok önem arz etmekte. Bu sebepten Bereket Duasını bu dönemde sıklıkla okumak bize iyi gelecektir.


>>>> Evinizin Bereketi, İş Bulma, Yatırım Yapma : Hepsini Falcılara Sorun


 

Bereket Duası

Halk arasında Karınca Duası olarak da bilinir. Kaynağı belli olmasa bile, içinde geçen Allah’ın isimleri ve iyi dileklerle hiçbir sakınca olmadan okunabilecek bir duadır.

“Allahümme ya Rabbi Cebrâîle ve Mîkâile ve İsrâfile ve Azrâile ve İbrahime ve İsmaile ve İshaka ve Yakube ve münzilel berakâti vet Tevrâti vez-Zebûri vel İncili vel Furkan. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illa billahil aliyyil azim. Lâ ilâhe illallahül melikül hakkul mübin. Muhammedü-Resülüllahi sadikul va’dil emin. Ya Rabbi, Ya Rabbi, Ya Hayyu, Ya Kayyum, Ya zel Celali vel İkram. Es’elüke ya Rabbel arşil azimi en yerzükani rizkan halalen tayyiben birahmetike ya erhamer Rahimin. Yemliha, Mekseline, Mislina, Mernüş, Debernüş, Şazenüş, Kefetatayyuş, Kıtmîr.“

Türkçe Okunuşu

“Ey Cebrailin, Mikailin, İsrafilin, Azrailin, İbrahimin İsmailin, İshak ve Yakubun rabbi Allahım, ey bereketleri indiren, Tevrat, Zebur, İncil ve Kuranı indiren rabbim. Güç ve kudret yalnızca büyük ve yüce olan Allaha aittir. Apaçık Hak ve yegane Melik olan Allahtan başka hiçbir ilah yoktur. Sözünde sadık ve Emin olan Hz Muhammed Allah’ın Elçisidir. Ey rabbim, Ey Rabbim, Ey diri ve Kaim olan, Ey celal ve ikram sahibi! Ey büyük (azim) olan arşın sahibi, senden beni helal ve hoş bir rızk ile rızıklandırmanı istiyorum, senin rahmetinle ey merhametlilerin en merhametlisi! Debernuş, Şazenuş, Kefeştetayyuş, Kıtmir, Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş. “

Bu duanın yanı sıra, ibadetlerimizden sonra Allah’a, bize helalden uzaklaştırmaması, verimli ve ahlaklı çalışmayı, paylaşırken vicdanlı olmayı ve malımızı tehlikelerden korumayı nasip etmeyi dileyebilirsiniz.

Herkese bereket dolu bir Ramazan ayı dileriz.

Bunları da Seveceksiniz

Türk Toplumunda Yaygın Olan Batıl İnançlar ve Anlamları 

Su Falına Nasıl Bakılır

Falcı Sibel : Psikolojik Kaygılar

Bize yorum bırakın

Bizimle iletişime geçin.