Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Uzun Bir Evlilik İçin Hangi Tarihlerde Evlenmeli Biliyor Musunuz?

2015 yılında evlenen çiftlerin sayısı bir önceki yıla göre %0,5 artarak 602 bin 982 oldu. Boşanan çiftlerin sayısı bir önceki yıla göre %0,7 artarak 131 bin 830 oldu.

Sevgililer Günü gibi sembolik tarihlerde birlikteliklerini resmîleştirmek isteyenler için Melbourne Üniversitesinde yapılan bir araştırma önemli bir bilgiyi ortaya çıkardı. Melbourne Üniversitesinde sosyoloji okuyan 2 araştırmacı 1999 ve 2015 tarihleri arasında Hollanda’da 1 milyon evli çift üzerinde büyük bir araştırma yapıp sembolik aşk içeren önemli tarihlerde evlilik yapan çiftlerin ilişkilerinin daha çabuk bittiğini gözlemlediler.

Yapılan çalışmaya göre özel günlerde evlenen ve evlendikten 5 yıl sonra boşanan çiftlerin oranı %11, normal tarihte evlenip de boşananların oranı ise sadece %8!

 

 

Çalışmaya katılanlardan özel günlerde evlenen ve evlendikten 9 yıl sonra boşanan çiftlerin oranı ise %21, bu oran normal tarihlerde evlenenlerde ise %16.

Çalışmanın sonucunda sembolik tarihleri seçen çiftlerin kendi aralarında daha az ortak yan buldukları için “Sevgililer Günü” gibi özel günlerden birini seçtiği keşfedilmiş.

 

<<< Fal Baktırıp Aşk Testi Yaptırın Partnerinizle İlişki Uyumunuzu Görün >>>

 

Kendi ülkemiz Türkiye’ye gelirsek :

 

2015 yılında evlenen çiftlerin sayısı bir önceki yıla göre %0,5 artarak 602 bin 982 oldu. Boşanan çiftlerin sayısı bir önceki yıla göre %0,7 artarak 131 bin 830 oldu.

 

 

Boşanmaların 2015 yılında %39,3’ü evliliğin ilk 5 yılı, %21,5’i ise evliliğin 6-10 yılı içinde gerçekleşti.

 

Boşanma nedenlerine gelirsek genelde 10 önemli boşanma nedeni var.

En çok karşılaşılan nedenler söyle:

 

Yalan söylemek: Her ilişkideki gibi güven zedelenirse, bir süre sonra eşler birbirine karşı kuşkulu olurlar. Zor kurulan ama kolay yıkılan güvenin tamiri zordur.

 

Aldatma: Aldatmada kusur aldatılanın değil aldatanındır. Ancak aldatılan kişi kendisini yetersiz görür. Aldatanı affetmek bu davranışın devamını sağlar. Güvensizlik başladıktan sonra evlilik çekilmez bir hal alır.

 

 <<< Sizi aldatıyor mu? Deneyimli Fal Uzmanlarımız Söylüyor >>>

 

Ekonomik sıkıntılar: Baştan olan ve devam eden ekonomik sıkıntılar olabileceği gibi, evlilik sırasında işini kaybetme ya da iflas ve bunun sonucu oluşan borçlar, kredi kartı borçları, icralar gibi bir sürü olumsuzluklar da boşanmalara neden oluyor.

 

Şiddet, aşağılama ve eleştiri: Evlilikte kişiler mutlu olmak ve güzel duygular yaşamak isterler. Ancak sürekli eleştiri, aşağılamalar ve şiddetin devreye girmesi boşanma olmasa bile evliliği kâğıt üzerinde kalan bir durum haline sokar.

 

Karşı tarafı değiştirmeye kalkışmak: Kişinin bugüne kadar olan bilgisi ve hayat görüşü kolayca değişmez. Tartışmak; aksine inatçı bir tutum oluşturur. Kişiler birbirlerinden istedikleri şeyi açıklıkla ve duygularını katarak ifade etmezlerse ilişki tıkanır.

 

Kalabalık yaşamlar: Ülkemizde bir kısım çiftler aile büyükleri ile birlikte yaşamaktadırlar, ya da aileler ilişkiye müdahale etmektedirler. Evlilikte herkes kendi ailesinden sorumlu olmalıdır. Eşini ailesiyle karşı karşıya getirmek ve bunu görmezden gelmek kişilerin birbirlerine inançlarını ve güvenlerini kaybetmelerine neden olmaktadır.

 

Birbirinden uzaklaşmak: Çoğu çift evlilikleri esnasında gerek iş hayatının stresi gerekse çocukların ihtiyaçları nedeniyle birbirlerine zaman ayıramaz hale gelirler. Bir süre sonra bu ihmal nedeniyle birbirlerine yabancılaşırlar.

 

 <<< Aranızdaki soğukluğu ve uzaklaşma bitirmek için medyumlarımızla konuşun >>>

 

Sorunları çözmeden yola devam etmek: Evlilikte zaman zaman tıkanıklıklar oluşur. Çiftlerden biri ya da her ikisi de bunu görmezden gelirse, giderek krizler artar ve bu birikim sonunda patlamalara neden olur. Sorunun çözümünü bulmak için kişiler nereden başlayacaklarını da bilemezler.

 

Cinsel sorunlar: Başlangıçta iyi olan cinsel yaşantı bazen giderek yaşam şartlarının yoğunluğu, ekonomik sorunlar, aile bireylerinin sorunları nedeniyle giderek önemini yitirir. Kişilere bir süre sonra ya karşı taraftan cinsel olarak soğur ya da kendisinin beğenilmediği duygusuna kapılır.

 

Alkol, kumar ve psikolojik sorunlar: Bu tip sorunlar başladığında öncelikle kişiler birbirlerini idare etmeye başlarlar. Ancak sonunda ilişki zora girer. Aile ihmal edilmeye başlanır. Bu tip sorunları fark eder etmez profesyonel destek almaktan çekinilmemelidir.

 

<<< Yaşam Koçlarımıza telefondan danışmak için tıklayınız >>>

Bize yorum bırakın

CANLI FAL

Türkiye'nin en iyi falcılarına aşk hayatınızla ilgili çıkmazları danışabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin.