Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

İş ve özel hayatım arasındaki dengeyi nasıl kurabilirim?

İş ve özel hayatınız birbirine karışmış durumda mı? İşinizin yoğunluğundan özel hayatınıza vakit ayıramıyor musunuz? İşte sizin için hazırladığımız günlük rutininizi dengelemek için 5 yol! 

İş ve özel hayatım arasındaki dengeyi nasıl kurabilirim?

 

İş hayatının yoğunluğu, zaman darlığı iş ve özel hayatımız arasındaki dengeyi ortadan kaldırıyor. Bu dengeyi korumamız büyük bir çaba gerektiriyor. Birçoğumuz işte değilken bile çalışmaya devam ediyor ve bu durum hem üretkenliğimizi hem de özel hayatımızı etkiliyor. Çünkü pek çok çalışan fiziksel olarak iş yerinde olmasa bile akıllı telefonlar aracılığıyla gününün büyük bir çoğunluğunu işine ayırıyor. Bu durum ise iş ve özel yaşam arasındaki dengenin bozulmasına neden oluyor. Bunun önüne geçmek için takip edilmesi gereken değişiklikleri listeledik.

 

Günlük rutininizi daha dengeli şekilde sağlayacak beş yol:

 

1.Haftalık programınızı oluşturun:

Haftanızı planlarken, aileniz ve arkadaşlarınızla zaman geçirmenize yardımcı olacak bu program sizi daha mutlu edecektir. Sevdiklerinize mutlaka zaman ayırın, aileniz ve arkadaşlarınızla kaliteli vakit geçirmek motivasyonunuz üzerinde çok etkilidir.

 Mutluluğu nasıl yakalarım diyorsanız uzmanlarımıza danışın!

2.Zamanınızı veya enerjinizi azaltan faaliyetleri bırakın:

Pek çoğumuz, gün içerisinde önemsiz aktivitelerle zamanımızı ve enerjimizi boşa harcıyoruz. Örneğin sosyal medya sitelerinde harcadığımız zamanı sınırlamak için bilinçli bir çaba göstermek gibi.

 sosyal hayat

3.İşinizi yeniden düşünün:

İşlerinizi dışarıdan sağlayıp halletmeye ne dersiniz? Bir düşünün! Örneğin ihtiyaçlarınızı arayarak temin edin, postaneye gitmek yerine oturduğunuz yerden halledin. Sıkı bir bütçeniz olsa bile, kaydedeceğiniz zamanın buna değecek bir şey olduğunu anlayacaksınız.

 Kariyerimde yükselebilecek miyim? Medyumlarımız yol göstersin

4.Hareket edin:

Sıkışmış bir programa sahip olduğunuzda egzersiz yapmak için zaman ayırmak zordur, ancak enerji seviyenizi ve konsantre olma becerinizi artırarak  daha fazla çalışmanıza yardımcı olabilir.

 spor yapmak

5.Biraz rahatlayın uzun bir yol kat ettiğinizi unutmayın:

Hayatınıza daha fazla denge getirmek için büyük değişiklikler yapmanız gerektiğini düşünmeyin! Unutmayın ki değişim her zaman küçük adımlarla başlar. 

Diğer en popüler yazılarımız: 

Diyelim ki aldatıldınız, ne yaparsınız? Tamam mı? Devam mı?

Bir ortama girdiğinizde ne kadar ilgi çekiyorsunuz? 

Kader nedir? Değiştirilebilir mi?

Bize yorum bırakın

CANLI FAL

Türkiye'nin en iyi falcılarına aşk hayatınızla ilgili çıkmazları danışabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin.