Kahve Telvesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

tarihinde

<strong>Türk kahvesi</strong> hepimizin severek tükettiği bir içecek. Üstelik bilinen birçok faydası da var! <strong>Kahve telvesinin</strong> cilde olan faydaları yazımızda!

 

Kahve Telvesinin Faydaları

Türk kahvesi hepimizin severek tükettiği bir içecek. Hele ki sonrasında güzel bir kahve falı keyfi varsa, şöyle köpüklü bir kahve farz olur! Türk kahvesinın bilinen birçok faydası da vardır. Kahvenin telveleri birçok amaçla kullanılır, ancak bunlardan en bilineni cilde olan faydalarıdır.

Kahve, ruh halinizi canlandırmanın yanı sıra cildi gençleştirir ve güzelleştirir. Kozmetik firmalarının cilt bakım ürünlerini artık gereğinden fazla kullanmanıza gerek yok!Çünkü kahvenin cildinize inanamayacağınız kadar çok faydası var: 

- İltihaplara iyi gelir

Kahve telvleri, ciltteki iltihap ve kızarıklıkları azaltan, anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Bu yüzden kahve telvelerinin ciltteki aknelere iyi geldiği bilinir.  Kullandığımız birçok cilt bakım ürününde kafein bulunur.

- Göz altı halkalarına iyi gelir

Genetik faktörler, uyku eksikliği, kansızlık gibi nedenlerle göz altında oluşan koyu renkli halka ve torbalar, kahve telvesinin tül bir torba içerisinde sorunlu bölgede bekletilmesiyle giderilebilir. Her gün uyumadan önce şiş veya mor göz altı bölgesine 15 dk kadar uygulanan bu tedaviyle, bölgedeki kan ve su birikimi azalır, daha genç ve taze bir görünüm sağlanır. Kahve dışında kullanılan çay poşetleri de göz altı koyuluklarına iyi geliyor. Gözünüzün altında nemli poşet çayları 5 dakika bekleterek farkı gözlemleyebilirsiniz.

- Selüliti azaltır

Cilt bakım ürünlerinde de bulunan kafein, yağ hücrelerini yok etmek için de bire bir. Her gün kahve telveleriyle selülitli bölgeye uygulanacak 10 dakikalık bir masajla selülitlerinizin kısa süre içinde azaldığını göreceksiniz.  

 


☕ Kahve Falını Doğru Adreste Baktırmak İçin Tıkla. Üstelik 10 dksı Sadece 1 Euro'ya ☕


- Cildi sıkılaştırır

Kahve telvelerinin bir başka yararı da cildi sıkılaştırmasıdır.  Ayrıca cilt kanseri hücrelerinin büyümesini de engeller. Cildin kahve telvesiyle düzenli olarak ovulması en güzel bakım yöntemlerinden biridir.

- Saç köklerine iyi gelir

Saçınızın uzunluğu ve kalitesi saç köklerinin ve saç büyüme döngüsünün sağlığına bağlıdır. Kafein sadece bedeninizi değil, aynı zamanda saç köklerinizi de uyarır. Kahve telvesiyle saç diplerine yapılacak masaj, saç köklerini temizler ve derinizin rahatlamasını sağlar. Böylelikle saçınız daha sağlıklı şekilde uzar.

 


Türkiye'nin En Kaliteli Fal Sitesi Size En İyi Falcıları Öneriyor


Kahve tüketimi, aşırıya kaçılmadıkça metabolizma için faydalıdır. Aşırı kahve tüketimi vücuttan fazlaca su atılmasına neden olur.

Bundan böyle içtiğimiz kahvelerin telvelerini atmıyor, bir kavanozda biriktiriyoruz 😊 Tabii bundan önce iyi ve kaliteli bir kahve falı baktırmak her zaman için güzel bir fikir 😊

Sizce kahve telvesinin cilde ne gibi faydaları var? Deneyim ve fikirlerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar: 

 

 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Çift Saatlerin Anlamları: 12:12 - Bir Dilek Tutun!

Karşınıza sık sık 12:12 saati çıkıyor ve anlamını merak mı ediyorsunuz? Merak etmeye de hakkınız var! Çünkü bu çift saat kroyucu meleğinizden bir mesaj taşıyor. Bir dilek tutmanızı çünkü ufukta sizi yeni değişimlerin beklediğini öğütlüyor.

Çift Saatlerin Anlamları: 22:22 - Pozitif düşünün!

22h22, referanslarda en sık ortaya çıkan ayna saatidir. Bu ayna saatine çekilmek önemsiz değildir, bu yüzden bunun sadece bir tesadüf olduğunu düşünmeyin. 22h22'nin güçlü bir anlamı vardır, hayatınızdaki bir olaya ışık tutmak için bilmeniz gereken koruyucu meleğinizden gelen bir mesajdır. Daha fazla uzatmadan 22h22 ayna saatinin anlamını keşfedin.

Çift Saatlerin Anlamları: 00:00 - Zor Bir Seçim

00:00 saati sürekli karşınıza mı çıkıyor? Bunun tesadüf olduğuna düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Hayatımızda bazı dönemler diğerlerinden daha karmaşıktır ve şüphe duyduğunuz zamanlarda evrendeki güçler size yardım etmek için karşınıza sık sık çift saatleri çıkarabilir. 00:00 saatinin anlamını keşfedin!

Haftalık Burç Yorumları

Ay'ın Akrep burcundan Yay burcuna geçişi "Duygusal derinliklerden çıkıp, geniş vizyon ve özgürlüğün peşinden gitmeye hazır olun. Bugün, hayatınızdaki yeni maceralara adım atmanın mükemmel bir günü."

Günlük Burç Yorumlarınız

Akrep burcundaki Ay, Balık burcundaki Satürn ile Üçgen açıda "Duygusal derinliklerimizden gelen gücümüzle, bugün karşılaştığımız zorlukları aşabiliriz. Kendimize olan inancımızı ve sabrımızı kullanarak, engelleri aşabilir ve hedeflerimize ulaşabiliriz."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey

Geleceğinizi aydınlatın - 📞 (0850) 377 76 51

Aklınıza takılan sorular mı var? Cevaplar bulmakta zorlanıyor musunuz? Falcılarımıza danışarak kesin ve net cevaplar edinebilirsiniz.

Hemen arayın +90 850 377 76 51 Diğer uzmanları keşfedin