Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Ucuz ve Doğal Yöntemlerle Evde Saç Bakımının Sırları

Canlı ve sağlıklı saçlara sahip olmak çok kolay! Hem de pahalı ürünlere muhtaç olmadan! Bu yazımızda çarşıda, pazarda kolayca bulabileceğiniz bitkilerle saç bakımı yapmanın sırlarını paylaştık.

 

Bitkilerle Saç Bakımı

 

İpek gibi ve ışıl ışıl saçlara sahip olmak her kadının hayali! Bakımlı saçlara sahip olmak için pahalı saç ürünlerine ihtiyacımız yok. Günlük hayatta kullandığımız birçok bitki güzel ve sağlıklı saçlara sahip olmaya yardımcı oluyor. Bu yazımızda evinizde yapabileceğiniz doğal saç maskesi seçeneklerine yer verdik.

  

<< Gerçek Medyumlar, Yerinde Tahminler, En Uygun Fiyatlar >>

 

1. Aloe Vera

Aloe veradaki enzimler, ölü deri hücrelerine ve saç köklerine iyi gelir. Aloe jeli aynı zamanda keratine benzer yapısıyla mükemmel bir nemlendiricidir. Bu nedenle saç büyümesini destekleyen bitkilerden en iyisidir.

 

2. Fesleğen

Fesleğen, insan vücudundaki kimyasal işlemler için gereken birçok mineral içerir. Magnezyum açısından zengindir. Fesleğen saç ve saç derisine uygulandığında, kırılmaya karşı kılları güçlendirir ve kan dolaşımını iyileştirerek büyümeyi teşvik eder.

 

cheveux bouclés

 

3. Çemen otu

Çemen otu, dolaşımı iyileştirmeye ve saçların uzamasına yardımcı olan, vitamin bakımından zengin diğer bir bitkidir. Çemen otu tohumu gece boyunca suya batırılmalı, ardından ince bir hamur haline getirilmelidir. Bu karışım saç diplerine doğru sürülerek en az otuz dakika bekletilmelidir.

 

4. Keten tohumu

Keten tohumu kafa derisindeki toksinleri ve ölü hücreleri atmaya yardımcı olan yağ asitleri ve antioksidanlarla doludur. Keten tohumunu suyun içinde kaynatılmalı, sonra saç derisine ve saçlara uygulanmalıdır. Uzamayı teşvik eden ve saçların gücünü artıran nemlendirici bir bitkidir.

 

>> En İyi Medyumlar Su Falınıza Baksın <<

 

5. Lavanta

Lavanta yağı kafa derisindeki dolaşımı uyarır, yeni saç gelişimini güçlendirir ve saç derisinin doğal yağ üretimini dengelemer. Ayrıca lavanta yağı  pire, kene, sivrisinekler ve bit gibi hastalık taşıyan parazitleri kovar.

 

lavande

 

6. Maydanoz

Maydanoz saç derisindeki keratin üretimini ve dolaşımını arttırır, sağlıklı saç gelişimini teşvik eder. Maydanozu kaynar suda demleyerek ya da su veya yağla karıştırılmış taze maydanozu kafa derisine ve saçlara uygulayarak durulayın. 

 

<< Chat'ten Falın İlk Beş Dakikası Ücretsiz >>

 

7. Adaçayı

Adaçayı pek çok iyileştirici özelliği olan bitkidir. Bu değerli bitki, B ve C vitaminleri ile magnezyum, çinko ve potasyum içeren yapısıyla saçların büyümesini ve gücünü arttırır. Adaçayı aynı zamanda saçın uzamasını engelleyebilecek cilt hastalıklarını iyileştirmek için de idealdir. Bir nemlendiriciye adaçayı yağı ekleyin kurutulmuş adaçayını demleyerek saçlarınıza yedirin. Yarım saat kadar bekledikten sonra durulayın.

 

Diğer popüler yazılarımız:

 

 

 

Bize yorum bırakın

CANLI FAL

Türkiye'nin en iyi falcılarına aşk hayatınızla ilgili çıkmazları danışabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin.