Yeni Yıl'ı Güzel Karşılamak için Ritüel Önerileri

tarihinde

Hedeflerin gerçekleşmesi, enerji arınımı, anı yaşamak... Uzmanlarımız, Yeni Yıl'ı daha pozitif duygularla karşılamak ve daha güzel kılmak için ritüel önerilerini söylüyor.

Yeni Yıl'ı Güzel Karşılamak için Ritüel Önerileri

Dileklerin gerçekleşmesi için öneriler

  • Medyum Aysel'in ritüeli: Pozitif düşünce oldukça önemli bir faktördür. Dileğiniz neyse onu olmuş gibi düşünmek ve hareket etmek ve bunu sürekli hale getirmek dileklerin gerçekleşmesine katkıda bulunur. Ayrıca bunu yaparken yaşanan pozitif enerji ruha iyi gelir.
  • Sevgican Sabri'nin ritüeli: Bir tatlı kaşığı kaya tuzunu yarım bardak sıcak suda eritiyoruz. Daha sonra üstüne bir tatlı kaşığı sirke ekliyoruz. Bardağı ılık su ile tamamlıyoruz. Duşumuzu aldıktan sonra, hazırladığımız karışımı bir sağ bir de sol omzumuza döküp banyodan çıkıyoruz. Kurulanmamamız gerekiyor, o suyun vücudumuzda kendiliğinden emilmesi gerekiyor. Suyu dökerken ise "bu sene bütün istediklerim gerçekleşiyor, her şey istediğim gibi oluyor" diye niyet ediyoruz.
  • Asuko Perihan'ın ritüeli: 31 Aralık günü saat tam 00:00'da, bir adet narı niyetlerinizi de söylerek, evinizin eşiğinde kırın. Bu, 2021'de dileklerinizi gerçekleştirmek için adım atmanız demektir. Kırmızı, ateş elementidir ve eylemleri temsil eder.
  • Arya Saygın'ın ritüel tavsiyesi: İlk öncelikle yeni yıl gecesinde mum kullanarak ateş enerjisini aktif etmenizi istiyorum. Hiçbir şey yapamıyorsanız yakacağınız mum sizin yeni yıl içinde monotonluktan ve rutinin dışında şeyler yaşayacağınız dinamik ve enerjik bir yıl olmasını sağlayacaktır. Her yeni yılda sevdiklerime hediyeler almaya çalışırım. Bu ise yeni yılın bolluk, bereket ve kısmet enerjisi içinde olmasını sağlayacaktır. Unutmayın, siz çevrenizdeki insanlara ne kadar cömert davranırsanız, evren ve yeni gelen yıl size bir o kadar cömert davranacaktır. Atalarımızdan gelen hediye alışkanlığı enerjinin ve çakraların açılmasında hepimizin ruhuna katkılar sağlayacak. Yılbaşında evinizde kullanacağınız kırmızı ve yeşil renkleri “Mars” enerjisini aktive etmek ve yeni gelen günleri, geleceği güç ve kuvvetle karşılamak için çok etkili olacaktır. Ayrıca Çam ağacı hem renginin yeşil olması sebebiyle hem de 12 ay boyunca yeşil kalmayı başaran, vakur ve her daim dik duran muhteşem bir ağaçtır. Siz de bu ağacın sizi temsil etmesi için yıl boyunca evinizin bir köşesini bu ağaçla süsleyebilirsiniz. Ayrıca uyguladığım ve kendi kendime uyarladığım ritüllerden bir tanesi ise kırmızı bir kese içine beyaz bir kağıda yazılmış tüm dileklerimi yazmak ve kırmızı keseyi yanan bir mum yanına koyarak o mumun kendi kendine bitmesini sağlamak oldu. Sabah vakti özellikle gün ağarmadan önce kırmızı keseyi  evinizin yanında veya bir sokak ötenizde bulunan bir ağacın altına gömmeniz hem diledikleriniz devamlı olacağını, hem de evinizde sağlık, mutluluk ve canlı bir enerji akışının aktif olmasını sağlayacaktır. Kendi ritüellerinizi kendiniz oluşturmaktan ve deneyimlemekten asla çekinmeyin! Çünkü evren enerjiden ibarettir. İyi niyet ve güzel enerjiyle yapılan her türlü eylem size güzel olayları ve durumları getirecektir. 

İşleri yerine koymak için ritüeller

  • Simon Tor'un ritüel önerisi: İlk olarak, net bir şekilde ana sorunu tespit ediyoruz ve bu soruna odaklanıyoruz. Devamında sorunun kaynağını ve yan etmenlerini bulup, tek tek hepsini yok ediyoruz. 3 aşamalı olarak gerçekleşen bu arınma süreci sonunda, işlemin başında tespit ettiğimiz ana sorun kalıcı bir çözülmeye gidilerek ortadan kaldırıyoruz ve özellikle bu sorun olmasaydı hayatımızda ne gibi pozitif anlamda gelişme, fırsat vs olurdu, bunları ortaya çıkarıyoruz.


Enerji arınımı için öneriler

  • Nuran Kafkaslı'nın ritüeli: İhtiyacım olmayan her şeyi bırakıyorum. Tüm olumsuz duygularımı, omzumdaki yükleri, derin bir nefes alıp meleklerime bırakıyorum. Hayatıma sağlık, bolluk, bereket, mutluluk, başarı, şans, huzur, iş, aşk, sevgi, para, dostluk ve şifa için yer açıyorum. Alıyor ve kabul ediyorum. Her şey istediğim gibi gerçekleşiyor. Sevdiklerimle sağlıkla, bollukla, huzurla, sevgi ile uzun bir ömür yaşıyorum.
  • Ecem Arman'ın ritüeli: Günün istediğin saati istediğin yerde uygulanacak, hem arınma hem meditasyon bedensel ve mental rahatlama hem de pozitif enerji çekme (dilek isteme) egzersizi. Ritüeli yapacağın yere bir mum yakıp bir bardak su almalısın ve eğer hoşlanıyorsanız bir tütsü yakmalısınız. Rahat olduğun, temiz bir yerde oturarak kendini nefes egzersizleriyle gevsetiyorsun. 4 al 4 tut (yapabilirsen 8 tut ) ve 4 ver şekilde gevsediginizi hissedene kadar gözler kapalı bir şekilde nefese odaklaniyoruz. Gevsedigini hissettikten sonra avuclarindan yumuşak bir ışığın parladığını hissetmemiştim bu ışık seni temizleyecek olan ışıktır. Ve avuçlarından yavaş yavaş önce kollarına sırtına bacaklarına yayıldığını hissediyorsun bütün bedeninin bir ışığa dönüşecek. Ve kalbinin uzerinde parladığını görüyorsun dileklerinin bu ışık ile butunlestigini hissediyorsun. Sonra tüm dileklerin güzel parlak bir ışık olduktan sonra tüm bedeninden ışığı yavaş yavaş evrene bırakıyorsun. Dileklerinde ışıkla birlikte havaya evrene karışıyor sende sadece başta bedenini saran yumuşak ışık kalıyor. Tüm kötülüklerden koruyacak bu ışık seni ve evrene bıraktığın ışığın dileklerini gerçekleştirecek. Ve her istediğinin olduğuna şahit olacaksın.


Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Maalesef aradığınız sayfayı bulamadık!

Başarısızlık, sayfa mevcut değil ama söz veriyoruz, hatalarımızdan ders çıkaracağız ve bir sonraki sefere daha iyi yapacağız. Bu arada aşağıdaki en son makalelerimizden birine göz atın!

Günlük Burç Yorumlarınız

Mars'ın Boğa'dan İkizler'e geçişi "Bugün, hayatınızdaki dinamizmi ve hareketi artıracak olan Mars'ın enerjik geçişini hissedin. Bu geçiş, yeni fikirler ve projeler için mükemmel bir zamandır. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin ve iç sesinizi dinleyin."

İş Hayatında Burçların Uyumu Nasıldır?

Burcunuza göre iş ortamında kurduğunuz ilişkiler de farklılık gösterir. Profesyonel bağlamda hangi burçlarla daha iyi anlaştığınızı bilmek çalışma veriminizi de artırır. Ortağınızı ya da ekip arkadaşınız konusunda doğru bir seçim yapmak istiyorsanız bu yazımızı kaçırmayın!

En Sevilen Yazılar

Burcunuza Dair Her Şey

Yükselen Burç Nedir? Neyi Temsil Eder?

Yükselen burç, doğduğunuz anda doğu ufuk çizgisinde yükselen burçtur ve astrolojik haritanızın tamamlanmış bir şaheser olmasını sağlar. Güneş burcunuz kişiliğinizin özünü yansıtırken, yükselen burcunuz, dış dünyaya nasıl tepki verdiğinizi ve insanlarla nasıl iletişim kurduğunuzu açıklar. Bu iki yıldızı birleştirdiğinizde, işte o zaman gerçek "siz" ortaya çıkar!

Satürn Retrosu 2024 | Hangi burç nasıl etkilenecek?

Ünlü Astrolog Marta Denise, 2024'te gerçekleşecek Satürn Retrosu hakkında detaylı bir yazı hazırladı! Astrologumuz içeriği şöyle özetliyor: "29 Haziran 2024'ten itibaren 15 Kasım 2024'e kadar devam edecek olan Satürn Retrosu, Balık burcunda başlayacak. Bu dönem biraz ürkütücü görünebilir ama endişelenmeyin, bu süreci en iyi şekilde atlatmanız için astrolojik öngörü ve tavsiyelerimle buradayım! Satürn retrosu biraz melankolik geçebilir, fakat kendimizi geliştirmek ve öğrenmek için değerli sınavlar da sunabilir. ✨"