Astroloji Günlüğü: Spiritüel Yaşamınızı Düzenlemenin İdeal Yolu

tarihinde

Not defterleri, günlükler ve ajandalar yaşamımızı birçok noktada kolaylaştıran araçlardır. Ayrıca sağladıkları pratik faydaların dışında kişinin kendini geliştirmesine ve yeni şeyler öğrenmesine de yardımcı olurlar. Astroloji günlüğü işte bu alternatif kullanım alanlarından biridir.

Astroloji Günlüğü: Spiritüel Yaşamınızı Düzenlemenin İdeal Yolu

Geleceğe ve kendinize güvenin. Destek almak içiFalcılarımızla iletişime geçinNeden astroloji günlüğü tutmalıyız?

Eğer geleneksel anlamda günlük tutmayı seviyorsanız, buraya yazdıklarınızda her şeyden bahsedebileceğinizi muhtemelen biliyorsunuzdur: Randevularınız, yapılacaklar listeniz, günlük ruh haliniz ve sizi mutlu eden gündelik şeyler, denenecek tarifler, okunacak kitaplar ve size ilham veren ya da aklınıza gelen her şey! Peki tüm bunlara bir de spiritüel bakışı eklesek ne olur? Bunu bir astroloji günlüğü olarak adlandırsak da esasen, hem spiritüel hem de astrolojik konularda ilginizi çeken her türlü bilgiyi içerebilir.

Astroloji günlüğü neler içerebilir?

Astroloji günlüğü ayrı ayrı veya iç içe geçebilen iki ana biçimde düşünülebilir. Aslında her şey hedeflerinize, arzularınıza ve ilgi alanlarınıza bağlıdır.

  • 👉 Eğer astrolojiyle ya da daha genel anlamda spiritüel konularla ilgili yeni bilgiler öğrenmek istiyorsanız: O halde bu günlüğü ilgili konulara dair tüm bildiklerinizi not edebilirsiniz.
  • 👉 Eğer gündelik yaşamınıza ve dolayısıyla da günlüğünüze spiritüel bir yön katmak istiyorsanız: Böyle bir durumda mevcut ajandanıza burçlarla ilişkilendirilen tarihleri, gezegenlerin konumlarını, Ay'ın evrelerini vs. ekleyebilirsiniz. Astrolojik olayları daha iyi anlamlandırmak adına yanlarına duygularınıza ve ruh halinize dair notlar alabilirsiniz. 

Astroloji günlüğü nasıl tutulur?

Öncelikle, astroloji günlüğünüz sizden bir parça taşımalı; ilgi alanlarınızı, merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz konuları içermelidir. Örneğin ritüeller veya farklı tütsülerin kullanımları pek ilginizi çekmiyorsa bunları not etmek zorunda değilsiniz. Not defteriniz kişiliğinizi yansıtmalıdır. Eğer çizim yeteneğiniz varsa, astrolojik bilgileri birkaç çizimle süsleyin. Ya da kolajlar, pullar, çıkartmalar vb. ile günlüğünüze renk katın.

exemple journal d'astrologie


Astroloji ve doğum haritası temalı bir günlük

Günlüğünüze en basitinden doğum haritanızla başlayablirsiniz. Kendiniz veya bir astrolog yardımıyla şu önemli bilgileri not edin:

Günlüğün görsel tarafı için doğum haritanızın çıktısını alın ve defterinize yapıştırı. Bu bilgiler astrolojik kimlik kartınız gibidir ve kişiliğiniz üzerindeki etkilerini yavaş yavaş keşfetmenizi sağlarlar. Daha fazlası için bir astrologdan yardım istemekten çekinmeyin. Haritanızı tamamlamak için, farklı burçların dönemlerinin ne zaman başladığını ve 12 burcun her birinin özelliklerini ekleyin. Çin astrolojisine de bakabilir, Ay Yeni Yılı tarihini ve her bir Çin burcunun özelliklerini not edebilirsiniz.

