Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Neden Kasım'da Aşk Başkadır?

Güzün hayatı yavaşlatan enerjisi önce doğaya, sonra bizim üzerimize çökerken bu günlerde, Kasım ayının başlamasıyla her yerde bir Kasım’da Aşk Başkadır yazılarını görmeye başlarız. Hiç düşündünüz mü neden Kasım özeldir aşk yaşamak için?

Güzün hayatı yavaşlatan enerjisi önce doğaya, sonra bizim üzerimize çökerken bu günlerde, Kasım ayının başlamasıyla her yerde bir Kasım’da Aşk Başkadır yazılarını görmeye başlarız. Hiç düşündünüz mü neden Kasım özeldir aşk yaşamak için? “ Sweet November / Kasım’da Aşk Başkadır “ filminin de etkisi vardır tabii ama tek başına bir film yeter mi bir ayı özel yapmaya?

 

 

 

 

Sonbaharın ruhumuza yansıttığı duyguların en tepe noktasına varışını simgeler Kasım ayı. Her şey değişim sürecindedir, yapraklar sararıp solmakta, doğa çırılçıplak kalmakta, kuşlar göçmekte, insanlar eve kapanmakta… Doğanın renkler vasıtasıyla saçtığı hüzün, yağmurlar, kapalı bulutlar içimize dönmemizi, belki biraz kendimizle hesaplaşmamızı sağlar o sessizlik içinde. Henüz kış gelmemişken, herşey durulma aşamasına geçmemiş hala değişmekteyken, sevilen kişinin yanı başımızda olması, ellerinin, nefesinin, omzunun bizim için orada bir yerlerde olması hissi romantik yapar Kasım ayını belki. İlhan Berk bu durumu çok güzel anlatmıştır Sonbahar isimli şiirinde :

 

Hep böyle çıkıp gelmiştir

Sonbahar dağlarımıza

Bir elinde karanfil,

Bir elinde yüreği.

 

Sessizliğin içinde ise huzuru, umudu ararız güz mevsimi boyunca.Huzur ve umut sevilenin varlığından kaynaklanmaktadır kimine göre. Kimine göre ise aşk sevilenin varlığı yanı başında olmasa dahi öyle güçlü bir aşktır ki, fiziki varlık olmadan da etkisini sürdürür. Attila İlhan’ın Böyle Bir Sevmekşiirinde hayatındaki kadınları tarif edişi, aşkın gücünü yansıtmaya yetmektedir.

 

Ne kadınlar sevdim zaten yoktular

Yağmur giyerlerdi sonbaharla bir

Azıcık okşasam sanki çocuktular

Bıraksam korkudan gözleri sislenir

Ne kadınlar sevdim zaten yoktular

Böyle bir sevmek görülmemiştir

 

 

En iyi uzmanlara telefondan aşk falı baktırın.
HEMEN ARA

Sonbaharın son demleri başlarken sevdiğiniz yanınızdaysa sarılın, öpün, umut edin kışı atlatmayı, güzel günleri düşleyin. Yanınızda olduğunaşükredin ve kıymetini bilin sevginizin. Sevdiğiniz yanınızda değilse de, üzülmeyin. Kasım’da aşkı bambaşka yaşamak yine yalnızca sizin elinizde çünkü!

Bize yorum bırakın

Bizimle iletişime geçin.