Bir Gün Değil, Her Gün! 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün Hikâyesi

tarihinde

Sadece <strong>8 Mart</strong> değil, her gün! Yüreğinde <strong>sınırsız sevgi</strong> ve sabır taşıyan kadınlara…

 

Dünya Kadınlar Günü Nasıl Ortaya Çıktı?

 Bu yazımız yüreğinde sınırsız sevgi ve sabır taşıyan kadınlara...

Dünya Kadınlar Günü ilk kez 1800’lü yıllarda bir tekstil fabrikasında daha iyi çalışma koşulları için greve giden kadın işçilerin patronları tarafından fabrikaya kilitlenmesiyle ortaya çıktı.

 

 ✿ Telefondan Hesaplı Fal Baktır 10dk 1 Euro! ✿

Femmes Amis

 

Kadın işçiler fabrikaya kitlendikleri sırada fabrikada yangın çıktı. Tam 129 işçi kadın fabrika önüne barikatlar kurulduğu için kaçamadı ve kadınların hepsi o gün orada can verdi.

İşte o günden sonra dünyanın tüm kadınları bugünü bir birlik günü ilan etti…

 

♡ Aşk Hayatınızıda Her şey yolunda mı? Medyunlarımıza Danışın ♡

Camonille 8 mars

 

Kadınlar tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de 8 Mart’ta eşitlik, hak, hukuk, adalet isteklerini daha yüksek sesle dile getiriyorlar.

8 Mart tüm dünyada kadınların eşitlik, özgürlük ve daha huzurlu yaşama isteklerini dile getirdikleri çok özel bir gündür.

Elbette ki yılın sadece bir günü kadınları hatırlamak onların aile ve toplum üzerindeki değerlerini ön plana çıkarmakla onların hak ettiği kazanımlar ödenmiş olmaz. Eşitlikten söz etmek çok önemli ancak eşitliği uygulamak çok daha önemlidir.

 

★ Sevgilizle Burcunuz Uyumlu mu? Astrologlarımıza Sorun ★

Amis femmes

 

Kadınlar ev içinde ön planda oldukları gibi toplumun her alanında ön planda olmalılar. Onlara iş dünyasında, siyasette, sanatta gereken fırsat tanınmalı ve desteklenmelidir.

Kadın haklarını insan haklarından ayrı tutmak hiç olur mu? Kadınlar toplumu en değerli yapıtaşını oluştururlar, unutmadan söyleyelim her kadın bir ilkbahar çiçeği kadar narindir ancak bir Akdeniz rüzgârı kadar da güçlüdürler.

 Daha uygar ve sağlıklı bir toplum için kadınlara her zaman ihtiyaç vardır Kadınlara verilmiş bu güzel güne saygı duymalı ve onlara sadece bir günle değil; her zaman değer gösterip, saygı duymalıyız.

 

Tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutlarız!

 

Fal Baktırmak Güzeldir!

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


Aradığınız aşk internet sitelerinde mi?

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


Cinsel anlamda en uyumlu burçlar

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Maalesef aradığınız sayfayı bulamadık!

Başarısızlık, sayfa mevcut değil ama söz veriyoruz, hatalarımızdan ders çıkaracağız ve bir sonraki sefere daha iyi yapacağız. Bu arada aşağıdaki en son makalelerimizden birine göz atın!

Günlük Burç Yorumlarınız

Ay'ın Yay'dan Oğlak burcuna geçişi "Bugün, içsel maneviyatınızı ve duygusal gücünüzü keşfetmek için mükemmel bir gün. Ay'ın Yay'dan Oğlak burcuna geçişi, bize disiplin ve odaklanma gücü verirken, aynı zamanda ruhani derinliklerimizi de keşfetme fırsatı sunuyor. Kendinizi bu enerjiye bırakın ve iç huzurunuzu bulun."

İş Hayatında Burçların Uyumu Nasıldır?

Burcunuza göre iş ortamında kurduğunuz ilişkiler de farklılık gösterir. Profesyonel bağlamda hangi burçlarla daha iyi anlaştığınızı bilmek çalışma veriminizi de artırır. Ortağınızı ya da ekip arkadaşınız konusunda doğru bir seçim yapmak istiyorsanız bu yazımızı kaçırmayın!

En Sevilen Yazılar

Burcunuza Dair Her Şey

Yükselen Burç Nedir? Neyi Temsil Eder?

Yükselen burç, doğduğunuz anda doğu ufuk çizgisinde yükselen burçtur ve astrolojik haritanızın tamamlanmış bir şaheser olmasını sağlar. Güneş burcunuz kişiliğinizin özünü yansıtırken, yükselen burcunuz, dış dünyaya nasıl tepki verdiğinizi ve insanlarla nasıl iletişim kurduğunuzu açıklar. Bu iki yıldızı birleştirdiğinizde, işte o zaman gerçek "siz" ortaya çıkar!

Satürn Retrosu 2024 | Hangi burç nasıl etkilenecek?

Ünlü Astrolog Marta Denise, 2024'te gerçekleşecek Satürn Retrosu hakkında detaylı bir yazı hazırladı! Astrologumuz içeriği şöyle özetliyor: "29 Haziran 2024'ten itibaren 15 Kasım 2024'e kadar devam edecek olan Satürn Retrosu, Balık burcunda başlayacak. Bu dönem biraz ürkütücü görünebilir ama endişelenmeyin, bu süreci en iyi şekilde atlatmanız için astrolojik öngörü ve tavsiyelerimle buradayım! Satürn retrosu biraz melankolik geçebilir, fakat kendimizi geliştirmek ve öğrenmek için değerli sınavlar da sunabilir. ✨"