Hipnoz Nedir? Hipnoz Etme Teknikleri Nasıl Uygulanır?

tarihinde

<strong>Hipnoz</strong> Nedir? Nasıl ve ne için yapılır, işe yarar mı? Hipnozun yapılış teknikleri, kullanım alanları ve detayları yazımızda.

 

Hipnoz Nedir? Nasıl Yapılır?

Dizilerde ve filmlerde izlediğiniz, farklı insanların deneyimlerini dinlediğiniz “Hipnoz” kelimesi size de çok etkileyici gelmiyor mu? Başka bir insanın aklından geçenlere, düşüncelerine, beynine hükmetmek. Ne esrarengiz…

Peki hipnoz nedir, nasıl yapılır?

Geçmişte insanlar hipnoz ve benzeri yöntemleri bilmeden de olsa kullanmışlardır. Hipnozun ilk olarak kullanıldığını gösteren belgelere eski Yunanlılarda rastlanmıştır. Kelimenin kökeni de yunanca “uyku” anlamına gelmektedir. Hipnoz eskiden gerginliklerin giderilmesi ve hasta olan kişilerin tedavi yöntemlerinde kullanılırdı.

Hipnoz: Bilinçli zihninin bir anlamda devre dışı bırakmak. Zihni bir kenara bırakarak bilinçaltına telkinler yerleştirmektir. Hipnozun amacı kişinin, o andaki gerçeğin farkında olmasına rağmen ondan ayrı olduğu hissine sahip yoğun bir fiziksel ve zihinsel rahatlamak durumu olarak görülebilir.

☯ Türkiye'nin en iyi medyumlarına falınızı baktırın ☯

 hypnose

 

Hipnoz hangi alanlarda çözüm olabilir?

Alternatif tıp çalışmaları içerisinde hipnoz kendine sağlam bir edinmiş gibi görünüyor. Hangi mesleği yapıyorsanız yapın hipnoz öğrenilebilir ve herkes tarafından uygulanabilir. Tabii hipnozu uygulamanın tehlikeli olduğunu unutmamak ve dikkatli olmak gerekir. Hipnoz birçok meslek etkinliğini artırmak için kullanabilir bunlardan bir kısmını örnek olarak vereceğim, gerisini hayal gücünüze kalmış.

☯ Bioenerji uzmanlarımızı keşfedin ☯

Örneğin zayıflama: Diyet ve egzersizler belirli bir ölçüye gelmenizi sağlıyor. Ancak kilo verdiğinize emin olunca tekrardan yemek yemeye başlamak istiyorsunuz.  İşte hipnoz burada devreye giriyor ve bilinçaltında yeni yeme alışkanlığını benimsemeyi sağlıyor.

Sigarayı bırakma: Önceden hiç sigarayı bırakmaya teşebbüs etmediyseniz aceleci olmayın. Bu konuda onlarca defa bırakıp ancak tekrar başladıysanız bir de hipnozu deneyebilirsiniz.

Cinsel Problemler: Erkeklerde ereksiyon, kadınlarda orgazm veya birleşme sorunu olarak tanımlayabileceğimiz soruna cinsel güç arttırıcı ilaçlara bağımlı olmak istemeyenler ve çözüm arayanlar için önerilebilecek bir yöntemdir.

Özgüven eksikliği: Toplum önünde konuşma, kararlılık, başladığı işi bitirme, çekingenlik, utangaçlık büyük sosyalleşme sorunları yaratır. Hipnoz bu konuda size ilaç gibi gelebilir.

Hypnose

 

Fobi: Fobiler başına geleni aciz bırakan korkulardır. Karanlık, kapalı yer, uçağa binme gibi korkular akıl mantık dinlemiyor. İlaçlarsa yatıştırıcı etkiden öteye gitmiyor. Hipnoz bu sorunlara bire bir geliyor

Öğrenme İsteksizliği: Anne ve babaların çocukları konusunda en çok yakındığı konu çocukların ders çalışma isteksizliği. Hipnozla sağlanan derslerine sevmesi ve disiplinli çalışma alışkanlığı belki hayatının dönüm noktasını oluşturuyor.

İstemsiz alışkanlıklar: Tırnak yeme, saç koparma gibi tik olmuş alışkanlıklar da insanı toplum içinde zor durumda bırakabiliyor. Hipnoz bu gibi durumlarda da işe yarayabiliyor.

Uykusuzluk, duygusal sorunlar: Bu durumda da hipnozun neredeyse %100 etkili olduğu söyleyebiliriz. Hipnoz karakter bozukluğu olmadığı sürece kesin cevap alabileceğiniz yöntemlerden en etkilisidir.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Zihinsel olarak güçlü olmanın 10 kuralı

Psikolojik hastalıklar nelerdir? Nasıl giderilir?

Kader nedir? Değiştirilebilir mi?

 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!