İş ve özel hayatım arasındaki dengeyi nasıl kurabilirim?

tarihinde

İş ve özel hayatınız birbirine karışmış durumda mı? İşinizin yoğunluğundan özel hayatınıza vakit ayıramıyor musunuz? İşte sizin için hazırladığımız günlük rutininizi dengelemek için 5 yol! <br /><br />

İş ve özel hayatım arasındaki dengeyi nasıl kurabilirim?

 

İş hayatının yoğunluğu, zaman darlığı iş ve özel hayatımız arasındaki dengeyi ortadan kaldırıyor. Bu dengeyi korumamız büyük bir çaba gerektiriyor. Birçoğumuz işte değilken bile çalışmaya devam ediyor ve bu durum hem üretkenliğimizi hem de özel hayatımızı etkiliyor. Çünkü pek çok çalışan fiziksel olarak iş yerinde olmasa bile akıllı telefonlar aracılığıyla gününün büyük bir çoğunluğunu işine ayırıyor. Bu durum ise iş ve özel yaşam arasındaki dengenin bozulmasına neden oluyor. Bunun önüne geçmek için takip edilmesi gereken değişiklikleri listeledik.

 

Günlük rutininizi daha dengeli şekilde sağlayacak beş yol:

 

1.Haftalık programınızı oluşturun:

Haftanızı planlarken, aileniz ve arkadaşlarınızla zaman geçirmenize yardımcı olacak bu program sizi daha mutlu edecektir. Sevdiklerinize mutlaka zaman ayırın, aileniz ve arkadaşlarınızla kaliteli vakit geçirmek motivasyonunuz üzerinde çok etkilidir.

 Mutluluğu nasıl yakalarım diyorsanız uzmanlarımıza danışın!

2.Zamanınızı veya enerjinizi azaltan faaliyetleri bırakın:

Pek çoğumuz, gün içerisinde önemsiz aktivitelerle zamanımızı ve enerjimizi boşa harcıyoruz. Örneğin sosyal medya sitelerinde harcadığımız zamanı sınırlamak için bilinçli bir çaba göstermek gibi.

 sosyal hayat

3.İşinizi yeniden düşünün:

İşlerinizi dışarıdan sağlayıp halletmeye ne dersiniz? Bir düşünün! Örneğin ihtiyaçlarınızı arayarak temin edin, postaneye gitmek yerine oturduğunuz yerden halledin. Sıkı bir bütçeniz olsa bile, kaydedeceğiniz zamanın buna değecek bir şey olduğunu anlayacaksınız.

 Kariyerimde yükselebilecek miyim? Medyumlarımız yol göstersin

4.Hareket edin:

Sıkışmış bir programa sahip olduğunuzda egzersiz yapmak için zaman ayırmak zordur, ancak enerji seviyenizi ve konsantre olma becerinizi artırarak  daha fazla çalışmanıza yardımcı olabilir.

 spor yapmak

5.Biraz rahatlayın uzun bir yol kat ettiğinizi unutmayın:

Hayatınıza daha fazla denge getirmek için büyük değişiklikler yapmanız gerektiğini düşünmeyin! Unutmayın ki değişim her zaman küçük adımlarla başlar. 

Diğer en popüler yazılarımız: 

Diyelim ki aldatıldınız, ne yaparsınız? Tamam mı? Devam mı?

Bir ortama girdiğinizde ne kadar ilgi çekiyorsunuz? 

Kader nedir? Değiştirilebilir mi?

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Maalesef aradığınız sayfayı bulamadık!

Başarısızlık, sayfa mevcut değil ama söz veriyoruz, hatalarımızdan ders çıkaracağız ve bir sonraki sefere daha iyi yapacağız. Bu arada aşağıdaki en son makalelerimizden birine göz atın!

Günlük Burç Yorumlarınız

Mars'ın Boğa'dan İkizler'e geçişi "Bugün, hayatınızdaki dinamizmi ve hareketi artıracak olan Mars'ın enerjik geçişini hissedin. Bu geçiş, yeni fikirler ve projeler için mükemmel bir zamandır. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin ve iç sesinizi dinleyin."

İş Hayatında Burçların Uyumu Nasıldır?

Burcunuza göre iş ortamında kurduğunuz ilişkiler de farklılık gösterir. Profesyonel bağlamda hangi burçlarla daha iyi anlaştığınızı bilmek çalışma veriminizi de artırır. Ortağınızı ya da ekip arkadaşınız konusunda doğru bir seçim yapmak istiyorsanız bu yazımızı kaçırmayın!

En Sevilen Yazılar

Burcunuza Dair Her Şey

Yükselen Burç Nedir? Neyi Temsil Eder?

Yükselen burç, doğduğunuz anda doğu ufuk çizgisinde yükselen burçtur ve astrolojik haritanızın tamamlanmış bir şaheser olmasını sağlar. Güneş burcunuz kişiliğinizin özünü yansıtırken, yükselen burcunuz, dış dünyaya nasıl tepki verdiğinizi ve insanlarla nasıl iletişim kurduğunuzu açıklar. Bu iki yıldızı birleştirdiğinizde, işte o zaman gerçek "siz" ortaya çıkar!

Satürn Retrosu 2024 | Hangi burç nasıl etkilenecek?

Ünlü Astrolog Marta Denise, 2024'te gerçekleşecek Satürn Retrosu hakkında detaylı bir yazı hazırladı! Astrologumuz içeriği şöyle özetliyor: "29 Haziran 2024'ten itibaren 15 Kasım 2024'e kadar devam edecek olan Satürn Retrosu, Balık burcunda başlayacak. Bu dönem biraz ürkütücü görünebilir ama endişelenmeyin, bu süreci en iyi şekilde atlatmanız için astrolojik öngörü ve tavsiyelerimle buradayım! Satürn retrosu biraz melankolik geçebilir, fakat kendimizi geliştirmek ve öğrenmek için değerli sınavlar da sunabilir. ✨"