İlişkilerinizi Değiştirecek Yapmanız Gereken Zihin Egzersizi

tarihinde

<strong>Bir davranışın alışkanlık haline gelmesi için yalnızca 21 güne ihtiyacınız var. 21 gün boyunca bu ufak zihin egzersizini deneyin, belki değiştirmek istediğiniz davranışların nedenini fark eder ve kendinize yüklenmekten vazgeçersiniz ya da...</strong>

Kimi zaman hayatımız çok rutinleşse de ya da biz öyle düşünsek de, her gün bambaşka deneyimler yaşıyoruz aslında. Bilim adamları atalarımızın 1 yılda maruz kaldığı kadar dış faktöre, günümüzde insanların sadece 1 günde maruz kaldığını söylüyor. Bu kadar farklı etmenlere yüksek maruziyet altında olmamıza rağmen, her günü aynıymış gibi değerlendirip çoğu zaman üzerinde bir an bile düşünmeden günümüzü sonlandırıyoruz.

Oysa düşünebilmek değil mi insanın sahip olduğu en güzel yeti? Öyleyse neden zamanımızın ufak bir kısmını dahi olsa, günümüzü, yaşadığımız yahut tanık olduğumuz değişik anları düşünüp, bunlardan kendimize bir sonuç çıkartmaya ayırmayalım ki?

Başkalarının davranışları, tavırları vs üzerinde düşünmek empati yeteneğimizi arttırır. İnsanlarla daha sağlam bağlar kurmamızı sağlayan bu yeteneğin en güzel yanlarından biri geliştirilebilir olması. Üstelik sadece sevdiklerinizle ilişkilerinizi güçlendirmekle kalmaz, iş hayatında da empati sahibi kişiler daha yüksek pozisyonlar için daha çok tercih edilen kimselerdir.

Tabii sadece düşünmek yetmez empati yapabilmek için, biraz da tarafsız bir sorgulayıcılığa sahip olmanız gerekir. Kişisel ön yargılarınız düşünceleriniz üzerinde daha baskın bir güce sahip olduğu sürece gerçek anlamda empati yapmış olamazsınız. Bunu da aşmanın bir yolu var elbette, öncelikle kendi hareketleriniz üzerinde değerlendirmeler yapmak. Kendi hayatınızı, yaşadıklarınızı, tecrübelerinizi en iyi siz bilebilirsiniz, dolayısıyla bir hareketi neden yaptığınızı anlayabilmek adına gerekli tüm kaynaklar elinizde hazır! Tek yapmanız gereken o kaynakları, kendinize karşı dürüstçe kullanmanızı sağlayacak ilk adımı atmak…

Sevdiğinizi geri kazanmanın yolları neler?
HEMEN ÖĞREN

Bir davranışın alışkanlık haline gelmesi için yalnızca 21 güne ihtiyacınız var. 21 gün boyunca bu ufak zihin egzersizini deneyin, belki değiştirmek istediğiniz davranışların nedenini fark eder ve kendinize yüklenmekten vazgeçersiniz ya da çok sevdiklerinize karşı daha anlayışlı olur ve sevdikçe sevilirsiniz.

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!