Neden Kasım'da Aşk Başkadır?

tarihinde

<strong>Güzün hayatı yavaşlatan enerjisi önce doğaya, sonra bizim üzerimize çökerken bu günlerde, Kasım ayının başlamasıyla her yerde bir Kasım’da Aşk Başkadır yazılarını görmeye başlarız. Hiç düşündünüz mü neden Kasım özeldir aşk yaşamak için?</strong>

Güzün hayatı yavaşlatan enerjisi önce doğaya, sonra bizim üzerimize çökerken bu günlerde, Kasım ayının başlamasıyla her yerde bir Kasım’da Aşk Başkadır yazılarını görmeye başlarız. Hiç düşündünüz mü neden Kasım özeldir aşk yaşamak için? “ Sweet November / Kasım’da Aşk Başkadır “ filminin de etkisi vardır tabii ama tek başına bir film yeter mi bir ayı özel yapmaya?

 

 

 

 

Sonbaharın ruhumuza yansıttığı duyguların en tepe noktasına varışını simgeler Kasım ayı. Her şey değişim sürecindedir, yapraklar sararıp solmakta, doğa çırılçıplak kalmakta, kuşlar göçmekte, insanlar eve kapanmakta… Doğanın renkler vasıtasıyla saçtığı hüzün, yağmurlar, kapalı bulutlar içimize dönmemizi, belki biraz kendimizle hesaplaşmamızı sağlar o sessizlik içinde. Henüz kış gelmemişken, herşey durulma aşamasına geçmemiş hala değişmekteyken, sevilen kişinin yanı başımızda olması, ellerinin, nefesinin, omzunun bizim için orada bir yerlerde olması hissi romantik yapar Kasım ayını belki. İlhan Berk bu durumu çok güzel anlatmıştır Sonbahar isimli şiirinde :

 

Hep böyle çıkıp gelmiştir

Sonbahar dağlarımıza

Bir elinde karanfil,

Bir elinde yüreği.

 

Sessizliğin içinde ise huzuru, umudu ararız güz mevsimi boyunca. Huzur ve umut sevilenin varlığından kaynaklanmaktadır kimine göre. Kimine göre ise aşk sevilenin varlığı yanı başında olmasa dahi öyle güçlü bir aşktır ki, fiziki varlık olmadan da etkisini sürdürür. Attila İlhan’ın Böyle Bir Sevmek şiirinde hayatındaki kadınları tarif edişi, aşkın gücünü yansıtmaya yetmektedir.

 

Ne kadınlar sevdim zaten yoktular

Yağmur giyerlerdi sonbaharla bir

Azıcık okşasam sanki çocuktular

Bıraksam korkudan gözleri sislenir

Ne kadınlar sevdim zaten yoktular

Böyle bir sevmek görülmemiştir

 

 

En iyi uzmanlara telefondan aşk falı baktırın.
HEMEN ARA

Sonbaharın son demleri başlarken sevdiğiniz yanınızdaysa sarılın, öpün, umut edin kışı atlatmayı, güzel günleri düşleyin. Yanınızda olduğuna şükredin ve kıymetini bilin sevginizin. Sevdiğiniz yanınızda değilse de, üzülmeyin. Kasım’da aşkı bambaşka yaşamak yine yalnızca sizin elinizde çünkü!

Bir solukta okuduğum yazı oldu. Elinize emeğinize sağlık 😊

Kübra 4 yıl önce

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Maalesef aradığınız sayfayı bulamadık!

Başarısızlık, sayfa mevcut değil ama söz veriyoruz, hatalarımızdan ders çıkaracağız ve bir sonraki sefere daha iyi yapacağız. Bu arada aşağıdaki en son makalelerimizden birine göz atın!

Günlük Burç Yorumlarınız

Ay'ın Yay'dan Oğlak burcuna geçişi "Bugün, içsel maneviyatınızı ve duygusal gücünüzü keşfetmek için mükemmel bir gün. Ay'ın Yay'dan Oğlak burcuna geçişi, bize disiplin ve odaklanma gücü verirken, aynı zamanda ruhani derinliklerimizi de keşfetme fırsatı sunuyor. Kendinizi bu enerjiye bırakın ve iç huzurunuzu bulun."

İş Hayatında Burçların Uyumu Nasıldır?

Burcunuza göre iş ortamında kurduğunuz ilişkiler de farklılık gösterir. Profesyonel bağlamda hangi burçlarla daha iyi anlaştığınızı bilmek çalışma veriminizi de artırır. Ortağınızı ya da ekip arkadaşınız konusunda doğru bir seçim yapmak istiyorsanız bu yazımızı kaçırmayın!

En Sevilen Yazılar

Burcunuza Dair Her Şey

Yükselen Burç Nedir? Neyi Temsil Eder?

Yükselen burç, doğduğunuz anda doğu ufuk çizgisinde yükselen burçtur ve astrolojik haritanızın tamamlanmış bir şaheser olmasını sağlar. Güneş burcunuz kişiliğinizin özünü yansıtırken, yükselen burcunuz, dış dünyaya nasıl tepki verdiğinizi ve insanlarla nasıl iletişim kurduğunuzu açıklar. Bu iki yıldızı birleştirdiğinizde, işte o zaman gerçek "siz" ortaya çıkar!

Satürn Retrosu 2024 | Hangi burç nasıl etkilenecek?

Ünlü Astrolog Marta Denise, 2024'te gerçekleşecek Satürn Retrosu hakkında detaylı bir yazı hazırladı! Astrologumuz içeriği şöyle özetliyor: "29 Haziran 2024'ten itibaren 15 Kasım 2024'e kadar devam edecek olan Satürn Retrosu, Balık burcunda başlayacak. Bu dönem biraz ürkütücü görünebilir ama endişelenmeyin, bu süreci en iyi şekilde atlatmanız için astrolojik öngörü ve tavsiyelerimle buradayım! Satürn retrosu biraz melankolik geçebilir, fakat kendimizi geliştirmek ve öğrenmek için değerli sınavlar da sunabilir. ✨"