İnsanların düşünceleri sizin için ne kadar önemli?

tarihinde

<strong>İnsanların sizin hakkınızda ne düşündüklerini sordunuz mu? Biz insanların ne düşündüklerini farklı seviyelerde önemsiyoruz. Sizin için başkalarının ne dediği ne kadar önemli? Başkalarının düşüncelerine göre seçim yaptığınız oldu mu yoksa dalga geçip kendi bildiğinizi mi yaparsınız?</strong><br /><br /><br />

İnsanların sizin hakkınızda ne düşündüklerini sordunuz mu? Biz insanların ne düşündüklerini farklı seviyelerde önemsiyoruz. Sizin için başkalarının ne dediği ne kadar önemli? Başkalarının düşüncelerine göre seçim yaptığınız oldu mu yoksa dalga geçip kendi bildiğinizi mi yaparsınız?

Hayatımızda hepimiz bir kere yargılanmaktan, iyi bir şeyler yapamamaktan korkmuşuzdur. Hayatınızda hiç başınıza gelmedi mi iş toplantısında tanımadığınız insanların önünde konuşmaya korkmak? Ya da en azından sabahları giyeceklerinizi giymeden önce birine danışmak.

Yaşadığımız bu dünyada, başkalarının fikirlerini sormak kabul edilebilir ve bizim topluma ayak uydurmamızı sağlayabilir. Ama bazen de insanları etkileyip, güven kaybına neden olabilir. İşte bazı durumlarda söylenenlere çok kulak asmamalıyız ve nasıl istiyorsak öyle davranmalıyız.

 

   İşte diğerlerinin düşüncesini takmamız gerektiren 5 neden

 

  • Size kendinizi kötü hissettirir.

Başkası mutlu olsun diye verdiğiniz karar sizi mutsuz eder, çevrenizi mutlu etmek için kararlarınızı değiştirmeyin.

 

 

  • Onlar sizle ilgileniyor ama bakalım siz onlarla ilgileniyor musunuz?

Siz onun düşüncesini sorduğunuzda ve etrafınızda hatta bazen siz sormadan acımasızca eleştirenler varsa, siz onları gerçekten önemsiyorsunuz ama o sizi gerçekten önemsiyor mu bakalım, bir düşünün kesin etrafınızda vardır böyle insanlar, onlar sizi gerçekten sevse sizin iyiliğinizi isterler ve acımasızca eleştirmezler.

 

  • Herkesi mutlu edemezsiniz

Maalesef bu hayatta herkesi mutlu edemeyiz o yüzden bir kere bu düşünceyi bırakın, hayır demeyi öğrenin, bazen ailemizdeki fertleri mutlu etmek içinde bir sürü şey yaparız bu doğru değil önce kendi mutluluğunuz. Bunu yaparsam diğerleri benim hakkımda ne der diye düşünmekten vazgeçin.

 

  • Zaman kaybedersiniz

Size bin defa sorulmuştur belki diğerleri ne der diye bu el âlem ne der düşüncesiyle uğraşmayın ve yolunuza bakın, ne yapmak istiyorsanız o alanda ilerleyin.

 

  • Sadece sizin düşünceniz önemli

Öncelikle kendinizi sevmeyi öğrenin ve kendinize saygı duyun, nasıl yaşamak istiyorsanız öyle yaşayın ve diğerlerine kulağınızı kapatın.

 

Hangi burç ne kadar el âlem ne der diye yaşıyor hangi burç diğerlerinin düşüncesini çok önemsemiyor görelim:

 

   Koç

Başkalarının düşüncelerini sizin için çok önemli değildir atta bazen şoka uğradıklarımda olur. Anı yaşıyorsunuz ve bu yüzden ne düşünüyorsanız söylüyorsunuz. Sizin düşünceniz beni seven benle gelir, sevmeyen içinde yapabileceğiniz hiç bir şey yoktur.

