Enerji Dengeleme Nedir? Nasıl Yapılır?

tarihinde

Muhtemelen daha önceden "enerji dengelemesi"ni ve sayısız faydasını duymuşsunuzdur. Bunu deneyen herkesin çok memnun ve huzur bulmuş olarak ayrıldığı söyleniyor. Peki enerji dengelemenin sırrı ne? Bir enerji dengeleme seansı nasıl geçiyor? İşte detaylar!

Enerji Dengeleme Nedir? Nasıl Yapılır?

Enerji dengelemesinden bahsetmeden önce, tüm organizmamızda enerji akışının olduğunu bilmek gerekir. Bu enerji akışından bahsederken "enerji meridyenleri" ifadesi kullanılır. Psikoenerji uzmanları bu enerjiyi, enerji seviyenize bağlı olarak bir dal tarafından bloke edilen hareketli bir nehre benzetir. 

👉 Vücudumuzdaki yedi çakra ise su değirmenleri gibidir. Dolayısıyla eerjinin rahatça dolaşabilmesi için onları açık tutmak önemlidir. 


Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçinBir enerji dengeleme seansı nasıl geçer?

Enerji dengeleme seansları tıpkı masaj seansları gibidir. Enerji uzmanı çok fazla şeye ihtiyaç duymaz. Ona hayatınızı anlatmanız gerekmez. Vücudunuzda nerede tıkanma olduğunu bilecektir. Yine de ona uyku sorunlarınız veya özgüven problemlerinizden bahsetmeniz onun işini kolaylaştıracaktır. 

Seans sırasında enerji uzmanı içinizdeki enerjiyi temizleyecek ve akışını engelleyen sorunu ortadan kaldıracaktır. Çakralarınız açıldığında ve enerji nehrinizin önünde engel kalmadığında içinizi yeni ve temiz bir enerjiyle dolduracaktır. Gerekirse tüm meridyenler gözden geçirilir, engeller kaldırılır ve yeniden harekete geçirilir. Ayrıca çakralar arasındaki uyum da yeniden sağlanır.  

Ne sıklıkla uygulanmalıdır?

Uzmanlar enerji akışını harekete geçirmek için yaz ve kış mevsimlerinin başında olmak üzere iki seans yaptırmayı tavsiye ediyor. Yas, ayrılık veya hastalık gibi durumlarda negatif enerjileri kovmak için de ayrıca seans yapılması mümkündür. 

Kimler yaptırabilir?

Herkes yaptırabilir! Özgüven eksikliği, stres, kaygı bozukluğu, negatif düşünceler, depresyon gibi durumlarda enerji dengelemesi kesinlikle herkese faydalı olacak bir işlemdir. 

Bu konu ilginizi çektiyse, diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz: