Adet Düzensizliklerine Bitkisel Çözümler

tarihinde

Birçok kadın adet düzensizliğinden ve sancılarından muzdarip. Oysa adet döngüsünü düzene sokmanın ve daha rahat bir adet dönemi geçirmenin ucuz ve basit yöntemleri var. Bu yazımızda kolayca uygulayabileceğiniz bitkisel çözümleri sıraladık.

Adet düzensizlikleri nasıl giderilir?

Adet düzensizliği genç yaşlı fark etmeksizin birçok kadının ortak problemi.

Adet döngüsünü etkileyen birçok etken vardır. Bazı ilaçlar, ağır egzersizler, hormon bozuklukları, gebelik ve emzirme; aşırı alkol, uyuşturucu veya sigara kullanımı adet dönemlerinizde düzensizlik yaratabilir.

Bu gibi durumlarda yapılması gereken ilk şey bir kadın doğum uzmanına başvurmaktır. Ancak tek başına alınabilecek önlemler de yok değil. Bazı bitkiler hormonlarınızı düzenlemeye yardımcı olabilecek içerikleriyle adet dönemlerinizi rahat ve zamanında geçirmenizi sağlar.

 

<<Gerçek falcılardan danışmanlık alın>>

 

Adet döngüsünü düzenlemek için bazı bitkisel çözüm önerileri:

 

1. Safran

Bir tatlı kaşığı safranı yarım su bardağı suda kaynatın. Bu karışım bir çorba kaşığı kadar azalıncaya kadar kaynasın. Bu karışımı üçe bölün ve, günde birkaç kez eşit miktarda suyla için.

 

safran     

 

2. Adaçayı

Bir miktar adaçayını suda bir taşım kaynatın. Biraz demlendikten sonra için. Adaçayı adet sancılarına ve rahim iltihaplarına da iyi gelir.

 

>>Tıklayın, en iyi uzmanlar falınıza baksın <<

 

3. Rezene

Etkili bir adet söktürücü olan rezene; adet döngüsünü desteklemeye yardımcı olur. İki çorba kaşığı rezene tohumunu bir gece boyunca suda bekletin. Sabah olunca süzüp içebilirsiniz. 

 

4. Kuşkonmaz

Birçok yemeği yapılan kuşkonmaz da kadınlar için çok faydalı. Adet dönemlerinde vücutta su birikmesini önler, ödemi söktürür.

 

kuskonmaz

 

5. Zerdeçal

Zerdeçal hormon dengesizliğini ve adet periyodunu düzenler. Toz zerdeçalı çay kaşığının ucuyla alın ve ılık sütle karıştırarak tüketin.

 

<< Sağlık durumunuzla ilgili sorulara anında yanıtlar bulun >>

 

Sizin için seçtiğimiz diğer yazılar:

 

 

 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Çift Saatlerin Anlamları: 10:10 - Şansınız dönüyor!

Sabah kahvenizi yudumlarken saate baktınız. Yine 10:10 saatiyle mi karşılaştınız? Bu durum merakınızı uyandırması normal. Çifte saatler güçlü semboller taşırlar ve her birinin kendine özgü bir anlamı vardır. Ayrıca koruyucu meleğiniz bu saatler aracılığıyla size bir mesaj iletmeye çalışır. 10:10 saatinin neler ifade ettiğini öğrenmeye hazır olun!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Haftalık Burç Yorumları

Venüs Kova burcunda, Mars Kova burcunda kavuşum açısında "Bugün, Venüs ve Mars'ın kavuşumu, aşk ve tutkunun birleştiği bir enerji dalgası yaratıyor. Bu enerjiyi, hayatınızdaki ilişkileri güçlendirmek ve yeni başlangıçlar yapmak için kullanın."

Günlük Burç Yorumlarınız

Ay'ın Aslan burcuna geçişi "Bugün, duygularınızı cesurca ifade etmek için mükemmel bir gün. Kendinizi gizlemeyin, ışığınızı parlatın ve dünyaya kim olduğunuzu gösterin."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey