Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Gelin-Kaynana İlişkilerini Sağlıklı Kılmanın Yolları

Gelin-kaynana çekişmeleri kültürümüze yerleşmiş bir gerçek, hatta bazı evliliklerin bitme sebebi. Peki bu çekişmenin nedeni nedir? Önüne geçmek mümkün müdür? Sizler için yazdık.

 

Kayınvalide - Gelin Anlaşmazlıkları Çözümsüz Mü?

Gelin-kayınvalide kavgaları her ailede yaşanmasa da kültürümüze yerleşmiş gerçeklerden biridir.  Hatta bazı evlilikerdeçiftlerin en büyük tartışma konusu haline gelir. Bu anlaşmazlıkların bazı evlilikleri bitirdiği de görülür.

 

<< Aşk ve Evliliğe Dair Tüm Sorularınız En Uygun Fiyatlara Yanıt Buluyor >>

 

Olaylar çoğu zaman şu şekilde gelişir:

Gelin, kayınvalidesinin bazı sözlerine alınır ve bunu eşiyle paylaşır. Erkek, annesini iyi tanıdığı ve annesinin iyi niyetli olduğu konusunda açıklama yapar. Gelin, eşinin annesini savunmaya geçtiğini düşünür, eşiyle kayınvalidesinin bir olarak kendisini dışlandığı hisseder.

Oysa erkeğin tek derdi annesi ile eşinin arasını iyi tutmaktır. İyi niyetli olmasına rağmen annesi ile eşi arasına girerek sorunun giderek büyümesine sebebiyet verir.

 

broken ring

 

Peki gelin-kayınvalide ilişkilerinin sağlıklı olması için nelere özen göstermek gerekir?

 

>> Evliliğinizde Sorunlar Mı Var? En Uzman Falcılardan Danışmanlık Alın <<

 

Kayınvalide ile anlaşma yolları:

- Eğer kayınvalidenizle aranızda sorunlar varsa eşiniz, annesini sevmediğinizi, istemediğinizi veya durduk yere sorun çıkarttığınızı düşünebilir.  Bunun için eşinizle sık sık dertleşmelisiniz.

- Eşinize, kendi anneniz hakkında neler düşündüğünü sorun, birbirinizle empati kurun.

- Kayınvalidenize biraz zaman tanıyın. Ona karşı düşünceli, doğal ve içten olun. Unutmayın ki onun hayat deneyimi sizinkinden çok daha fazla.

 

 

 

Gelin ile anlaşma yolları:

- Kayınvalide gelinini bir yabancı ya da düşman gibi görmemelidir. Kayınvalide, gelinini kızı olarak görür ve ona kızı gibi davranırsa, gelin de onu annesi yerine koyacak ve ona göre hareket edecektir.

Kayınvalide büyüklüğünü bilmeli, gelinin acemilik ve gençlik hatalarını büyütmemelidir.

- Gelini kendi aile ve akrabalarından uzaklaştırmak yanlıştır. Kayınvalide, gelinini başkalarına kötülememeli ve başkalarının söz ve dedikodularından hareketle gelinine kötü davranmamalıdır.

 

<< Ufukta Evlilik Var Mı? Tıkla, Avrupa'nın En İyi Falcıları Yanıtlasın >>

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

 

 

 

Bize yorum bırakın

CANLI FAL

Türkiye'nin en iyi falcılarına aşk hayatınızla ilgili çıkmazları danışabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin.