Titreşimlerimizi Arttırmak İçin Ne Yapmalıyız? Mutlu Olmak İçin 9 Tavsiye

tarihinde

Canınız mı sıkkın? Boş, depresif ve tereddütlerle mi dolusunuz? Ya bu titreşimler yüzündense? Titreşim hızımız bizi biz yapan her şeyden etkilenir: Duygular, düşünceler, eylemler, sözcükler.... Olumsuz olan her şey gelişimimize zarar veren düşük enerjili titreşimler üretir. Ancak panik yapmayın, titreşim hızınızı arttıracak çözümler var!

Titreşimlerimizi Arttırmak İçin Ne Yapmalıyız? Mutlu Olmak İçin 9 Tavsiye

Titreşim hızı nedir ve nasıl arttırılır?

Titreşim hızı enerjinizin yoğunluğunu, evrendeki her şeyde olduğu gibi sizde de mevcut olan enerjinin frekansını belirler. İçinde yetiştiğimiz toplum, çevre ve aynı zamanda zihin durumumuz titreşim hızımızın dalgalanmasına neden olur.

Titreşim hızını arttırmak için 9 öneri

1. Kendini sevmek

Özgüven dolu olmaktan daha pozitif ne olabilir ki? Kendimizi sevmeyi, kendimize karşı nazik ve bağışlayıcı olmayı öğrenmek doğal olarak pozitif titreşimler yaratır. Kendimizi asla yeterince iyi hissetmeyerek içimizi olumsuzluklarla doldurursak, titreşim oranımızın düşük olacağını söylemeye gerek bile yok. Bu olumsuzluk, enerjilerimiz için olduğu kadar zihnimiz için de zararlıdır. Bu nedenle titreşim hızımızı artırmak için kendimzi sevmeliyiz, başka çaremiz yok! 🤗

2. Dengeli beslenmek

Titreşim hızınızı artırmak için hangi yiyecekleri tercih etmeniz gerektiğini merak ediyorsanız, genel olarak, ne kadar dengeli bir beslenme düzeni seçerseniz, titreşim hızınız da o kadar yüksek olacaktır. Taze meyve ve sebzeler, tercihen organik olanlar, en yüksek titreşim oranına sahip gıdalardır.

3. Pozitif düşünmek

Enerji frekansımız duygularımıza bağlıdır. Öfke, kızgınlık, üzüntü, kıskançlık vb. duygular titreşim hızımızı düşürür. Bu duyguları hissetmek elbette kaçınılmazdır, ancak titreşim hızımızın yükseldiğini görmek için mümkün olduğunca sık olumlu düşünmeye ve sevgi, empati, bağışlama, minnettarlık gibi duyguları öne çıkarmaya çalışmamız gerekir. Ayrıca her şeyi olduğu gibi kabul etmeyi de öğrenmeliyiz. Bu genellikle eksikliğini duyduğumuz bir bilgelik biçimidir, ancak biraz gevşeyerek, her şey üzerinde kontrolümüz olmadığını kabul ederek, hayal kırıklıklarından, gerginliklerden ve diğer olumsuz duygulardan kaçındığımız için hayatlarımız birdenbire çok daha olumlu bir hal alacaktır.

4. Doğayla bağ kurmak

Fiziksel ve zihinsel anlamda tatmin duygusunu ve dolayısıyla titreşim hızımızı arttırmak için doğaya temas etmekten daha kolay ne olabilir ki? Ormanda, dağlarda, nehir kıyısında bir yürüyüş, denizde veya gölde yüzmek, sadece bir şehir parkında bile olsa ağaçlarla ve çimenlerle temas etmek bizim için doğaya yeniden bağlanmak ve onun enerjilerinden faydalanmak için yeterlidir.

5. Enerjiyle ilgili bakım teknikleri

Laho-Chi, Reiki ya da enerji dengelemesi gibi teknikler çakralarımızda denge sağladığı gibi enerji akışını da kolaylaştıracaktır. Bu insanın tüm enerjisine kavuşması ve kendini iyi hissetmesi için harika bir yöntemdir

6. Yaşam alanının arındırılması

Hiçbir şey titreşim hızımızı yaşadığımız yerden daha fazla etkileyemez. Titreşim hızımızı artırmak için, iç dünyanızı darmadağın eden olumsuz enerjilerden kurtulmamız gerekir. Artık hoşlanmadığımız, ihtiyacımız olmayan ve kırılmış (ve onarılamaz) şeyleri ayıklayarak işe başlayalım. Bir nesne ne kadar çok olumsuz anıyla doluysa, titreşim hızımızı o kadar aşağı çekecektir. Son olarak, enerjilerin evinizde daha iyi dolaşması ve sizi rahatlatması için, evinizde spiritüel bir temizlik yapmayı düşünebilirsiniz.

7. Meditasyon yapmak

Meditasyon enerji frekansımızı yükseltmek için mükemmel bir aktivitedir, çünkü ana odaklanmamızı sağlar. Ana odaklanmak, sağlam durmamızı, dünyaya, bedenimize bağlanmamızı ve ayrıca titreşim hızımızı düşürecek olumsuz düşüncelerden kurtulmamızı sağlar. Günlük 10 ila 20 dakika arasında kısa bir meditasyon seansı, titreşim hızınızı önemli ölçüde artırmanızı sağlayacaktır.

8. Dua etmek

Dua ederek titreşim hızımızı arttırabiliriz. Bu dua mevcut ihtiyaçlarımıza göre şekillenebilir. Aslında bu bir tür diyalogtur. Önemli olan, açık ve her şeyden önce dürüst bir niyetle başlamaktır. Duamız kalpten gelmelidir! Ruh rehberlerinizden, koruyucu meleğinizden veya evrenden ihtiyacınız olan şeyi isteyin: güç, güvenlik, huzur, sağduyu, bir işaret vb. Ruhani dünyayla kurduğunuz bu bağlantı hem sizin hem de çevrenizin titreşim hızını yükseltecektir.

Dua etmek için örneğin şöyle bir şey söyleyebilirsiniz: "Beni çevreleyen rehberlerim/meleklerim vs. kalbimi/düşüncelerimi/korkularımı/acılarımı hafiflet... İç huzurumu ve mutluluğumu engelleyen şeyleri yok et. Bana pozitif enerjiler gönderin ve ışığınızın titreşimlerimi yükseltmesine izin verin. Bana göz kulak olun. Amin."

9. Litoterapi

Bildiğiniz gibi taşlar birçok güce sahiptir. Bu nedenle titreşim hızımızı yükseltmek söz konusu olduğunda litoterapi bize çok değerli bir yardım sağlayabilir. Duygu yönetimi, korunma, çakra uyumu veya negatif enerjilere karşı arınma için size yardımcı olabilecek taşları seçin. Ancak öncelikle etrafındaki her şeyin titreşim hızını yükselttiği bilinen ametiste yönelin. Sizin açınızdan önemli bir destek olduğu kesin!

Titreşim hızını arttırmak ne işe yarıyor?

Yüksek bir titreşim hızına sahip olmak kendimizle daha fazla uyum içinde olmamızı, zinde ve tam anlamıyla formda hissetmemizi sağlar. Dolayısıyla titreşim hızınızı artırmak hedeflerinize ulaşmanıza, günden güne ilerleme kaydetmenize, yeni beceriler geliştirmenize, sezgilerinizi güçlendirmenize veya kendinize daha çok pozitif enerji çekmenize yardımcı olacaktır. İyi bir titreşim hızı bir dengeye, esenlik ve tatmin duygusuna ulaşmanızı sağlar.

İdeal titreşim hızı nedir?

Titreşim hızınızı yükseltme ihtiyacı hissetmeyebilirsiniz. Ne güzel! Çünkü muhtemelen kendinizi iyi hissediyorsunuz ve sizin için en uygun titreşim hızına sahipsiniz. Öte yandan, kendinizi bitkin, stresli, öfkeli ya da normalden daha hasta hissediyorsanız, bunun nedeni muhtemelen titreşim hızınızın çok düşük olmasıdır. Bu enerjilerinizin uyum içinde olmadığı anlamına gelir.  Demek ki bu eğilimi tersine çevirmenin zamanı gelmiş! 🙂

Uzmanlarımızın yorumu: Zor zamanları atlatmak

Gördüğünüz gibi, yüksek bir titreşim hızına sahip olmak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar ve tatmin edici bir yaşam sürmenize yardımcı olur. Zor zamanlarla karşılaştığınızda titreşim hızınızı yükseltmeye çalışmak çok önemli ve faydalıdır. Ancak bazen korkular, şüpheler ve sorular o kadar büyük olur ki ilerlemek ve iyi hissetmek zorlaşır. Tam da böyle anlarda birilerinin size yol göstermesine ihtiyaç duyuyorsanız, falcılarımızla iletişime geçmekten çekinmeyin. Geleceğinizle ilgili kararları huzur içinde almanıza yardımcı olacaklardır.

Gelecek Benim
Daha fazlası için