Adet Düzensizliklerine Bitkisel Çözümler

tarihinde

Birçok kadın adet düzensizliğinden ve sancılarından muzdarip. Oysa adet döngüsünü düzene sokmanın ve daha rahat bir adet dönemi geçirmenin ucuz ve basit yöntemleri var. Bu yazımızda kolayca uygulayabileceğiniz bitkisel çözümleri sıraladık.

Adet düzensizlikleri nasıl giderilir?

Adet düzensizliği genç yaşlı fark etmeksizin birçok kadının ortak problemi.

Adet döngüsünü etkileyen birçok etken vardır. Bazı ilaçlar, ağır egzersizler, hormon bozuklukları, gebelik ve emzirme; aşırı alkol, uyuşturucu veya sigara kullanımı adet dönemlerinizde düzensizlik yaratabilir.

Bu gibi durumlarda yapılması gereken ilk şey bir kadın doğum uzmanına başvurmaktır. Ancak tek başına alınabilecek önlemler de yok değil. Bazı bitkiler hormonlarınızı düzenlemeye yardımcı olabilecek içerikleriyle adet dönemlerinizi rahat ve zamanında geçirmenizi sağlar.

 

<<Gerçek falcılardan danışmanlık alın>>

 

Adet döngüsünü düzenlemek için bazı bitkisel çözüm önerileri:

 

1. Safran

Bir tatlı kaşığı safranı yarım su bardağı suda kaynatın. Bu karışım bir çorba kaşığı kadar azalıncaya kadar kaynasın. Bu karışımı üçe bölün ve, günde birkaç kez eşit miktarda suyla için.

 

safran     

 

2. Adaçayı

Bir miktar adaçayını suda bir taşım kaynatın. Biraz demlendikten sonra için. Adaçayı adet sancılarına ve rahim iltihaplarına da iyi gelir.

 

>>Tıklayın, en iyi uzmanlar falınıza baksın <<

 

3. Rezene

Etkili bir adet söktürücü olan rezene; adet döngüsünü desteklemeye yardımcı olur. İki çorba kaşığı rezene tohumunu bir gece boyunca suda bekletin. Sabah olunca süzüp içebilirsiniz. 

 

4. Kuşkonmaz

Birçok yemeği yapılan kuşkonmaz da kadınlar için çok faydalı. Adet dönemlerinde vücutta su birikmesini önler, ödemi söktürür.

 

kuskonmaz

 

5. Zerdeçal

Zerdeçal hormon dengesizliğini ve adet periyodunu düzenler. Toz zerdeçalı çay kaşığının ucuyla alın ve ılık sütle karıştırarak tüketin.

 

<< Sağlık durumunuzla ilgili sorulara anında yanıtlar bulun >>

 

Sizin için seçtiğimiz diğer yazılar:

 

 

 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Kristal küre tüm sorularınıza cevap veriyor 🤫

Dün tanıştınız! Ya da uzun süredir karmaşık bir ilişkiniz var... Ümitsizce telefonda vakit geçirip bir arama ya da bir mesaj bekliyorsunuz? Acaba o da sizi düşünüyor mu? 🔮 Zihnini odakla ve kristal küreye dokunarak bir soru sor! Cevaplar bir tık uzağında 😉.

İsim Analizi : Harflerin Numerolojisi

Pisagoryan Numeroloji antik çağlardan beri kullanılan metafiziksel bir sistem. Sayıların kaderimiz üzerine etkisini araştırıyor. Kader sayısı hesaplamak için: Adımızın ve soyadımızın her harfinin karşılığı bulunan bir sayı vardır. Bu sayıların toplamı sahip olduğumuz kişilik özelliklerini gösterir. Doğum tarihimizden derlenen sayı kümesi de kader yolculuğumuz ile ilgili açıklamalar yapar.

Erkekler neden ciddi ilişkiden korkarlar?

Ciddi bir ilişkiye geçeceğiz diye sevinirken karşı tarafın hiç de oralı olmadığını görüyorsunuz. Peki bunun sebebi ne? Erkekler neden uzun soluklu bir ilişkiye başlamak konusunda daha tedirgin? İşte cevaplar...

Günlük Burç Yorumlarınız

Ay'ın Satürn ile Sekstil açısı ve Uranüs ile Üçgen açısı "Gün boyunca, manevi derinliklerinize dalın ve iç huzurunuzu bulun. Duygusal dengenizi koruyun ve finansal kararlarınızı bilgece yapın. Bugün, aile ve kariyer arasındaki dengeyi bulmak için mükemmel bir gün olabilir."

En Sevilen Yazılar

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey