Aşkın Büyüsü: Aşk Aklını Başından Alır!

tarihinde

<strong>Aşk</strong>; üç harften oluşup hayatımıza bu kadar etki eden başka bir duygu var mı diye sorduğumuz. <strong>Nefes alırken bize sunulan bir hediye aşk.</strong>

 

Aşk!

A

Ş

K

üç harften oluşup hayatımıza bu kadar etki eden başka bir duygu var mı diye sorduğumuz, mutluluğa götürdüğü gibi üzüntünün de en acısını yaşatan duygu... Nefes alırken bize sunulan bir hediye, hiç bir duygunun harekete geçiremeyeceği duyularımızla hissettiğimiz en kırılgan yanımız aşk. Eğer bu duyguyu nefes aldığımız bir süre zarfında hissetiysek ne mutlu bize, sonunun nasıl bittiğinin ne önemi var! Ya hiç yaşamasaydık?

Mutlu olmak için yapmanız gereken 10 şey

Londra Üniversitesi akademisyenleri aşık olduğumuz dönemin en güzel ve heyecanlı günlerinde insan beyninin “sorgulama yeteneği” ile ilgili ön korteksinin devre dışı kaldığını bulmuş. Tarama yöntemiyle beyindeki kimyasal değişimlerin haritasını çıkaran uzmanlar deneklere hayran olduğu ve sevdiği birinin fotoğrafını gösterdiler. Fotoğraftan sonra deneklerin ön korteksinde eleştiri ya da şüpheye yol açan mekanizmaların devre dışı kaldığı ortaya çıktı. Yani bilimsel olarak da kanıtlanan önemli olgu: aşk aklımızı başımızdan alır. Ve bu çok ama çok hoş bir şeydir.

Sevdiğiniz kişinin hayatınızın aşkı olduğunu nasıl anlarsınız?

Çoğu zaman platonik, şanslıysak karşılıklı yaşadığımız ilişkilerimizin inişli çıkışlı dönemlerinde kendimizi ya da karşı tarafı yıpratmak bizim ata sporlarımızdan biridir. Kaybetmek ya da geri kazanmak, sonunun ne olacağını bilmeden hatalar yapmak; dertleştiğimiz insanların bizi üzmemek adına kurduğu masalsı müzikler, sadece melodinin işe yaradığı, sözleri siz yazmadığınız için bestesi olmayan bir aşka dönüşen ilişki diğer adıyla çelişki.

Telefondan Etkili Aşk Tarotu Gelecek Falı Baktırın ►
Hemen Ara

Günlük hayatımızda, iş yaşantımızda halledemediğimiz olaylar karşısında nasıl destek istiyorsak, duygusal konularda da bizi, bizden iyi anlayan, kararlarımıza ışık tutan bir pusulaya ihtiyacımız vardır. Hikâyelerle örülü sohbetlerle değil, uzman bir yaklaşımla, emin adımlar atmamızı sağlayacak; kendi melodilerimizle bizi mutluluğa götürecek yaşam koçlarımız olmalı. Aşk iki kişilik, bizim ruhumuz ise milyonlarca maskeyle doluyken, maskenin olduğu yerde aşk olmaz! Biz doğru yüzümüzü bulalım ki her sabah ayna da gördüğümüz suret bize mutlulukla günaydın desin.

En iyi medyumlar sorularınızı güçlü hisleriyle cevaplıyor!
Hemen Ara

 

Aşağıdaki yazılarımızı da çok beğeneceksiniz:

Çin Takvimi 2018 - Çin Astrolojisi Burç Yorumları

Uzun Bir Evlilik İçin Hangi Tarihlerde Evlenmeli Biliyor Musunuz?

Keşke’siz Bir Hayat İçin

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!