Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Vücudunuzu canlandırın : Alkali diyeti nedir?

Son zamanların en çok konuşulan diyeti alkali diyeti.... Metabolizmanızı canlandırmak mı istiyorsunuz? Yaza doğru biraz dikkat etmek vücut dengenizi yerine getirecek. Bir çok ünlünün ve spor uzmanının gözdesi alkali diyetini sizler için yazdık!

Alkali Diyeti Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Alkali diyeti, vücuda alınan asidik yani kilo yapıcı besinlerin alınmasını engelleyerek bunun yerine alkali özellikler gösteren besinlerle beslenilmesi üzerine kurulmuş bir diyettir. Bu yediğiniz yiyeceklerin vücudunuzun asitliğini veya alkalinitesini (pH değerini) değiştirebileceği düşüncesine dayanır. Alkali diyeti bağışıklığı güçlendiriyor, cildi güzelleştiriyor, kilo sorunlarının giderilmesinde yardımcı oluyor.

<<< Sağlık - şifa alanında kişisel koçluk, tüm sorunlarınızı sorun >>>

 

salade 

Baş ağrılarını, şişkinliği, kalp hastalığını, kas ağrısını ve uykusuzluğu önlemeye yardımcı olduğu kadar enerji seviyelerini ve hafızayı iyileştirmeye de yarıyor.

Vücudun pH'ını 7.35 ve 7.45 arasında tutabilmek için alkali yiyecekler tüketmek gerekir. 

Bunun üzerine sadece ne yediğinize değil, nasıl pişireceğinize dikkat etmelisiniz. Örneğin, çiğ ıspanak alkalidir, ancak pişirildiğinde asidik hale gelir.

Yediklerimizden hemen sonra yediğimiz tüm gıdalar, asidik veya alkali bir baz olarak parçalanır.

 

<<< Bioenerjiyle vücudunun bilinmeyenlerini keşfet >>>

 

 diet

 

Taze meyve, sebze, fındık ve baklagiller, incir, greyfurt, limon, rezene, brokoli, enginar, kuşkonmaz, pancar, lahana, ıspanak, su teresi ve karnabahar en alkali yiyecekler olarak kabul edilir.

Ne yazık ki, makarna, buğday, tüm süt ürünleri, et, balık ve kabuklu deniz ürünleri, kahve, çay, şeker, gazlı içeceklerde alkol var.

Alkali diyetin enerji düzeylerini ve hafızayı iyileştirebileceğini ve baş ağrılarını, şişkinliği, kalp hastalığını, kas ağrısını ve uykusuzluğu önleyebildiği söyleniyor.

Sindirim sisteminin parçalanması için alkali gıdalar daha kolaydır ve bu nedenle vitaminler ve mineraller daha kolay emilir. Ayrıca, diyetin bir parçası olarak önerilen tohumlar ve fındıklar, cilt tonunu iyileştirmeye yardımcı olan temel yağlar açısından zengindir.

 

Sizin için seçtiğimiz en çok okunan diğer yazılarımız: 

 

Telepati: Sevdiğiniz Sizi Arasın

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


Cinsellikte En Uyumlu Burçlar 

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


Çin Astrolojisine Göre Burçlar

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


Bize yorum bırakın

CANLI FAL

Türkiye'nin en iyi falcılarına aşk hayatınızla ilgili çıkmazları danışabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin.