Koruyucu Doğal Taşlar: Kendimize Uygun Olan Nasıl Seçmeli?

tarihinde

Negatif enerjiden, kötü şanstan, zararlı insanlardan korunmak, stres atmak ya da iyileşmeye yardımcı olmak için kullanılan doğal taşların bize birçok konuda yardımı dokunabilir. Ancak litoterapi oldukça karmaşıktır ve her taş farklı özelliklere sahiptir. İşte detaylar!

Koruyucu Doğal Taşlar: Kendimize Uygun Olan Nasıl Seçmeli?

Koruyucu güçleri adına doğal taşları rastgele seçmenin bir alemi yol. Doğal taşların her biri farklı niteliklere sahiptir ve farklı alanlarda bize destek olurlar. Bir koruyucu taş kullanmadan önce, ciddi anlamda neye ihtiyaç duyduğunuzu sorgulamanız gerekir. Evinizdeki negatif enerjiden korunmak mı istiyorsunuz? Endişelerinizden kurtulup kendinizi özgür hissetmek mi istiyorsunuz? Yoksa negatif etkiler altında manipüle edilmekten me korkuyorsunuz?

👉 Gerçek ihtiyaçlarınızı belirleyerek durumunuza en uygun taşları seçebilirsiniz. Dolayısıyla işe ihtiyaçlarınızı listeleyerek başlayın. 


Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçinKoruyucu taşların fonksiyonları nelerdir?

Litoterapide taşlar farklı enerjilere sahip olabilir. Kişinin korunması söz konusu olduğun üç farklı şekilde etki edebilirler. 

  • Absorbe edenler: Bu taşlar negatif enerjileri tutar ve onları absorbe eder. Bu negatif enerjilerin sizi etkilemesini istemiyorsanız onları sık sık temizlemeniz önemlidir. Pratik anlamda bu taşlar kâbuslardan, anskiyeteden ya da kötü şanstan korunmak için kullanılabilir. Bu kategoride labradorit, siyah turmalin ya da obsidyen gibi taşlar karşımıza çıkar.
  • Dindirici olanlar: Bu taşlar negatif etkileri olan bir süreçten çıkmanıza, huzura ve ruh sağlığınıza kavuşmanıza yardımcı olur. Bu taşlar bir çatışmayla yüz yüzeyseniz, özgüven sorunları yaşıyorsanız ya da bir durum karşısında ne yapacağınızı bilemiyorsanız kullanılabilir. Ametist, labradorit ve ay taşı bu taşlara örnektir. 
  • Enerji dağıtanlar: Bu taşlar içinizdeki pozitif enerjiyi artırmak için kullanılabilir. Dolayısıyla harekete geçmemiz, şansın bizden yana olması, formda hissetmemiz, sağlam bir egoya ve kuvvete sahip olmamız için konusunda bize yardımcı olurlar. Umudunuzu yitirdiğiniz, yaşamınız ve çevrenizdeki insanlar açısından düşmanca tavırlarla karşı karşıya kaldığınız karmaşık durumlarda kullanılmaları tavsiye edilir. Parlak taşlar olan opal, karnelyan ya da hematit taşı bu kategoride yer alır. 

Vazgeçilmez Beş Koruyucu Taş

1. Labradorit

Labradorit kötü enerjileri emer, dolayısıyla daha çok yaşam alanlarında kullanılır. Kişi üzerinde taşıdığı zaman onu dıştan gelen negatif enerjilere karşı korur. Profesyonel yaşamlarında ya da kişisel yaşamlarında zor durumda kalan insanlar için son derece faydalı bir taştır.  Empati duygusuyla da ilişkilendirilir. 

2. Obsidyen

Obsidyen çok güçlü, koruyucu bir kalkan gibidir. Kötü niyetli enerjileri kovar ve kişinin bulunduğu konumda rahat hissetmesini sağlar. Örneğin konsantrasyon ve meditasyon için idealdir. Koruyucu gücü özellikle zihinsel anlamda etkilidir. Bizi fantezilerden ve kötü düşüncelerden uzak durmamızı sağlayan, bu yüzden de hakikatle birlikte anılan bir taştır. İnsanların ya da kendi arzularınızın esiri olmamak için bu taşı kullanabilirsiniz. 

3. Turmalin

Siyah turmalin aynı zamanda evimiz için kullanılan bir koruyucu taştır. Bizi elektrikli cihazların yaydığı dalgalardan korur. Saldırganlık, kazalar, anlaşmazlıklar gibi acı verici olaylardan korunmak için de takılabilir.

4. Ametist

Ametist, kişinin zihnini sakinleştirmesine ve arındırmasına yardımcı olur. Bu da duyguların kontrol edilmesine yardımcı olur ve böylece üzüntü, öfke ve gerginliği kovmamızı kolaylaştırır. Bu aynı zamanda bir zayıflık anında başkaları tarafından kullanılmaktan veya manipüle edilmekten kaçınmanın da bir yoludur.

5. Karnelyan

Karnelyan, zorluklar karşısında zihinsel gücü ve direnci artıran taşlardan biridir. Bu nedenle yaşamımızdaki karmaşık anlarda en değerli destekçilerimizden biridir ve aynı zamanda bize başarı getirir. Tüm yeteneklerinize ve daha fazlasına ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda taşımanın faydasını görebilirsiniz. Karnelyan bize cesaret ve güven verir. Bu taş aynı zamanda evi korur, sağlam ve mutlu bir yuvanın devamlılığını sağlar. 

Hangi taşları ilişkilendirmemek gerekir?

Artık hangi taşların hangi ihtiyaçlara cevap verdiğinizi öğrendiğinize göre taşların bir arada kullanılabileceğini ve böylece enerjilerinin daha da artacağını unutmayın. Ama dikkat, bazı taşların bir arada kullanılması beklenen etkilerin ortaya çıkmasına engel olur.

Aynı çakrayla bağlantısı olmayan taşlar bir arada kullanılmamalıdır: 

  • Karnelyan - Kalsedon
  • Kırmızı Jasper - Lapis-Lazuli
  • Turkuaz - Ametist
  • Sitrin - Labradorit
  • Amazonit - Obsidyen
  • Oniks - Pembe Kuvartz
  • Yeşim - Amber

Doğru seçimleri yapmak adına doğum taşlarınıza ya da burçlarınızla ilişkilendirilen taşlara da başvurabilirsiniz. Yayın ekibinden not: Güçlü bir koruma

 Bu koruyucu taşlar dış etkilere karşı gerçek birer kalkan görevi görür. Çok güçlüdürler ve onları takanlara etkili bir koruma sağlarlar. Şu anda zorluklar yaşıyorsanız, dışarıdan gelen saldırıların kurbanıysanız, hiç gecikmeden falcılarımızla iletişime geçin. Size geleceğinize dair daha net bir perspektif ve huzurlu bir şekilde ilerlemeniz için anahtarlar sunacaktır.

Gelecek benim!