Burçlar ve Evlilik Hakkındaki Görüşleri

tarihinde

Havaların yavaş yavaş ısınmasıyla beraberliklerini resmileştirmek isteyen çiftlerin sayısı da artıyor. Düğünlere davet edilmek sizin de evlenme isteğinizi mi kamçılıyor? Ama partneriniz mi bu durumu imkânsızlaştırıyor? İşte burçlar ve evlilik hakkındaki görüşleri!

Burçlar ve Evlilik Hakkındaki Görüşleri

Günümüzde evlilik oranları geçmişe göre düşüşte olsa da, birçoğumuz hâlâ o muhteşem beyaz gelinliğin hayallerini kurmaya devam ediyor. Siz evlenmek isterken partneriniz bu fikre hiç yanaşmıyor mu? Ona göre "bu şekilde iyisiniz ve daha fazlasına gerek yok" mu? O halde partneriniz Kova, Koç ya da İkizler burcu olabilir. 

2023'te evlenmek için en ideal tarihler

Açıların bu tarihlerin öncesinde ve sonrasında da kısa süre de olsa etkili olduğunu unutmayın. Dolayısıyla düğün tarihiniz bunlaradan birkaç gün önce ya da sonra olsa bile panik yapmanıza gerek yok.

 • 3 - 6 Ocak
 • 14 - 17 Şubat
 • 28 Şubat - 4 Mart
 • 29 Mart - 1 Nisan
 • 6 - 9 Nisan
 • 2 - 7 Mayıs
 • 11 - 16 Mayıs
 • 24 - 28 Mayıs
 • 12 - 14 Ağustos
 • 19 - 24 Ekim
 • 28 Ekim - 1 Kasım

2023'te bu tarihlerde evlenmekten kaçının

 • 11 - 17 Nisan  
 • 2 - 15 Haziran
 • 26 Haziran - 7 Temmuz
 • 21 Temmuz - 11 Ağustos
 • 15 - 31 Ağustos
 • 13 - 22 Eylül
 • 9 - 13 Ekim
 • 20 - 24 Aralık

Geleceğe dair sorularınız mı var? Uzmanlarımızla iletişime geçin


Evliliğe sıcak bakan burçlar

Bu burçlar nikah memuru karşısına çıkmaya son derece hazır!

 • Terazi: Uzun yıllar boyunca bir beraberliğin hayalini kurarlar ve yaşamak için sevmeye ihtiyaç duyarlar. Her türlü olayı resmiyete dökmeyi sevdikleri için evliliğe en çok sıcak burçlardan birisidir. Evliliğin törensel yönü kadar beraberinde getirdiği bağlılık ve romantizm de son derece hoşlarına gider.
 • Oğlak: Uzun soluklu ilişkileri severler ve kendilerini güvence altına almak isterler. Son derece sadıktırlar ve ilişkilerinde aradıkları şey de sadakattir. İlişkilerini resmiyete dökmeye bu yüzden ihtiyaç duyarlar.  
 • Yay: Bağlılıkların resmileştirilmesi ve her türlü klasik adetten çok hoşlanırlar. Onlar geleneklere bağlılıkları sebebiyle evlenen tiplerdendir. 
 • YengeçRomantizm ihtiyaçlarını karşılamaya ve yoğun duygusal anlar yaşamaya ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden evlilik fikrine sıcak bakmaları son derece doğaldır. 
 • Boğa: Evliliğin geleneksel ve kafa rahatlatan yönünden çok hoşlanırlar. Evlenmiş olmak onları inanılmaz derecede rahatlatır
 • AslanOnlar için evlilik demek düğün ve şık kıyafetler demektir. Partinin kraliçesi olmaya bayılırlar! Ayrıca partnerlerine olan sadakatlerini ve bağlılıklarını resmileştirme düşüncesi de hoşlarına gider. Herkese "onu" seçtiklerini göstermekten büyük zevk alırlar.  

Evliliğe karşı olan burçlar

Nikah memuru karşısına çıkmaya ayak direyenler!

