Niyet Etmenin Gücü: Niyet Nedir ve Nasıl Gerçekleşir?

tarihinde

Yeni bir ev, yeni bir iş ya da belki de hayatınızın aşkını arıyorsunuz... Ulaşmak istediğiniz şey tam olarak nedir? Bu, tırmanmak istediğiniz dağın zirvesi; yani niyetinizdir! Ve onu hayata geçirmek istiyorsanız öncelikle dağa tırmanmanız gerekir. İşte niyet etmenin gücü burada devreye girer. Çünkü niyet etmek arzularımızı ifade etmeye ve onları gerçek kılmak için harekete geçmemize yardımcı olur.

Niyet Etmenin Gücü: Niyet Nedir ve Nasıl Gerçekleşir?

Geleceğe ve kendinize güvenin. Destek almak için falcılarımızla iletişime geçinSpiritüel anlamda niyet etmek ne demektir?

Spiritüel anlamda niyet tüm eylemlerin temelidir. Hayallerimiz olabilir ya da basitçe başka bir şeyi arzulayabiliriz. Bu istek, aşkla, maddi durumunuzla, özgüveninizle kısacası her neyle ilgili olursa olsun aslında bir niyettir. Niyetlerimiz her zaman bilinçli değildir; onları tam bir farkındalıkla ifade etmeyiz. Niyet etmek tıpkı çekim yasası gibidir: İstediğimiz şey hakkında bilinçli olarak düşünürsek, dikkatimiz ona yoğunlaşır. Tüm bunlar, isteğimize dikkatimizi yoğunlaştırarak onu elde etmemizi mümkün kılan bir enerji yaratır.

➡️ Ev örneğini tekrar ele alalım: Bir ev satın almak istiyorsanız ve bu yıl ev sahibi olacak burçlardan biri olduğunuzu görürseniz, ilanlara bakmaya, evleri ziyaret etmeye, mali kaynak aramaya başlarsınız. Gerçekleşmesini istediğiniz dileğe odaklanmak için bu yöndeki eylemlerinizi arttırırsınız. Öte yandan, hiçbir şey yapmaz, yüksek fiyatlı ilanlara bakar ya da ev sahibi olan arkadaşlarınızı kıskanarak zaman kaybederseniz, hayal kırıklıklarına odaklanmış olursunuz ve hüsrandan başka bir şey elde edemezsiniz.


👋 Eğer eylemlerimizi niyet ederek gerçekleştirmeye karar verdiysek, elimizden geldiğince pozitif düşünmek çok önemlidir. 


Niyet etmenin gücünü nasıl harekete geçiririz?

Kendinizi bir araba olarak hayal edin. Niyet sizin motorunuzdur ve sizi ulaşmak istediğiniz hedefe götürebilir. Ama götürüp götürmeyeceği kesin değildir!

Anlamanız gereken ilk şey, ne kadar güçlü olursa olsun niyetin bir nevi öneri olduğudur. Eğer istediğiniz şey gerçekleşirse, sorun yok, ama gerçekleşmezse, kendinize bunun da sorun olmadığını söyleyin. Evrenin sizin için başka planları var demektir...

İkincisine ve şüphesiz niyet etmenin gücüyle ilgili en önemli şeye gelelim: Eğer, niyeti bir motor olarak düşünürsek inancınız da onun için bir tür benzin görevi görür 🫗. Sonuçta, benzininiz olmadan hiçbir yere gidemezsiniz! Bir evi hak etmediğinizi düşünmek için düşünmek için binlerce bahane bulabilirsiniz; bunun uygunsuz olduğunu, buna hakkınız olmadığına kanaat getirebilirsiniz. Bu şekilde olumsuz düşünceleri çoğaltırsınız ve hiçbir şey elde edemezsiniz... Çekim yasası böyle işler! Kendinize ve niyetinize duyduğunuz sınırsız inanç başarımızın anahtarıdır. Niyetinizin sizin için motor görevi gördüğünü unutmayın. Onu dile getirmek ve eylemlerinizle somutlaştırmak, onunla bağlantılı işaretlere karşı daha açık ve dikkatli olmanızı ve kendinizi gerçekleştirme yönünde hareket etmenizi sağlayacaktır. Her şeyden önce, şüphelerimizi ve sınırlayıcı inançlarımızı tespit etmek hayati önem taşır. Böylece onların bize engel olmasına zin vermeyiz.

