Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Kahve Telvesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Türk kahvesi hepimizin severek tükettiği bir içecek. Üstelik bilinen birçok faydası da var! Kahve telvesinin cilde olan faydaları yazımızda!

 

Kahve Telvesinin Faydaları

Türk kahvesi hepimizin severek tükettiği bir içecek. Hele ki sonrasında güzel bir kahve falı keyfi varsa, şöyle köpüklü bir kahve farz olur! Türk kahvesinın bilinen birçok faydası da vardır. Kahvenin telveleri birçok amaçla kullanılır, ancak bunlardan en bilineni cilde olan faydalarıdır.

Kahve, ruh halinizi canlandırmanın yanı sıra cildi gençleştirir ve güzelleştirir. Kozmetik firmalarının cilt bakım ürünlerini artık gereğinden fazla kullanmanıza gerek yok!Çünkü kahvenin cildinize inanamayacağınız kadar çok faydası var: 

- İltihaplara iyi gelir

Kahve telvleri, ciltteki iltihap ve kızarıklıkları azaltan, anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Bu yüzden kahve telvelerinin cilttekiaknelere iyi geldiği bilinir.  Kullandığımız birçok cilt bakım ürününde kafein bulunur.

- Göz altı halkalarına iyi gelir

Genetik faktörler, uyku eksikliği, kansızlık gibi nedenlerle göz altında oluşan koyu renklihalka ve torbalar, kahve telvesinin tül bir torba içerisinde sorunlu bölgede bekletilmesiyle giderilebilir. Her gün uyumadan önce şiş veya mor göz altı bölgesine 15 dk kadar uygulanan bu tedaviyle, bölgedeki kan ve su birikimi azalır, daha genç ve taze bir görünüm sağlanır. Kahve dışında kullanılan çay poşetleri de göz altı koyuluklarına iyi geliyor. Gözünüzün altında nemli poşet çayları 5 dakika bekleterek farkı gözlemleyebilirsiniz.

- Selüliti azaltır

Cilt bakım ürünlerinde de bulunan kafein, yağ hücrelerini yok etmek için de bire bir. Her gün kahve telveleriyle selülitli bölgeye uygulanacak 10 dakikalık bir masajla selülitlerinizin kısa süre içinde azaldığını göreceksiniz.  

 


☕ Kahve Falını Doğru Adreste Baktırmak İçin Tıkla. Üstelik 10 dksı Sadece 1 Euro'ya ☕


- Cildi sıkılaştırır

Kahve telvelerinin bir başka yararı da cildi sıkılaştırmasıdır.  Ayrıca cilt kanseri hücrelerinin büyümesini de engeller. Cildin kahve telvesiyle düzenli olarak ovulması en güzel bakım yöntemlerinden biridir.

- Saç köklerine iyi gelir

Saçınızın uzunluğu ve kalitesi saç köklerinin ve saç büyüme döngüsünün sağlığına bağlıdır. Kafein sadece bedeninizi değil, aynı zamanda saç köklerinizi de uyarır. Kahve telvesiyle saç diplerine yapılacak masaj, saç köklerini temizler ve derinizin rahatlamasını sağlar. Böylelikle saçınız daha sağlıklı şekilde uzar.

 


Türkiye'nin En Kaliteli Fal Sitesi Size En İyi Falcıları Öneriyor


Kahve tüketimi, aşırıya kaçılmadıkça metabolizma için faydalıdır. Aşırı kahve tüketimi vücuttan fazlaca su atılmasına neden olur.

Bundan böyle içtiğimiz kahvelerin telvelerini atmıyor, bir kavanozda biriktiriyoruz 😊 Tabii bundan önce iyi ve kaliteli bir kahve falı baktırmak her zaman için güzel bir fikir 😊

Sizce kahve telvesinin cilde ne gibi faydaları var? Deneyim ve fikirlerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar: 

 

 

Bize yorum bırakın

EN İYİ FALCILARIMIZ

Geleceğinize dair sorularınızın cevapları Türkiye'nin en iyi medyum ve falcılarında

Bizimle iletişime geçin.