 • İkizlerEvlilik pek onlara göre değildir... Neden evlenmeleri gerektiğini anlamazlar, onlar için bu hiçbir şey değiştirmez. Ayrıca düğün fikrine hiç mi hiç sıcak bakmazlar!
  Tavsiyemiz: Evliliğe dair artıların ve eksilerin olduğu bir liste hazırlayın ve ona her şeyi basitleştirerek neden evliliğin iyi bir şey olduğunu açıklayın. 
 • Koç: Bağlanma fikrinden pek hoşlanmazlar... Evliliği son derece sıkıcı bulurlar. Onların tutkuya ve heyecana ihtiyacı vardır, rutine değil.
  Tavsiyemiz: İlk görüşte aşktan güç alıp armaklarına hemen yüzüğü takmaya bakın! Sonrasında onu elinizde tutmak ve şaşırtmak için yaratıcı yollar bulmak sizin elinizde! 
 • Kova: Evlilik fikri onları öyle çok rahatsız eder kiBunun son derece gereksiz olduğunu düşünürler ve özgürlüklerini yitirmekten korkarlar.
  Tavsiyemiz: Onları şaşırtın! Evlilik teklifini hiç akla gelmeyecek bir yerde yapın. Düğün için de alışılmışın dışında bir yer seçin. Ve her şeyden önemlisi özgürlüğüne saygı göstereceğiniz konusunda ona güvence verin.

Peki ya diğerleri?

İşte arada kalanlar!

Akrep: Onlar için her şey ya hep ya hiçtirTutkuları yüzünden evlenebilecekleri gibi ilişkilerinden memnun değillerse kısa süre içinde her şeyi sorgulayıp boşanmaya karar verebilirler.
Tavsiyemiz: Aranızdaki kimyanın büyüsünden güç alın ve sonrasında tutkunuzu canlı tutmaya bakın!

BaşakBir yandan evlilik onlara sadakatiniz ve yanınızda olma isteğiniz konusunda güvence verse de hata yapmaktan, size layık olamamaktan korkarlar ve bu yüzden ne yapacaklarını bilemezler.
Tavsiyemiz: Kaygılarını dindirin, onlara güvence verin ve dünyanın en harika eşleri olacaklarını hatırlatmaktan vazgeçmeyin. 

Balık: Ancak ona sunduğunuz aile ve arkadaş ortamı içlerine sinerse evlilik fikrine sıcak bakarlar. Bu ortamlarda rahat hissetmeye ihtiyaç duyarlar. Balık yalnızca partneriyle değil çevresiyle de evlendiğini hisseder. 

Uzmanlarımızın yorumu: Evlenmek ya da evlenmemek...

Artık burcunuzun evlilik konusunda neler düşündüğünü biliyorsunuz. Ancak bu düşünceler kesinlikle aşkla ilgili şeyleri değiştirmiyor. Bu yüzden eğer duygusal yaşamınızla ilgili hâlâ sorularınız varsa, uzmanlarımızdan size yol göstermelerini isteyebilirsiniz. Size spritiüel konularda yardımcı olup geleceğinizle ilgili doğru kararlar vermenizi sağlayacaklardır.

Gelecek Benim
Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Çift Saatlerin Anlamları: 12:12 - Bir Dilek Tutun!

Karşınıza sık sık 12:12 saati çıkıyor ve anlamını merak mı ediyorsunuz? Merak etmeye de hakkınız var! Çünkü bu çift saat kroyucu meleğinizden bir mesaj taşıyor. Bir dilek tutmanızı çünkü ufukta sizi yeni değişimlerin beklediğini öğütlüyor.

Çift Saatlerin Anlamları: 22:22 - Pozitif düşünün!

22h22, referanslarda en sık ortaya çıkan ayna saatidir. Bu ayna saatine çekilmek önemsiz değildir, bu yüzden bunun sadece bir tesadüf olduğunu düşünmeyin. 22h22'nin güçlü bir anlamı vardır, hayatınızdaki bir olaya ışık tutmak için bilmeniz gereken koruyucu meleğinizden gelen bir mesajdır. Daha fazla uzatmadan 22h22 ayna saatinin anlamını keşfedin.

Çift Saatlerin Anlamları: 00:00 - Zor Bir Seçim

00:00 saati sürekli karşınıza mı çıkıyor? Bunun tesadüf olduğuna düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Hayatımızda bazı dönemler diğerlerinden daha karmaşıktır ve şüphe duyduğunuz zamanlarda evrendeki güçler size yardım etmek için karşınıza sık sık çift saatleri çıkarabilir. 00:00 saatinin anlamını keşfedin!

Haftalık Burç Yorumları

Akrep burcundaki Ay, Balık burcundaki Satürn ile Üçgen açıda "Duygusal derinliklerimizden gelen gücümüzle, bugün karşılaştığımız zorlukları aşabiliriz. Kendimize olan inancımızı ve sabrımızı kullanarak, engelleri aşabilir ve hedeflerimize ulaşabiliriz."

Günlük Burç Yorumlarınız

Balık burcundaki Güneş, Balık burcundaki Satürn ile kavuşumda "Bugün, duygusal derinliklerinize ve iç sesinize kulak verin. Kendinize olan güveninizi yeniden keşfedin ve manevi gücünüzü kullanarak hayatınızdaki engelleri aşın."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey