Gelin-Kaynana İlişkilerini Sağlıklı Kılmanın Yolları

tarihinde

Gelin-kaynana çekişmeleri kültürümüze yerleşmiş bir gerçek, hatta bazı evliliklerin bitme sebebi. Peki bu çekişmenin nedeni nedir? Önüne geçmek mümkün müdür? Sizler için yazdık.

 

Kayınvalide - Gelin Anlaşmazlıkları Çözümsüz Mü?

Gelin-kayınvalide kavgaları her ailede yaşanmasa da kültürümüze yerleşmiş gerçeklerden biridir.  Hatta bazı evlilikerde çiftlerin en büyük tartışma konusu haline gelir. Bu anlaşmazlıkların bazı evlilikleri bitirdiği de görülür.

 

<< Aşk ve Evliliğe Dair Tüm Sorularınız En Uygun Fiyatlara Yanıt Buluyor >>

 

Olaylar çoğu zaman şu şekilde gelişir:

Gelin, kayınvalidesinin bazı sözlerine alınır ve bunu eşiyle paylaşır. Erkek, annesini iyi tanıdığı ve annesinin iyi niyetli olduğu konusunda açıklama yapar. Gelin, eşinin annesini savunmaya geçtiğini düşünür, eşiyle kayınvalidesinin bir olarak kendisini dışlandığı hisseder.

Oysa erkeğin tek derdi annesi ile eşinin arasını iyi tutmaktır. İyi niyetli olmasına rağmen annesi ile eşi arasına girerek sorunun giderek büyümesine sebebiyet verir.

 

broken ring

 

Peki gelin-kayınvalide ilişkilerinin sağlıklı olması için nelere özen göstermek gerekir?

 

>> Evliliğinizde Sorunlar Mı Var? En Uzman Falcılardan Danışmanlık Alın <<

 

Kayınvalide ile anlaşma yolları:

- Eğer kayınvalidenizle aranızda sorunlar varsa eşiniz, annesini sevmediğinizi, istemediğinizi veya durduk yere sorun çıkarttığınızı düşünebilir.  Bunun için eşinizle sık sık dertleşmelisiniz.

- Eşinize, kendi anneniz hakkında neler düşündüğünü sorun, birbirinizle empati kurun.

- Kayınvalidenize biraz zaman tanıyın. Ona karşı düşünceli, doğal ve içten olun. Unutmayın ki onun hayat deneyimi sizinkinden çok daha fazla.

 

 

 

Gelin ile anlaşma yolları:

- Kayınvalide gelinini bir yabancı ya da düşman gibi görmemelidir. Kayınvalide, gelinini kızı olarak görür ve ona kızı gibi davranırsa, gelin de onu annesi yerine koyacak ve ona göre hareket edecektir.

Kayınvalide büyüklüğünü bilmeli, gelinin acemilik ve gençlik hatalarını büyütmemelidir.

- Gelini kendi aile ve akrabalarından uzaklaştırmak yanlıştır. Kayınvalide, gelinini başkalarına kötülememeli ve başkalarının söz ve dedikodularından hareketle gelinine kötü davranmamalıdır.

 

<< Ufukta Evlilik Var Mı? Tıkla, Avrupa'nın En İyi Falcıları Yanıtlasın >>

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

 

 

 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Maalesef aradığınız sayfayı bulamadık!

Başarısızlık, sayfa mevcut değil ama söz veriyoruz, hatalarımızdan ders çıkaracağız ve bir sonraki sefere daha iyi yapacağız. Bu arada aşağıdaki en son makalelerimizden birine göz atın!

Günlük Burç Yorumlarınız

Ay'ın Yay'dan Oğlak burcuna geçişi "Bugün, içsel maneviyatınızı ve duygusal gücünüzü keşfetmek için mükemmel bir gün. Ay'ın Yay'dan Oğlak burcuna geçişi, bize disiplin ve odaklanma gücü verirken, aynı zamanda ruhani derinliklerimizi de keşfetme fırsatı sunuyor. Kendinizi bu enerjiye bırakın ve iç huzurunuzu bulun."

İş Hayatında Burçların Uyumu Nasıldır?

Burcunuza göre iş ortamında kurduğunuz ilişkiler de farklılık gösterir. Profesyonel bağlamda hangi burçlarla daha iyi anlaştığınızı bilmek çalışma veriminizi de artırır. Ortağınızı ya da ekip arkadaşınız konusunda doğru bir seçim yapmak istiyorsanız bu yazımızı kaçırmayın!

En Sevilen Yazılar

Burcunuza Dair Her Şey

Yükselen Burç Nedir? Neyi Temsil Eder?

Yükselen burç, doğduğunuz anda doğu ufuk çizgisinde yükselen burçtur ve astrolojik haritanızın tamamlanmış bir şaheser olmasını sağlar. Güneş burcunuz kişiliğinizin özünü yansıtırken, yükselen burcunuz, dış dünyaya nasıl tepki verdiğinizi ve insanlarla nasıl iletişim kurduğunuzu açıklar. Bu iki yıldızı birleştirdiğinizde, işte o zaman gerçek "siz" ortaya çıkar!

Satürn Retrosu 2024 | Hangi burç nasıl etkilenecek?

Ünlü Astrolog Marta Denise, 2024'te gerçekleşecek Satürn Retrosu hakkında detaylı bir yazı hazırladı! Astrologumuz içeriği şöyle özetliyor: "29 Haziran 2024'ten itibaren 15 Kasım 2024'e kadar devam edecek olan Satürn Retrosu, Balık burcunda başlayacak. Bu dönem biraz ürkütücü görünebilir ama endişelenmeyin, bu süreci en iyi şekilde atlatmanız için astrolojik öngörü ve tavsiyelerimle buradayım! Satürn retrosu biraz melankolik geçebilir, fakat kendimizi geliştirmek ve öğrenmek için değerli sınavlar da sunabilir. ✨"