Kahve telvesi sembolleri hakkında bilmedikleriniz…

tarihinde

<strong>Türk kahvesi</strong> bizim en önemli değerlerimizdendir. Kimimiz düzenli olarak her gün kahve içer; kimimiz ise önemli günlerde arkadaşlarıyla ya da ailesiyle içer. Hatta kız istemeye bile giderken <strong>gelenek ve göreneklerimiz</strong> bize kahve ikram etmemizi gerektiriyor. <br /><br />

Türk kahvesi bizim en önemli değerlerimizdendir. Kimimiz düzenli olarak her gün kahve içer; kimimiz ise önemli günlerde arkadaşlarıyla ya da ailesiyle içer. Hatta kız istemeye bile giderken gelenek ve göreneklerimiz bize kahve ikram etmemizi gerektiriyor. Kısacası Türk kahvesi hayatımızda önemli bir yere sahip. Ve Türk kahvesini oldukça seviyoruz.

 

Kahve sevdiğimiz kadar kahve falından da müthiş bir zevk alırız. Arkadaşlar kendi aralarında bakarlar, günlerde komşular birbirlerine kahve falı bakarlar. Aslında bu hem geleceğe duyduğumuz meraktan kaynaklanır hem de keyifli bir sohbetin kapısını aralar.

 

Kahve telvelerinin oluşturduğu simgeler eğer net bir şekilde oluşmuş ise şanslı olduğunuzu söyleyebilirim. Yani eğer oluşan biçimler ve şekiller zayıf bir şekilde oluşmuş ise kararsızlıkları ve engelleri belirtir.

 

Fincanın sapı, falına bakılan kişinin evinin ve çevresini gösterir. Bu nedenle, bir sekil sapa ya da bir başka deyişle haneye yakın yerdeyse, olayın meydana gelme olasılığı o kadar yakın zamandadır.

 

Fincanın değişik bölgelerine bakarak gerçekleşecek olayların zamanını kestirebilirsiniz. Mesela ağız kısmı, simdi ya da birkaç gün veya hafta içinde gerçekleşebilecek şeyleri temsil eder. Kenar kısımları geleceği tahmin etmede kullanılır. Fincanın dibi ise çok yakın bir geleceği temsil eder.

 

Harfler çevrenizde bulunan akraba, arkadaş ya da yakınlarınızdaki kişileri gösterir.

 

Küçük noktaların oluşturduğu patikalar ise bir yolculuğun işaretidir.  Büyük noktalarsa, büyük çabalar sonucunda kazanılan parayı gösterir.

 

Hayvan görmek ise hayvanın ne olduğuna bağlı olarak değişir. Yunus, kuş görmek çok iyidir. Kuş görmek, yakında haber alacağınızın göstergesidir. At görmek asaleti ve bereketi simgeler. Balık parasal olarak gelecek kısmet gösterir. Maymun, şüpheciliği simgelerken yırtıcı hayvanlar ise hırsı ve yarışmayı simgeler.

 

Papatya aşkı, yonca sevgi ve şansı, gül romantikliği simgeler.

 

Bu listeyi hayal gücünüze ve de simgelerin çeşitliliğine göre uzatabiliriz. Kahve falına bakmak dikkat ve deneyim ister. Eğer sizde iyi bir uzmandan fal baktırmak istiyorsanız, sitemizdeki birbirinden değerli uzmanla telefondan fal baktırabilirsiniz.

Daha ayrıntılı olarak en iyi uzmanlardan türk kahvesi falı baktırmak için uzmanlarımızla görüşün!
HEMEN ARA

Kahve falı için fincanınızın fotoğraflarını [email protected] mail adresine gönderip dilediğiniz uzmandan randevu alabilirsiniz.

 

Türk kahve falına nasıl hazırlık yapılır? Videomuzu izlemek için buraya tıklayınız.

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Günlük Burç Yorumlarınız

Yay burcunda Dolunay "Dolunayın ışığı, içimizdeki manevi yolculuğu aydınlatıyor. Kendimize ve başkalarına karşı dürüst olma zamanı. Işığınızı parlatın ve kendi gerçeğinizi yaşayın."

Haftalık Burç Yorumları

Yay'daki Ay, Koç'taki Mars ile Üçgen "Bugün, içsel cesaretinizi ve enerjinizi ortaya çıkarın. Kendi gücünüzü keşfetmek için mükemmel bir gün."

En Sevilen Yazılar

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Burcunuza Dair Her Şey