Gelin-Kaynana İlişkilerini Sağlıklı Kılmanın Yolları

tarihinde

Gelin-kaynana çekişmeleri kültürümüze yerleşmiş bir gerçek, hatta bazı evliliklerin bitme sebebi. Peki bu çekişmenin nedeni nedir? Önüne geçmek mümkün müdür? Sizler için yazdık.

 

Kayınvalide - Gelin Anlaşmazlıkları Çözümsüz Mü?

Gelin-kayınvalide kavgaları her ailede yaşanmasa da kültürümüze yerleşmiş gerçeklerden biridir.  Hatta bazı evlilikerde çiftlerin en büyük tartışma konusu haline gelir. Bu anlaşmazlıkların bazı evlilikleri bitirdiği de görülür.

 

<< Aşk ve Evliliğe Dair Tüm Sorularınız En Uygun Fiyatlara Yanıt Buluyor >>

 

Olaylar çoğu zaman şu şekilde gelişir:

Gelin, kayınvalidesinin bazı sözlerine alınır ve bunu eşiyle paylaşır. Erkek, annesini iyi tanıdığı ve annesinin iyi niyetli olduğu konusunda açıklama yapar. Gelin, eşinin annesini savunmaya geçtiğini düşünür, eşiyle kayınvalidesinin bir olarak kendisini dışlandığı hisseder.

Oysa erkeğin tek derdi annesi ile eşinin arasını iyi tutmaktır. İyi niyetli olmasına rağmen annesi ile eşi arasına girerek sorunun giderek büyümesine sebebiyet verir.

 

broken ring

 

Peki gelin-kayınvalide ilişkilerinin sağlıklı olması için nelere özen göstermek gerekir?

 

>> Evliliğinizde Sorunlar Mı Var? En Uzman Falcılardan Danışmanlık Alın <<

 

Kayınvalide ile anlaşma yolları:

- Eğer kayınvalidenizle aranızda sorunlar varsa eşiniz, annesini sevmediğinizi, istemediğinizi veya durduk yere sorun çıkarttığınızı düşünebilir.  Bunun için eşinizle sık sık dertleşmelisiniz.

- Eşinize, kendi anneniz hakkında neler düşündüğünü sorun, birbirinizle empati kurun.

- Kayınvalidenize biraz zaman tanıyın. Ona karşı düşünceli, doğal ve içten olun. Unutmayın ki onun hayat deneyimi sizinkinden çok daha fazla.

 

 

 

Gelin ile anlaşma yolları:

- Kayınvalide gelinini bir yabancı ya da düşman gibi görmemelidir. Kayınvalide, gelinini kızı olarak görür ve ona kızı gibi davranırsa, gelin de onu annesi yerine koyacak ve ona göre hareket edecektir.

Kayınvalide büyüklüğünü bilmeli, gelinin acemilik ve gençlik hatalarını büyütmemelidir.

- Gelini kendi aile ve akrabalarından uzaklaştırmak yanlıştır. Kayınvalide, gelinini başkalarına kötülememeli ve başkalarının söz ve dedikodularından hareketle gelinine kötü davranmamalıdır.

 

<< Ufukta Evlilik Var Mı? Tıkla, Avrupa'nın En İyi Falcıları Yanıtlasın >>

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

 

 

 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!