Vücudunuzu canlandırın : Alkali diyeti nedir?

tarihinde

Son zamanların en çok konuşulan diyeti alkali diyeti.... Metabolizmanızı canlandırmak mı istiyorsunuz? Yaza doğru biraz dikkat etmek vücut dengenizi yerine getirecek. Bir çok ünlünün ve spor uzmanının gözdesi alkali diyetini sizler için yazdık!

Alkali Diyeti Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Alkali diyeti, vücuda alınan asidik yani kilo yapıcı besinlerin alınmasını engelleyerek bunun yerine alkali özellikler gösteren besinlerle beslenilmesi üzerine kurulmuş bir diyettir. Bu yediğiniz yiyeceklerin vücudunuzun asitliğini veya alkalinitesini (pH değerini) değiştirebileceği düşüncesine dayanır. Alkali diyeti bağışıklığı güçlendiriyor, cildi güzelleştiriyor, kilo sorunlarının giderilmesinde yardımcı oluyor.

<<< Sağlık - şifa alanında kişisel koçluk, tüm sorunlarınızı sorun >>>

 

salade 

Baş ağrılarını, şişkinliği, kalp hastalığını, kas ağrısını ve uykusuzluğu önlemeye yardımcı olduğu kadar enerji seviyelerini ve hafızayı iyileştirmeye de yarıyor.

Vücudun pH'ını 7.35 ve 7.45 arasında tutabilmek için alkali yiyecekler tüketmek gerekir. 

Bunun üzerine sadece ne yediğinize değil, nasıl pişireceğinize dikkat etmelisiniz. Örneğin, çiğ ıspanak alkalidir, ancak pişirildiğinde asidik hale gelir.

Yediklerimizden hemen sonra yediğimiz tüm gıdalar, asidik veya alkali bir baz olarak parçalanır.

 

<<< Bioenerjiyle vücudunun bilinmeyenlerini keşfet >>>

 

 diet

 

Taze meyve, sebze, fındık ve baklagiller, incir, greyfurt, limon, rezene, brokoli, enginar, kuşkonmaz, pancar, lahana, ıspanak, su teresi ve karnabahar en alkali yiyecekler olarak kabul edilir.

Ne yazık ki, makarna, buğday, tüm süt ürünleri, et, balık ve kabuklu deniz ürünleri, kahve, çay, şeker, gazlı içeceklerde alkol var.

Alkali diyetin enerji düzeylerini ve hafızayı iyileştirebileceğini ve baş ağrılarını, şişkinliği, kalp hastalığını, kas ağrısını ve uykusuzluğu önleyebildiği söyleniyor.

Sindirim sisteminin parçalanması için alkali gıdalar daha kolaydır ve bu nedenle vitaminler ve mineraller daha kolay emilir. Ayrıca, diyetin bir parçası olarak önerilen tohumlar ve fındıklar, cilt tonunu iyileştirmeye yardımcı olan temel yağlar açısından zengindir.

 

Sizin için seçtiğimiz en çok okunan diğer yazılarımız: 

 

Telepati: Sevdiğiniz Sizi Arasın

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


Cinsellikte En Uyumlu Burçlar 

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


Çin Astrolojisine Göre Burçlar

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Kristal küre tüm sorularınıza cevap veriyor 🤫

Dün tanıştınız! Ya da uzun süredir karmaşık bir ilişkiniz var... Ümitsizce telefonda vakit geçirip bir arama ya da bir mesaj bekliyorsunuz? Acaba o da sizi düşünüyor mu? 🔮 Zihnini odakla ve kristal küreye dokunarak bir soru sor! Cevaplar bir tık uzağında 😉.

İsim Analizi : Harflerin Numerolojisi

Pisagoryan Numeroloji antik çağlardan beri kullanılan metafiziksel bir sistem. Sayıların kaderimiz üzerine etkisini araştırıyor. Kader sayısı hesaplamak için: Adımızın ve soyadımızın her harfinin karşılığı bulunan bir sayı vardır. Bu sayıların toplamı sahip olduğumuz kişilik özelliklerini gösterir. Doğum tarihimizden derlenen sayı kümesi de kader yolculuğumuz ile ilgili açıklamalar yapar.

Erkekler neden ciddi ilişkiden korkarlar?

Ciddi bir ilişkiye geçeceğiz diye sevinirken karşı tarafın hiç de oralı olmadığını görüyorsunuz. Peki bunun sebebi ne? Erkekler neden uzun soluklu bir ilişkiye başlamak konusunda daha tedirgin? İşte cevaplar...

Günlük Burç Yorumlarınız

Ay'ın Satürn ile Sekstil açısı ve Uranüs ile Üçgen açısı "Gün boyunca, manevi derinliklerinize dalın ve iç huzurunuzu bulun. Duygusal dengenizi koruyun ve finansal kararlarınızı bilgece yapın. Bugün, aile ve kariyer arasındaki dengeyi bulmak için mükemmel bir gün olabilir."

En Sevilen Yazılar

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey

Geleceğinizi aydınlatın - 📞 (0850) 377 76 51

Aklınıza takılan sorular mı var? Cevaplar bulmakta zorlanıyor musunuz? Falcılarımıza danışarak kesin ve net cevaplar edinebilirsiniz.

Hemen arayın +90 850 377 76 51 Diğer uzmanları keşfedin