 

   Boğa

Siz her şeyden önce huzur ararsınız ve bu yüzden kimseyi rahatsız etmezsiniz. Takdir edilmek isterseniz ve bazen çok çalışmaktan sinirlenebilirsiniz ve bazen bu sizin yanlış anlaşılmanıza neden olur ama geçici bir şey olduğunu etrafınızdakiler gayet iyi bilir.

 

   İkizler

Sizin için diğerlerinin düşünceleri çok önemli değildir ama toplumdan izole edilmekten korkarsınız ve bu yüzden bazı kurallara saygı gösterirsiniz.

 

   Yengeç ve Balık

Bu iki burç özellikle çok önemserler diğerlerinin onlar hakkında ne düşündüğüne çünkü toplum dışına itilmekten korkarlar. İki burçta diğerleriyle olan ilişkilerine çok önem veririler. Çok duygusal ve hassastırlar hatta kötü bir olay olsun uyumakta zorlanırlar, kafalarına takarlar. Bu iki burca şöyle bir önerimiz var öncelikle insanlar ne der düşüncesinden uzaklaşmaya çalışsınlar biliyoruz ki kolay eğil ama deneyin en azından size nasıl iyi geldiğini göreceksiniz. Geri adım atın ve eleştirilmenin o kadar kötü bir şey olmadığını göreceksiniz.

 

   Aslan ve Terazi

Bu iki burç içinde diğerlerinin düşünceleri önemlidir ve dediklerinden hemen etkilenirler. Bu iki burç için beğenilmek ve takdir edilmek çok önemlidir bu yüzden diğerlerinin ne söylediklerine aşırı bağlıdırlar. Bu iki burç için imajları çok önemlidir ve bunun sarsılmasını istemezler ve bu yüzden bir şey yaparken ve ya bir karar alırken temel aldıkları olgu kendi mutlulukları değil el âlem ne der olgusudur.

 

   Başak

Başkalarının düşüncelerine önem veririsiniz çünkü eleştirildiğinizi hissedersiniz, gerektiği gibi yapılmadığından korkarsınız böylece kendi inisiyatifinizi kaybetmiş olursunuz. Görünüşe de önem veririsiniz göze batmamak için kıyafetlerde koyu renkleri tercih edersiniz, dikkat çekmemek için hareketlerinize dikkat eder ve gizlice halletmeye çalışırsınız ve size göre buna rağmen eleştirilirsiniz, eleştirilere biraz açık olmalısınız.

 

   Akrep

Sizin için de başkalarının düşünceleri önemli ama siz sevilmek kadar eleştirilmeyi de seversiniz. Sizin için önemli olan birilerinin ilgisini çekmiş olmanızdır yani eleştiriliyorsam demek ki dikkat çekmişim düşüncesi hâkimdir.

 

   Yay

Sizde başkalarının düşüncesine önem verirsiniz; çünkü sizde etrafınızda insanlar olmasına bayılırsınız ve yalnız kalmak istemezsiniz. Başkaları tarafından görülmek, fark edilmek size yaşadığınızı hissettirir. Takdir görmek hoşunuza gider ve etrafınızdaki ilişkilerinizi iş yaşamında oldukça kullanırsınız yüzden etrafınızda ki inanlarla iyi ilişkiler içinde olmaya özen gösterirsiniz.

 

   Oğlak

Kesinlikle etrafınızdakilerin düşüncesi sizi ilgilendirmez, siz yaptığınız işe konsantre olursunuz ve onu en iyi şekilde yapmaya çalışırsınız. Beğenilmek, kabul edilmek, sevilmek bunlar urunuzda değildir ve kendi kendinize yetmeyi seversiniz. Oldukça özgürsünüzdür ve istediğinizi yapmak ve söylemek sizi mutlu eder.

 

   Kova

Kova burcu orijinal olmasıyla ünlü bir burçtur, sizde etrafınızdakilerin düşüncelerine önem verirsiniz ama siz onların tamamen dediklerinin tersini yaparsınız, renkli giyinmeyi seversiniz, farklı bir havanız vardır ve hemen fark edilir. Size gönderilen o bakışların farkında olur ve eğlenirsiniz. Farklı olduğunuzu hissetmek size güç verir.

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!