Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Deniz Kabuklarının Özellikleri: Gelecekten Haber Veren Kabuklular

Deniz kabukları geleceği yorumlamak için kullanılan değerli nesnelerdir. Bazı falcıların da tercih ettiği deniz kabukları fal sırasında fırlatılır ve konumlarına göre gelecek yorumlanır. Şans getirdiği rivayet edilen deniz kabuklarının doğurganlığı artırdığı da söylenir. İşte detaylar...

Maldiv Adaları'nda keşfedilen deniz kabukları "porselen para" olarak da bilinir. Tarihte Çin, Hindistan ve Afrika'da para olarak kullanılan deniz kabukları Benin'de ve Burkina Faso'da hâlen bu işlevini korumaktadır. 


Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçin.Deniz kabukları: Bereket ve gelecek

Deniz kabuğu falı

Bazı falcıların geleceği okumak için taşları ya da deniz kabuklarını kullandığı bilinir. Bu tarz bir falcılık yöntemi özellikle Afrika'da yaygınlaşmıştır. Mesela Yorubalar geleceği okumak için bir halı üzerine 16 deniz kabuğu fırlatır. 


>>> İyi bir falcı seçmenin püf noktaları

Deniz kabukları ne işe yarar?

Deniz kabuklarının birçok faydasının olduğunu da belirtmek gerek. Bu yüzden de onu sayısız mücevherin üzerinde gördüğümüze şaşırmamak gerek. Okyanusla bağlantısı olan deniz kabukları özellikle de seyahat sırasında onları taşıyanlara uğur getirir. Ayrıca bir göz bebeğine benzetildiği için de nazardan koruduğu da söylenir. Son olarak da para ağacı gibi ona sahip olanlara şans, bereket ve zenginlik bahşeder. Deniz kabuklarına sahip olmak ve başkalarına hediye etmek için daha iyi bir sebep olamaz herhalde!

Kadınlara özgü deniz kabukları

Bu kabuklu canlılar özellikle kadınlar için çok önemlidir. Deniz kabuklarına belli bir açıldığında biçimi kadın cinsel organını ya da hamile bir kadının karnını anımsatır. Bu yüzden de güçlü bir doğurganlık sembolü olarak kabul edilir.  


Deniz kabuklarının geleceği yorumlamakta kullanıldığını artık biliyorsunuz. Deniz kabuğu falına dair daha ayrıntılı bilgiler için tıklayın! 

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi  Bu kadim sembolün anlamını keşfedin!
Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!  Yaşamın her alanında bolluk!
Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?  Büyük bir destek için küçük bir çubuk!
11:11 Saatinin Anlamı  11:11 çift saatinin anlamını keşfedin!

Bizimle iletişime geçin.