Bu astrolojik günlüğü tutmak kendinizi daha iyi tanımanıza ve başkalarıyla ilişkilerinizi geliştirmenize de yardımcı olabilir.

Gezegenler ve etkilerini eklemeye ne dersiniz?

Günlüğünüze gezegenlerin etkilerini ekleyerek devam edebilirsiniz 🪐. Yıl içinde retro konumunda olacak gezegenlerinin tarihlerini belirtin ki değişimlere önceden hazır olun! Bu gerilemeler sırasında ne hissettiğinizi ya da tam tersine ne hissetmediğinizi, başınıza gelen olağandışı bir şeyi ya da örneğin şansınızın yaver gidip gitmediğini not edin. Bu şekilde, hangi gezegene karşı daha hassas olduğunuzu takip edebilirsiniz. Örneğin, Merkür retrosunun hayatınız üzerindeki etkilerini veya Dolunay'ın sizi biraz uykusuz bırakıp bırakmadığını öğrenebilirsiniz.

⚠️ Eğer günlüğünüze Ay'ın evrelerini yazmayı karar verdiyseniz şu tarz hatırlatmaları da ekleyin: Bereket çekimi hazırlayacağım, taşlarıma enerji yükleyeceğim, Yeniay veya Dolunay ritüeli yapacağım...

Genel spiritüel konulara gelirsek...

Son olarak astroloji günlüğünüzü daha kapsamlı bir ruhsal destek aracı olarak kullanabilirsiniz. Defteri, ilginizi çeken çeşitli spiritüel konular hakkında öğrendiğiniz her şeyi kaydetmek için kullanabilirsiniz. Örneğin, günlüğünüz şu tarz bilgiler için oldukça idealdir. 

  • Evde denemek istediğiniz ritüelleri not almak
  • Sahip olduğunuz değerli taşların özelliklerini kaydetmek
  • Karşınıza çıkan işaretleri, tesadüfleri ve anlamlarını yazmak
  • Koruyucu meleğinizin ismini ve sık sık karşılaştığınız çift saati kaydetmek
  • Bir şey için niyet etmek ve niyet etmenin gücünü harekete geçirmek

Kısacası, astrolojik günlüğünüz olmasını istediğiniz her şeyi içermelidir! Ya mevcut günlüğünüze gözlem yapmanıza, kendinizi daha iyi tanımanıza, sezgilerinizi kullanmanıza yardımcı olacak astrolojik ve spiritüel bilgiler ekleyin. Ya da burçlar, gezegenler, numeroloji, Ay vb. hakkında bilgiler içeren ayrı bir astrolojik günlük tutun. Böylece bilginizin kapsamını genişletebilir ve yaratıcılığınızı değerlendirebilirsiniz. Hangi tarzı seçerseniz seçin, onu tamamlamak için ihtiyaç duyacağınız tüm bilgilerin (ve çok daha fazlasının) Astrocenter'da mevcut olduğundan emin olabilirsiniz!

Uzmanlarımızın yorumu: Kendimizi tanımak için mükemmel bir araç

Artık astroloji günlüğün, astroloji veya genel anlamda ilginizi çeken herhangi bir spiritüel konu hakkında bilgi edinmek için kullanılabilecek eğlenceli bir araçtır. Bu bilgileri toplamak ve günlük olarak kullanmak öğrenmenizi kolaylaştırdığı gibi, kendinizi daha iyi anlamanıza olanak sağlar. Bu nedenle astroloji günlüğü maneviyatınız ve kişisel gelişiminiz açısından son derece yararlı bir araçtır. Araştırmalarınız sırasında rehberliğe ihtiyacınız olduğunu hissederseniz, sizi bilmediğiniz konularda aydınlatacak ve yol gösterecek uzmanlarımızdan birine başvurmaktan çekinmeyin. Size geleceğinizle ilgili tavsiyeler verecek ve yaşamda daha huzurlu bir şekilde ilerlemek konusunda yardımcı olacaklardır.


Gelecek Benim