Ucuz ve Doğal Yöntemlerle Evde Saç Bakımının Sırları

tarihinde

Canlı ve sağlıklı saçlara sahip olmak çok kolay! Hem de pahalı ürünlere muhtaç olmadan! Bu yazımızda çarşıda, pazarda kolayca bulabileceğiniz bitkilerle saç bakımı yapmanın sırlarını paylaştık.

 

Bitkilerle Saç Bakımı

 

İpek gibi ve ışıl ışıl saçlara sahip olmak her kadının hayali! Bakımlı saçlara sahip olmak için pahalı saç ürünlerine ihtiyacımız yok. Günlük hayatta kullandığımız birçok bitki güzel ve sağlıklı saçlara sahip olmaya yardımcı oluyor. Bu yazımızda evinizde yapabileceğiniz doğal saç maskesi seçeneklerine yer verdik.

  

<< Gerçek Medyumlar, Yerinde Tahminler, En Uygun Fiyatlar >>

 

1. Aloe Vera

Aloe veradaki enzimler, ölü deri hücrelerine ve saç köklerine iyi gelir. Aloe jeli aynı zamanda keratine benzer yapısıyla mükemmel bir nemlendiricidir. Bu nedenle saç büyümesini destekleyen bitkilerden en iyisidir.

 

2. Fesleğen

Fesleğen, insan vücudundaki kimyasal işlemler için gereken birçok mineral içerir. Magnezyum açısından zengindir. Fesleğen saç ve saç derisine uygulandığında, kırılmaya karşı kılları güçlendirir ve kan dolaşımını iyileştirerek büyümeyi teşvik eder.

 

cheveux bouclés

 

3. Çemen otu

Çemen otu, dolaşımı iyileştirmeye ve saçların uzamasına yardımcı olan, vitamin bakımından zengin diğer bir bitkidir. Çemen otu tohumu gece boyunca suya batırılmalı, ardından ince bir hamur haline getirilmelidir. Bu karışım saç diplerine doğru sürülerek en az otuz dakika bekletilmelidir.

 

4. Keten tohumu

Keten tohumu kafa derisindeki toksinleri ve ölü hücreleri atmaya yardımcı olan yağ asitleri ve antioksidanlarla doludur. Keten tohumunu suyun içinde kaynatılmalı, sonra saç derisine ve saçlara uygulanmalıdır. Uzamayı teşvik eden ve saçların gücünü artıran nemlendirici bir bitkidir.

 

>> En İyi Medyumlar Su Falınıza Baksın <<

 

5. Lavanta

Lavanta yağı kafa derisindeki dolaşımı uyarır, yeni saç gelişimini güçlendirir ve saç derisinin doğal yağ üretimini dengelemer. Ayrıca lavanta yağı  pire, kene, sivrisinekler ve bit gibi hastalık taşıyan parazitleri kovar.

 

lavande

 

6. Maydanoz

Maydanoz saç derisindeki keratin üretimini ve dolaşımını arttırır, sağlıklı saç gelişimini teşvik eder. Maydanozu kaynar suda demleyerek ya da su veya yağla karıştırılmış taze maydanozu kafa derisine ve saçlara uygulayarak durulayın. 

 

<< Chat'ten Falın İlk Beş Dakikası Ücretsiz >>

 

7. Adaçayı

Adaçayı pek çok iyileştirici özelliği olan bitkidir. Bu değerli bitki, B ve C vitaminleri ile magnezyum, çinko ve potasyum içeren yapısıyla saçların büyümesini ve gücünü arttırır. Adaçayı aynı zamanda saçın uzamasını engelleyebilecek cilt hastalıklarını iyileştirmek için de idealdir. Bir nemlendiriciye adaçayı yağı ekleyin kurutulmuş adaçayını demleyerek saçlarınıza yedirin. Yarım saat kadar bekledikten sonra durulayın.

 

Diğer popüler yazılarımız:

 

 

 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!