İSİM ANALİZİ

tarihinde

Özellikle yeni doğan çocuklara isim verirken veya çocuklarınızın isimlerinin uygunluğuna dikkat ederken harflerin onların karakterlerine olan etkisini yadsımadan ve önceden isimleri analiz ettirmek, onların geleceğinde büyük bir rol oynayacaktır.

İsim Analizi Nedir

Bir diğer adıyla Akrofonoloji, harflerin titreşimlerinin analiz bilimirdir. Akrofonoloji "isimlerin enerjisi & isimlerin titreşimi & isim bilimi & isimlerin frekansı" konularını kapsar.
Eski zamanlarda isimler kişiler için umulan hayat yoluna özgü olarak verilirdi. O zamanlarda yıldızların etkileri üzerinde çalışan kişiler bu etkileri kendi yaşamlarında da kullanmış ve harflerle temsil etmişlerdir.  yaşamlarında bunu bir iş olarak seçen öğrenci ve bilge kişilerce akkılı bir şekilde temsil edilmiştir. Akrofonoli bize bir isimdeki bağımsız enerji şekkilerini Belirlememizi sağlamaktadır. Harfler enerjinin sembolleridir. Sizin sahip olduğunuz enerjileri tanımlar.

Kısacası isminizin harfleriyle bağlantılı bir enerjisi vardır, bu enerjiyi bilmek ve doğru kullanmak için İsim Analizi yapmak çok önemlidir.

Özellikle yeni doğan çocuklara isim verirken veya çocuklarınızın isimlerinin uygunluğuna dikkat ederken harflerin onların karakterlerine olan etkisini yadsımadan ve önceden isimleri analiz ettirmek, onların geleceğinde büyük bir rol oynayacaktır.

İsim analizi yapan uzmanımızı Kemal Haluk Cebe ile konuşmak için►
Hemen Ara

Akrofonolojinin Tarihi

-İlk olarak Ari ve maya medeniyetlerinde isimler sembollerle ifade edildiğini görüyoruz. Bu medeniyetteki mezarlıklarda isimlerin sembollerle anlatıldığı gözlemlenmiştir.

-6.Yüzyılda da Akdeniz medeniyetlerinde çocuklara isim konarken büyükanne veya büyükbabanın isimlerinin verildiğini görüyoruz. Bu pratik aslında ailenin bireylerini tanıyabilmek için kullanılmıştır.

-Akrofonoloji için gök biliminin bir başka yorumu da diyebiliriz. Zira bu şekilde düşünen astrolog Shirlie 10,000'den fazla kişinin doğum haritasını çıkarmış ve onların isimleri ile yıldızları arasındaki ilişkiyi incelemiştir.

- Bir diğer dikkat çekici tarihsel gerçek de Orta Asya Türklerinin ve Kızılderililerin yeni doğan bebeklere isim vermemesidir. Bu topluluklar bebeklerin biraz büyümesini, aldığı karaktere göre, onun gelişimine katkıda bulunacak, uygun bir isim bulmayı beklerlerdi.

Bu örneklerle de görüyoruz ki, tarih boyunca isimler ve karakterler arasındaki bağ hep var olmuş.

Gelecekte sizi neler bekliyor?? Alanında uzman falcı ve astrologlardan kişiye özel hizmet almak için ►
Hemen Ara

 

Bunları da Seveceksiniz

5 Etapta Aşkı Bulun 

Ay Dönümleri ve Saçlarınızın Uzaması

Burcunuza Göre Zayıflama Önerileri

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Tarot Kartlarının Kökeni | Farklı Kültürlerde Tarot Kullanımı

Tarot, 15. yüzyılda Avrupa'da ortaya çıkmış, başlangıçta bir oyun olarak kullanılan ancak zamanla falcılık, kişisel gelişim ve spiritüalite alanlarında kullanılan bir kart destesidir. Tarot destesi, genellikle 78 karttan oluşur ve Büyük Arkana (22 kart) ile Küçuk Arkana (56 kart) olmak üzere iki ana kısımdan oluşur. Büyük Arkana, hayatın daha büyük temalarını ve kişisel gelişimle ilgili dönemleri temsil eden kartlardır; Küçük Arkana ise günlük yaşamın detaylarını ve pratik yönlerini yansıtır. Tarot'un gizemli dünyasının en ayrıntılı ve ilginç detaylarını konuşuyoruz.

Numerolojiye göre yaşam yolu sayısı ve anlamları

Her yaşam yolu sayısının belirli karakteristik özellikleri ve hayata dair temaları bulunmaktadır. Yaşam yolu sayısı temelde bir kişinin doğasını, potansiyelini ve yaşamında karşılaşacağı önemli deneyimlerin türünü belirlemeye yardımcı olur. Bu sayede kişiler, potansiyellerini maksimize edebilecekleri ve zorlukların üstesinden gelebilecekleri yolları daha iyi anlayabilirler.

15 Temmuz 2024 Boğa'da Mars Uranüs Kavuşumu: Dinamizm ve Değişim!

Temmuz 2024’te Mars ve Uranüs’ün Boğa burcunda buluşmasının hayatınız üzerindeki etkileyici değişimleri keşfedin! Bu olağanüstü astrolojik olayın, kişisel ve ruhsal büyümenizi nasıl teşvik edebileceğini öğrenin. Burcunuz üzerindeki etkileri inceleyin ve dönüştürücü enerjileri benimseyin. Bu dinamik döneme dair ayrıntılı içgörüler için bizi takipte kalın!

Astrolojide Yönetici Gezegenler | Burcunuzun gezegenini öğrenin!

Astroloji, yıldızların ötesindeki gizemli bir yolculuktur. Her burcu yöneten bir gezegen vardır ve bu gezegenler, kişilik özelliklerimiz ve hayatımızdaki olaylara olan yaklaşımımız üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Bu kapsamlı rehber sayesinde, her bir burcun yönetici gezegenini detaylandırarak, bu gizemli bağların sizi nasıl etkilediğini ve günlük hayatınızı nasıl şekillendirebileceğini keşfedeceğiz. Ben Astrolog Marta Denise.

Günlük Burç Yorumlarınız

Terazi'deki Ay, Aslan'daki Merkür ile Sekstil açı yapacak "Bugün, duygularınızı ifade etmek için mükemmel bir gün. İç sesinizi dinleyin ve kalbinizin rehberliğine izin verin. Kendinize ve başkalarına karşı dürüst olun. İletişim, anlayış ve empati günün anahtarlarıdır."

En Sevilen Yazılar

Burcunuza Dair Her Şey

Yükselen Burç Nedir? Neyi Temsil Eder?

Yükselen burç, doğduğunuz anda doğu ufuk çizgisinde yükselen burçtur ve astrolojik haritanızın tamamlanmış bir şaheser olmasını sağlar. Güneş burcunuz kişiliğinizin özünü yansıtırken, yükselen burcunuz, dış dünyaya nasıl tepki verdiğinizi ve insanlarla nasıl iletişim kurduğunuzu açıklar. Bu iki yıldızı birleştirdiğinizde, işte o zaman gerçek "siz" ortaya çıkar!

Satürn Retrosu 2024 | Hangi burç nasıl etkilenecek?

Ünlü Astrolog Marta Denise, 2024'te gerçekleşecek Satürn Retrosu hakkında detaylı bir yazı hazırladı! Astrologumuz içeriği şöyle özetliyor: "29 Haziran 2024'ten itibaren 15 Kasım 2024'e kadar devam edecek olan Satürn Retrosu, Balık burcunda başlayacak. Bu dönem biraz ürkütücü görünebilir ama endişelenmeyin, bu süreci en iyi şekilde atlatmanız için astrolojik öngörü ve tavsiyelerimle buradayım! Satürn retrosu biraz melankolik geçebilir, fakat kendimizi geliştirmek ve öğrenmek için değerli sınavlar da sunabilir. ✨"

Geleceğinizi aydınlatın - 📞 (0850) 377 76 51

Aklınıza takılan sorular mı var? Cevaplar bulmakta zorlanıyor musunuz? Falcılarımıza danışarak kesin ve net cevaplar edinebilirsiniz.

Hemen arayın +90 850 377 76 51 Diğer uzmanları keşfedin