Güzel ve Sağlıklı Tırnaklara Sahip Olmak İçin Ne Yapmalı?

tarihinde

Bakımlı ellere sahip olmak, özellikle bıraktığımız ilk intiba açısından çok önemli. Bakımlı el ve tırnaklar insanların karakteri hakkında da çok şey söylüyor. Bu yüzden kadınlar için kişisel bakımın vazgeçilmezlerinden biri de tırnak bakımı. Peki tırnak bakımı nasıl yapılmalı, neler dikkat edilmeli?

 

Tırnak Bakımının İpuçları

 

Kadınlar için kişisel bakım söz konusu olduğunda yüz güzelliği kadar önemli olan bir başka şey, bakımlı ellere ve tırnaklara sahip olmaktır. Hiçbir kadın ojesi çıkmış ya da her biri farklı boyda tırnaklar istemez. Tırnaklar, eğer bakım yapılmazsa hassaslaşır ve kolay kırılır hale gelir.

Tırnaklar için en önemli bakım ve koruma yöntemi sağlıklı beslenmektir.

 

<< Online Tarot Falı Bu Adreste >>

 

Ancak kırılgan ve hassas tırnaklarınızı güçlendirmek için kullanabileceğiniz yöntemler de mevcut:

 

1. Eski ojelerinizi çıkarırken kullandığınız asetonun nemlendirici özelliği olmasına dikkat edin. Tırnaklarınızı bu sayede beslemiş olursunuz. Ayrıca ellerinizi ve tırnaklarınızı günde birkaç kez nemlendirmeye çalışın. Özelikle gece yatmadan önce bu işlemi tüm tırnaklarınıza masaj yaparak uygulayın.

 

>> En İyi Falcılar Tarot Falınıza Baksın <<

 

ongle

 

2. Tırnaklarınızı keserken hepsinin aynı uzunlukta olmasına dikkat edin.  Eğer tırnağınızı çok derinden keserseniz tırnak batması gibi bir sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kesme işlemi bittikten sonra törpüleme işine geçebilirsiniz.  Tek bir yönde törpüleme yaparsanız tırnaklarınız daha sağlam olacaktır.

 

<< Chat'ten Falın İlk Beş Dakikası Ücretsiz >>

 

ongles 2

 

 

3. Zevkinize göre bir oje rengi seçin. Ojenin üstüne bir kat cila sürmeyi unutmayın, böylelikle tırnaklarınız daha güçlü olacaktır.

 

 

 >> Falın 10 Dakikası Sadece 1 Euro! <<

 

ongles 3

 

 4. Çok fazla suda kalmak tırnaklara zarar verir.  Bulaşık yıkarken ya da temizlik yaparken eldiven kullanmayı alışkanlık haline getirin.

 

 

 << Tarot Kartları Geleceğinizi Söylesin >>

 

ongles 4

 

 

5. Zeytinyağı, avokado yağı, çay ağacı yağı, hindistan cevizi yağı, B vitamini yağını tırnaklarınızın kırılmasını engellemek için kullanabilirsiniz. El ve tırnaklarınıza sık sık bu yağlarla masaj yapın.

 

 

Diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir:

 

 

 

Hamilelik Belirtileri

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 
 


Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Maalesef aradığınız sayfayı bulamadık!

Başarısızlık, sayfa mevcut değil ama söz veriyoruz, hatalarımızdan ders çıkaracağız ve bir sonraki sefere daha iyi yapacağız. Bu arada aşağıdaki en son makalelerimizden birine göz atın!

Günlük Burç Yorumlarınız

Mars'ın Boğa'dan İkizler'e geçişi "Bugün, hayatınızdaki dinamizmi ve hareketi artıracak olan Mars'ın enerjik geçişini hissedin. Bu geçiş, yeni fikirler ve projeler için mükemmel bir zamandır. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin ve iç sesinizi dinleyin."

İş Hayatında Burçların Uyumu Nasıldır?

Burcunuza göre iş ortamında kurduğunuz ilişkiler de farklılık gösterir. Profesyonel bağlamda hangi burçlarla daha iyi anlaştığınızı bilmek çalışma veriminizi de artırır. Ortağınızı ya da ekip arkadaşınız konusunda doğru bir seçim yapmak istiyorsanız bu yazımızı kaçırmayın!

En Sevilen Yazılar

Burcunuza Dair Her Şey

Yükselen Burç Nedir? Neyi Temsil Eder?

Yükselen burç, doğduğunuz anda doğu ufuk çizgisinde yükselen burçtur ve astrolojik haritanızın tamamlanmış bir şaheser olmasını sağlar. Güneş burcunuz kişiliğinizin özünü yansıtırken, yükselen burcunuz, dış dünyaya nasıl tepki verdiğinizi ve insanlarla nasıl iletişim kurduğunuzu açıklar. Bu iki yıldızı birleştirdiğinizde, işte o zaman gerçek "siz" ortaya çıkar!

Satürn Retrosu 2024 | Hangi burç nasıl etkilenecek?

Ünlü Astrolog Marta Denise, 2024'te gerçekleşecek Satürn Retrosu hakkında detaylı bir yazı hazırladı! Astrologumuz içeriği şöyle özetliyor: "29 Haziran 2024'ten itibaren 15 Kasım 2024'e kadar devam edecek olan Satürn Retrosu, Balık burcunda başlayacak. Bu dönem biraz ürkütücü görünebilir ama endişelenmeyin, bu süreci en iyi şekilde atlatmanız için astrolojik öngörü ve tavsiyelerimle buradayım! Satürn retrosu biraz melankolik geçebilir, fakat kendimizi geliştirmek ve öğrenmek için değerli sınavlar da sunabilir. ✨"