Intention et croyances limitantes

Niyetinizin gücünü arttırmak istiyorsanız, size engel olan inançlarınızdan kurtulun ve kendinize güvenin

Niyetleriniz için ideal zemin: Berrak zihin ve kesin düşünceler

Niyetinizi belirlemek istiyorsanız öncelikle bunu tüm kalbinizle istemeniz gerektiğini, içinizde yatan derin bir arzunun ürünü olması gerektiğini unutmayın. Ve en önemlisi, açık ve kesin olmalıdır. Örneğimizde sadece bir evden bahsettik, çünkü bu bu sadece bir örnek. Ancak gerçekte niyetiniz zihninizde önemli bir yer kaplamalı ve ayrıntılı olmalıdır. Mümkün olduğunca ayrıntılı olmak önemlidir, çünkü niyetinizi gerçek kılacak ve içinizdeki yaratıcı enerjiyi arttırmanızı sağlayacak olan budur.

Niyetinizi gerçekleştirmek için harekete geçirme zamanı:

Niyetinizin gerçekleşmesini istiyorsanız her şeyden önce pozitif düşünmek ve bu doğrultuda hareket etmek gerekir. Yalnızca birkaç adımda negatif düşüncelerin size engel olmasını önleyebilirsiniz.

  • Özgüven: Şüpheler arzularımıza ulaşmamızın önünde bir engeldir. Özgüveninizi geliştirmek için çaba sarf edin ya da en azından böyle bir niyeti ifade etmeye hakkınız olduğuna inanın. Unutmayın, her şeyi istemeye ve dilemeye hakkınız var!
  • Minnettarlık: Pozitif düşüncenin temeli niteliğindeki minnettarlık, hayata ve evrene sahip olduklarınızın farkında olduğunuzu göstermenin bir yoludur. Yaşamınız karşısında bir adım geri çekilin ve sahip olduklarınız için minnettarlığınızı ifade edin. (Unutmayın, minnettar olmak her şeyden mutlu olmak anlamına gelmez)
  • Rahatlama: Niyetlerimiz arzularımızı gerçek kılarak yaşamlarımızın kontrolünü elimize almamızı sağlar. Ancak, evren tüm isteklerimize yanıt vermez, bu nedenle elimizden gelenin en iyisi yaptıktan sonra her şeyi kontrol edemeyeceğimizi de kabul etmemiz gerekir. Bazı şeyler bizim kontrolümüz dışındadır ve istediğimizi elde edemeyiz. Ama bu sadece buzdağının görünen kısmııdır!

Dört adımda niyet etmek

1. Dile getirme

Başlangıç olarak, uygun gördüğünüz şekilde niyetinizi düşüncelerinizle, sözlü veya yazılı olarak ifade etmeye çalışın ve elinizden geldiğince net olun: Bundan ne elde edeceksiniz? Hayatınıza ne katacak? Motivasyonlarınız neler? İstediğinizi elde ettiğinizde kendinizi nasıl hissedeceksiniz? Sonra bir an için dileğiniz gerçekleştiğindeki halinizi gözünüzde canlandırın. Sevincinizi, minnettarlığınızı hayal edin, bunu gerçekten hissedin. Mümkün olduğunca ayrıntılı düşünün. Niyetinizi günlük meditasyonunuz sırasında da dile getirebilirsiniz.

2. Ayrışma

Niyetinizi belirledikten sonra, kendinizi sonuçtan ayırın. Ne istediğinizi belirttiniz ve kafanızda canlandırdınız. Şimdi duygularınızı kontrol altında tutun ve sonuçlarla ilgili herhangi bir şüphe duymamak için kendinizi onlardan ayrıştırın.

3. Eylem

İstediğinizi elde etmek için harekete geçmeniz gerekir. Eyleme geçin, sezgilerinizi dinleyin ve geliştirin. Karşınıza çıkan işaretleri takip edin ve anlayışlı olun. Niyetinizi gerçek kılmak doğrultusunda ilerlediğinizden emin olun.

4. Sabır

Sabır şimdiki zamanla ilgilidir. Niyetimizin ne zaman kendini göstereceğini bilemeyiz, bu nedenle en iyisi azimli bir şekilde şimdiki zamana ve arzumuzun gerçekleşmesi için atmamız gereken adımlara odaklanmaktır.

Uzmanlarımızın yorumu: Geleceğe doğru bir adım

Sonuç olarak, niyetin gücü net bir arzu ile kendini gösterir. Niyetlerimiz, yaşamlarımız üzerinde kontrolümüz olmasını sağlar, ancak bu yüksek bir özgüven gerektirir. Bizi başarısızlığa götürense, şüphelerimiz ve seçimlerimizi çevreleyen belirsizliktir. Niyetlerinizi netleştirmek konusunda birilerinin size rehberlik etmesini istiyorsanız, spiritüel anlamda yoldunuzu aydınlatacak uzmanlarımızdan birine başvurmaktan çekinmeyin. Size geleceğinizle ilgili tavsiyeler verecek ve yaşamda daha huzurlu bir şekilde ilerlemek konusunda yardımcı olacaklardır

Gelecek BenimBu yazılarımız da ilginizi çekebilir: