Kahve telvesi sembolleri hakkında bilmedikleriniz…

tarihinde

<strong>Türk kahvesi</strong> bizim en önemli değerlerimizdendir. Kimimiz düzenli olarak her gün kahve içer; kimimiz ise önemli günlerde arkadaşlarıyla ya da ailesiyle içer. Hatta kız istemeye bile giderken <strong>gelenek ve göreneklerimiz</strong> bize kahve ikram etmemizi gerektiriyor. <br /><br />

Türk kahvesi bizim en önemli değerlerimizdendir. Kimimiz düzenli olarak her gün kahve içer; kimimiz ise önemli günlerde arkadaşlarıyla ya da ailesiyle içer. Hatta kız istemeye bile giderken gelenek ve göreneklerimiz bize kahve ikram etmemizi gerektiriyor. Kısacası Türk kahvesi hayatımızda önemli bir yere sahip. Ve Türk kahvesini oldukça seviyoruz.

 

Kahve sevdiğimiz kadar kahve falından da müthiş bir zevk alırız. Arkadaşlar kendi aralarında bakarlar, günlerde komşular birbirlerine kahve falı bakarlar. Aslında bu hem geleceğe duyduğumuz meraktan kaynaklanır hem de keyifli bir sohbetin kapısını aralar.

 

Kahve telvelerinin oluşturduğu simgeler eğer net bir şekilde oluşmuş ise şanslı olduğunuzu söyleyebilirim. Yani eğer oluşan biçimler ve şekiller zayıf bir şekilde oluşmuş ise kararsızlıkları ve engelleri belirtir.

 

Fincanın sapı, falına bakılan kişinin evinin ve çevresini gösterir. Bu nedenle, bir sekil sapa ya da bir başka deyişle haneye yakın yerdeyse, olayın meydana gelme olasılığı o kadar yakın zamandadır.

 

Fincanın değişik bölgelerine bakarak gerçekleşecek olayların zamanını kestirebilirsiniz. Mesela ağız kısmı, simdi ya da birkaç gün veya hafta içinde gerçekleşebilecek şeyleri temsil eder. Kenar kısımları geleceği tahmin etmede kullanılır. Fincanın dibi ise çok yakın bir geleceği temsil eder.

 

Harfler çevrenizde bulunan akraba, arkadaş ya da yakınlarınızdaki kişileri gösterir.

 

Küçük noktaların oluşturduğu patikalar ise bir yolculuğun işaretidir.  Büyük noktalarsa, büyük çabalar sonucunda kazanılan parayı gösterir.

 

Hayvan görmek ise hayvanın ne olduğuna bağlı olarak değişir. Yunus, kuş görmek çok iyidir. Kuş görmek, yakında haber alacağınızın göstergesidir. At görmek asaleti ve bereketi simgeler. Balık parasal olarak gelecek kısmet gösterir. Maymun, şüpheciliği simgelerken yırtıcı hayvanlar ise hırsı ve yarışmayı simgeler.

 

Papatya aşkı, yonca sevgi ve şansı, gül romantikliği simgeler.

 

Bu listeyi hayal gücünüze ve de simgelerin çeşitliliğine göre uzatabiliriz. Kahve falına bakmak dikkat ve deneyim ister. Eğer sizde iyi bir uzmandan fal baktırmak istiyorsanız, sitemizdeki birbirinden değerli uzmanla telefondan fal baktırabilirsiniz.

Daha ayrıntılı olarak en iyi uzmanlardan türk kahvesi falı baktırmak için uzmanlarımızla görüşün!
HEMEN ARA

Kahve falı için fincanınızın fotoğraflarını [email protected] mail adresine gönderip dilediğiniz uzmandan randevu alabilirsiniz.

 

Türk kahve falına nasıl hazırlık yapılır? Videomuzu izlemek için buraya tıklayınız.

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!