İSİM ANALİZİ

tarihinde

Özellikle yeni doğan çocuklara isim verirken veya çocuklarınızın isimlerinin uygunluğuna dikkat ederken harflerin onların karakterlerine olan etkisini yadsımadan ve önceden isimleri analiz ettirmek, onların geleceğinde büyük bir rol oynayacaktır.

İsim Analizi Nedir

Bir diğer adıyla Akrofonoloji, harflerin titreşimlerinin analiz bilimirdir. Akrofonoloji "isimlerin enerjisi & isimlerin titreşimi & isim bilimi & isimlerin frekansı" konularını kapsar.
Eski zamanlarda isimler kişiler için umulan hayat yoluna özgü olarak verilirdi. O zamanlarda yıldızların etkileri üzerinde çalışan kişiler bu etkileri kendi yaşamlarında da kullanmış ve harflerle temsil etmişlerdir.  yaşamlarında bunu bir iş olarak seçen öğrenci ve bilge kişilerce akkılı bir şekilde temsil edilmiştir. Akrofonoli bize bir isimdeki bağımsız enerji şekkilerini Belirlememizi sağlamaktadır. Harfler enerjinin sembolleridir. Sizin sahip olduğunuz enerjileri tanımlar.

Kısacası isminizin harfleriyle bağlantılı bir enerjisi vardır, bu enerjiyi bilmek ve doğru kullanmak için İsim Analizi yapmak çok önemlidir.

Özellikle yeni doğan çocuklara isim verirken veya çocuklarınızın isimlerinin uygunluğuna dikkat ederken harflerin onların karakterlerine olan etkisini yadsımadan ve önceden isimleri analiz ettirmek, onların geleceğinde büyük bir rol oynayacaktır.

İsim analizi yapan uzmanımızı Kemal Haluk Cebe ile konuşmak için►
Hemen Ara

Akrofonolojinin Tarihi

-İlk olarak Ari ve maya medeniyetlerinde isimler sembollerle ifade edildiğini görüyoruz. Bu medeniyetteki mezarlıklarda isimlerin sembollerle anlatıldığı gözlemlenmiştir.

-6.Yüzyılda da Akdeniz medeniyetlerinde çocuklara isim konarken büyükanne veya büyükbabanın isimlerinin verildiğini görüyoruz. Bu pratik aslında ailenin bireylerini tanıyabilmek için kullanılmıştır.

-Akrofonoloji için gök biliminin bir başka yorumu da diyebiliriz. Zira bu şekilde düşünen astrolog Shirlie 10,000'den fazla kişinin doğum haritasını çıkarmış ve onların isimleri ile yıldızları arasındaki ilişkiyi incelemiştir.

- Bir diğer dikkat çekici tarihsel gerçek de Orta Asya Türklerinin ve Kızılderililerin yeni doğan bebeklere isim vermemesidir. Bu topluluklar bebeklerin biraz büyümesini, aldığı karaktere göre, onun gelişimine katkıda bulunacak, uygun bir isim bulmayı beklerlerdi.

Bu örneklerle de görüyoruz ki, tarih boyunca isimler ve karakterler arasındaki bağ hep var olmuş.

Gelecekte sizi neler bekliyor?? Alanında uzman falcı ve astrologlardan kişiye özel hizmet almak için ►
Hemen Ara

 

Bunları da Seveceksiniz

5 Etapta Aşkı Bulun 

Ay Dönümleri ve Saçlarınızın Uzaması

Burcunuza Göre Zayıflama Önerileri

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Çift Saatlerin Anlamları: 10:10 - Şansınız dönüyor!

Sabah kahvenizi yudumlarken saate baktınız. Yine 10:10 saatiyle mi karşılaştınız? Bu durum merakınızı uyandırması normal. Çifte saatler güçlü semboller taşırlar ve her birinin kendine özgü bir anlamı vardır. Ayrıca koruyucu meleğiniz bu saatler aracılığıyla size bir mesaj iletmeye çalışır. 10:10 saatinin neler ifade ettiğini öğrenmeye hazır olun!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Haftalık Burç Yorumları

Venüs Kova burcunda, Mars Kova burcunda kavuşum açısında "Bugün, Venüs ve Mars'ın kavuşumu, aşk ve tutkunun birleştiği bir enerji dalgası yaratıyor. Bu enerjiyi, hayatınızdaki ilişkileri güçlendirmek ve yeni başlangıçlar yapmak için kullanın."

Günlük Burç Yorumlarınız

Ay'ın Aslan burcuna geçişi "Bugün, duygularınızı cesurca ifade etmek için mükemmel bir gün. Kendinizi gizlemeyin, ışığınızı parlatın ve dünyaya kim olduğunuzu gösterin."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey