Bir Gün Değil, Her Gün! 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün Hikâyesi

tarihinde

Sadece <strong>8 Mart</strong> değil, her gün! Yüreğinde <strong>sınırsız sevgi</strong> ve sabır taşıyan kadınlara…

 

Dünya Kadınlar Günü Nasıl Ortaya Çıktı?

 Bu yazımız yüreğinde sınırsız sevgi ve sabır taşıyan kadınlara...

Dünya Kadınlar Günü ilk kez 1800’lü yıllarda bir tekstil fabrikasında daha iyi çalışma koşulları için greve giden kadın işçilerin patronları tarafından fabrikaya kilitlenmesiyle ortaya çıktı.

 

 ✿ Telefondan Hesaplı Fal Baktır 10dk 1 Euro! ✿

Femmes Amis

 

Kadın işçiler fabrikaya kitlendikleri sırada fabrikada yangın çıktı. Tam 129 işçi kadın fabrika önüne barikatlar kurulduğu için kaçamadı ve kadınların hepsi o gün orada can verdi.

İşte o günden sonra dünyanın tüm kadınları bugünü bir birlik günü ilan etti…

 

♡ Aşk Hayatınızıda Her şey yolunda mı? Medyunlarımıza Danışın ♡

Camonille 8 mars

 

Kadınlar tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de 8 Mart’ta eşitlik, hak, hukuk, adalet isteklerini daha yüksek sesle dile getiriyorlar.

8 Mart tüm dünyada kadınların eşitlik, özgürlük ve daha huzurlu yaşama isteklerini dile getirdikleri çok özel bir gündür.

Elbette ki yılın sadece bir günü kadınları hatırlamak onların aile ve toplum üzerindeki değerlerini ön plana çıkarmakla onların hak ettiği kazanımlar ödenmiş olmaz. Eşitlikten söz etmek çok önemli ancak eşitliği uygulamak çok daha önemlidir.

 

★ Sevgilizle Burcunuz Uyumlu mu? Astrologlarımıza Sorun ★

Amis femmes

 

Kadınlar ev içinde ön planda oldukları gibi toplumun her alanında ön planda olmalılar. Onlara iş dünyasında, siyasette, sanatta gereken fırsat tanınmalı ve desteklenmelidir.

Kadın haklarını insan haklarından ayrı tutmak hiç olur mu? Kadınlar toplumu en değerli yapıtaşını oluştururlar, unutmadan söyleyelim her kadın bir ilkbahar çiçeği kadar narindir ancak bir Akdeniz rüzgârı kadar da güçlüdürler.

 Daha uygar ve sağlıklı bir toplum için kadınlara her zaman ihtiyaç vardır Kadınlara verilmiş bu güzel güne saygı duymalı ve onlara sadece bir günle değil; her zaman değer gösterip, saygı duymalıyız.

 

Tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutlarız!

 

Fal Baktırmak Güzeldir!

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


Aradığınız aşk internet sitelerinde mi?

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


Cinsel anlamda en uyumlu burçlar

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!