Bereket Duası Nedir ve Nasıl Okunmalıdır ?

tarihinde

Ramazan ayının daha bereketli geçmesi için Bereket Duasını okumanızı öneririz.

Bereket Duası Nedir ve Nasıl Okunmalıdır ?


Dualar ibadetimizin temelini oluşturur. Birçoğumuz dinimizi öğrenmeye ilk önce dua ezberleyerek başlamıştır. Dualar hem Yaradan’a şükretmemizi sağlayan hem de dileklerde bulunmamıza imkân kılan bir araçtır.

<<< Online 7/24 Telefondan Danışmanlık >>>

Ramazan'da Bereket ve Niyet Bizim İçin Önemli

Dualarımızda dilediklerimiz hemen gerçekleşmese bile dua etmeye başladığımız andan itibaren enerjimiz değişir. İnsan psikolojisi üzerinde uzmanlaşmış kişiler dua okurken vücut ısımızın yükseldiğini söylemektedirler. Aynı şekilde bu uzmanlar dua okumanın üzerimizde pozitif etki bıraktığını da söylüyor. Nedeni ise çok basit. Sosyal varlıklar olarak iletişim kurmak, anlaşılmak ve onaylanmak istiyoruz. Bazen yaşadığımız dünya bize bu imkânı sağlayamıyor. Halbuki dua ederken Allah’ın varlığını, bizi dinlediğini ve koruduğunu düşünüyoruz ve bu bize hemen iyi geliyor.

Ramazan ruhunu yaşadığımız şu günlerde, evin bereketi ve sahip olduklarımıza şükretmek en önemli konular arasında. Yoklukla mücadele eden kardeşlerimizi hatırlarken, var olanla yetinmek ve bereketini sağlamak da çok önem arz etmekte. Bu sebepten Bereket Duasını bu dönemde sıklıkla okumak bize iyi gelecektir.


>>>> Evinizin Bereketi, İş Bulma, Yatırım Yapma : Hepsini Falcılara Sorun


 

Bereket Duası

Halk arasında Karınca Duası olarak da bilinir. Kaynağı belli olmasa bile, içinde geçen Allah’ın isimleri ve iyi dileklerle hiçbir sakınca olmadan okunabilecek bir duadır.

“Allahümme ya Rabbi Cebrâîle ve Mîkâile ve İsrâfile ve Azrâile ve İbrahime ve İsmaile ve İshaka ve Yakube ve münzilel berakâti vet Tevrâti vez-Zebûri vel İncili vel Furkan. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illa billahil aliyyil azim. Lâ ilâhe illallahül melikül hakkul mübin. Muhammedü-Resülüllahi sadikul va’dil emin. Ya Rabbi, Ya Rabbi, Ya Hayyu, Ya Kayyum, Ya zel Celali vel İkram. Es’elüke ya Rabbel arşil azimi en yerzükani rizkan halalen tayyiben birahmetike ya erhamer Rahimin. Yemliha, Mekseline, Mislina, Mernüş, Debernüş, Şazenüş, Kefetatayyuş, Kıtmîr.“

Türkçe Okunuşu

“Ey Cebrailin, Mikailin, İsrafilin, Azrailin, İbrahimin İsmailin, İshak ve Yakubun rabbi Allahım, ey bereketleri indiren, Tevrat, Zebur, İncil ve Kuranı indiren rabbim. Güç ve kudret yalnızca büyük ve yüce olan Allaha aittir. Apaçık Hak ve yegane Melik olan Allahtan başka hiçbir ilah yoktur. Sözünde sadık ve Emin olan Hz Muhammed Allah’ın Elçisidir. Ey rabbim, Ey Rabbim, Ey diri ve Kaim olan, Ey celal ve ikram sahibi! Ey büyük (azim) olan arşın sahibi, senden beni helal ve hoş bir rızk ile rızıklandırmanı istiyorum, senin rahmetinle ey merhametlilerin en merhametlisi! Debernuş, Şazenuş, Kefeştetayyuş, Kıtmir, Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş. “

Bu duanın yanı sıra, ibadetlerimizden sonra Allah’a, bize helalden uzaklaştırmaması, verimli ve ahlaklı çalışmayı, paylaşırken vicdanlı olmayı ve malımızı tehlikelerden korumayı nasip etmeyi dileyebilirsiniz.

Herkese bereket dolu bir Ramazan ayı dileriz.

Bunları da Seveceksiniz

Türk Toplumunda Yaygın Olan Batıl İnançlar ve Anlamları 

Su Falına Nasıl Bakılır

Falcı Sibel : Psikolojik Kaygılar

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Kristal küre tüm sorularınıza cevap veriyor 🤫

Dün tanıştınız! Ya da uzun süredir karmaşık bir ilişkiniz var... Ümitsizce telefonda vakit geçirip bir arama ya da bir mesaj bekliyorsunuz? Acaba o da sizi düşünüyor mu? 🔮 Zihnini odakla ve kristal küreye dokunarak bir soru sor! Cevaplar bir tık uzağında 😉.

İsim Analizi : Harflerin Numerolojisi

Pisagoryan Numeroloji antik çağlardan beri kullanılan metafiziksel bir sistem. Sayıların kaderimiz üzerine etkisini araştırıyor. Kader sayısı hesaplamak için: Adımızın ve soyadımızın her harfinin karşılığı bulunan bir sayı vardır. Bu sayıların toplamı sahip olduğumuz kişilik özelliklerini gösterir. Doğum tarihimizden derlenen sayı kümesi de kader yolculuğumuz ile ilgili açıklamalar yapar.

Erkekler neden ciddi ilişkiden korkarlar?

Ciddi bir ilişkiye geçeceğiz diye sevinirken karşı tarafın hiç de oralı olmadığını görüyorsunuz. Peki bunun sebebi ne? Erkekler neden uzun soluklu bir ilişkiye başlamak konusunda daha tedirgin? İşte cevaplar...

Günlük Burç Yorumlarınız

Ay'ın Satürn ile Sekstil açısı ve Uranüs ile Üçgen açısı "Gün boyunca, manevi derinliklerinize dalın ve iç huzurunuzu bulun. Duygusal dengenizi koruyun ve finansal kararlarınızı bilgece yapın. Bugün, aile ve kariyer arasındaki dengeyi bulmak için mükemmel bir gün olabilir."

En Sevilen Yazılar

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey