Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Kahve telvesi sembolleri hakkında bilmedikleriniz…

Türk kahvesi bizim en önemli değerlerimizdendir. Kimimiz düzenli olarak her gün kahve içer; kimimiz ise önemli günlerde arkadaşlarıyla ya da ailesiyle içer. Hatta kız istemeye bile giderken gelenek ve göreneklerimiz bize kahve ikram etmemizi gerektiriyor. 

Türk kahvesi bizim en önemli değerlerimizdendir. Kimimiz düzenli olarak her gün kahve içer; kimimiz ise önemli günlerde arkadaşlarıyla ya da ailesiyle içer. Hatta kız istemeye bile giderken gelenek ve göreneklerimiz bize kahve ikram etmemizi gerektiriyor. Kısacası Türk kahvesi hayatımızda önemli bir yere sahip. Ve Türk kahvesini oldukça seviyoruz.

 

Kahve sevdiğimiz kadar kahve falından da müthiş bir zevk alırız. Arkadaşlar kendi aralarında bakarlar, günlerde komşular birbirlerine kahve falı bakarlar. Aslında bu hem geleceğe duyduğumuz meraktan kaynaklanır hem de keyifli bir sohbetin kapısını aralar.

 

Kahve telvelerinin oluşturduğu simgeler eğer net bir şekilde oluşmuş ise şanslı olduğunuzu söyleyebilirim. Yani eğer oluşan biçimler ve şekiller zayıf bir şekilde oluşmuş ise kararsızlıkları ve engelleri belirtir.

 

Fincanın sapı, falına bakılan kişinin evinin ve çevresini gösterir. Bu nedenle, bir sekil sapa ya da bir başka deyişle haneye yakın yerdeyse, olayın meydana gelme olasılığı o kadar yakın zamandadır.

 

Fincanın değişik bölgelerine bakarak gerçekleşecek olayların zamanını kestirebilirsiniz. Mesela ağız kısmı, simdi ya da birkaç gün veya hafta içinde gerçekleşebilecek şeyleri temsil eder. Kenar kısımları geleceği tahmin etmede kullanılır. Fincanın dibi ise çok yakın bir geleceği temsil eder.

 

Harfler çevrenizde bulunan akraba, arkadaş ya da yakınlarınızdaki kişileri gösterir.

 

Küçük noktaların oluşturduğu patikalar ise bir yolculuğun işaretidir.  Büyük noktalarsa, büyük çabalar sonucunda kazanılan parayı gösterir.

 

Hayvan görmek ise hayvanın ne olduğuna bağlı olarak değişir. Yunus, kuş görmek çok iyidir. Kuş görmek, yakında haber alacağınızın göstergesidir. At görmek asaleti ve bereketi simgeler. Balık parasal olarak gelecek kısmet gösterir. Maymun, şüpheciliği simgelerken yırtıcı hayvanlar ise hırsı ve yarışmayı simgeler.

 

Papatya aşkı, yonca sevgi ve şansı, gül romantikliği simgeler.

 

Bu listeyi hayal gücünüze ve de simgelerin çeşitliliğine göre uzatabiliriz. Kahve falına bakmak dikkat ve deneyim ister. Eğer sizde iyi bir uzmandan fal baktırmak istiyorsanız, sitemizdeki birbirinden değerli uzmanla telefondan fal baktırabilirsiniz.

Daha ayrıntılı olarak en iyi uzmanlardan türk kahvesi falı baktırmak için uzmanlarımızla görüşün!
HEMEN ARA

Kahve falı için fincanınızın fotoğraflarını musterihizmetleri@wengo.com mail adresine gönderip dilediğiniz uzmandan randevu alabilirsiniz.

 

Türk kahve falına nasıl hazırlık yapılır? Videomuzu izlemek için buraya tıklayınız.

Bize yorum bırakın

EN İYİ FALCILARIMIZ

Geleceğinize dair sorularınızın cevapları Türkiye'nin en iyi medyum ve falcılarında

Bizimle iletişime geçin.