Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Hipnoz Nedir? Hipnoz Etme Teknikleri Nasıl Uygulanır?

Hipnoz Nedir? Nasıl ve ne için yapılır, işe yarar mı? Hipnozun yapılış teknikleri, kullanım alanları ve detayları yazımızda.

 

Hipnoz Nedir? Nasıl Yapılır?

Dizilerde ve filmlerde izlediğiniz, farklı insanların deneyimlerini dinlediğiniz “Hipnoz” kelimesi size de çok etkileyici gelmiyor mu? Başka bir insanın aklından geçenlere, düşüncelerine, beynine hükmetmek. Ne esrarengiz…

Peki hipnoz nedir, nasıl yapılır?

Geçmişte insanlar hipnoz ve benzeri yöntemleri bilmeden de olsa kullanmışlardır. Hipnozun ilk olarak kullanıldığını gösteren belgelere eski Yunanlılarda rastlanmıştır. Kelimenin kökeni de yunanca “uyku” anlamına gelmektedir. Hipnoz eskiden gerginliklerin giderilmesi ve hasta olan kişilerin tedavi yöntemlerinde kullanılırdı.

Hipnoz: Bilinçli zihninin bir anlamda devre dışı bırakmak. Zihni bir kenara bırakarak bilinçaltına telkinler yerleştirmektir. Hipnozun amacı kişinin, o andaki gerçeğin farkında olmasına rağmen ondan ayrı olduğu hissine sahip yoğun bir fiziksel ve zihinsel rahatlamak durumu olarak görülebilir.

☯ Türkiye'nin en iyi medyumlarına falınızı baktırın ☯

 hypnose

 

Hipnoz hangi alanlarda çözüm olabilir?

Alternatif tıp çalışmaları içerisinde hipnoz kendine sağlam bir edinmiş gibi görünüyor. Hangi mesleği yapıyorsanız yapın hipnoz öğrenilebilir ve herkes tarafından uygulanabilir. Tabii hipnozu uygulamanın tehlikeli olduğunu unutmamak ve dikkatli olmak gerekir. Hipnoz birçok meslek etkinliğini artırmak için kullanabilir bunlardan bir kısmını örnek olarak vereceğim, gerisini hayal gücünüze kalmış.

☯ Bioenerji uzmanlarımızı keşfedin ☯

Örneğin zayıflama:Diyet ve egzersizler belirli bir ölçüye gelmenizi sağlıyor. Ancak kilo verdiğinize emin olunca tekrardan yemek yemeye başlamak istiyorsunuz.  İşte hipnoz burada devreye giriyor ve bilinçaltında yeni yeme alışkanlığını benimsemeyi sağlıyor.

Sigarayı bırakma: Önceden hiç sigarayı bırakmaya teşebbüs etmediyseniz aceleci olmayın. Bu konuda onlarca defa bırakıp ancak tekrar başladıysanız bir de hipnozu deneyebilirsiniz.

Cinsel Problemler: Erkeklerde ereksiyon, kadınlarda orgazm veya birleşme sorunu olarak tanımlayabileceğimiz soruna cinsel güç arttırıcı ilaçlara bağımlı olmak istemeyenler ve çözüm arayanlar için önerilebilecek bir yöntemdir.

Özgüven eksikliği: Toplum önünde konuşma, kararlılık, başladığı işi bitirme, çekingenlik, utangaçlık büyük sosyalleşme sorunları yaratır. Hipnoz bu konuda size ilaç gibi gelebilir.

Hypnose

 

Fobi: Fobiler başına geleni aciz bırakan korkulardır. Karanlık, kapalı yer, uçağa binme gibi korkular akıl mantık dinlemiyor. İlaçlarsa yatıştırıcı etkiden öteye gitmiyor. Hipnoz bu sorunlara bire bir geliyor

Öğrenme İsteksizliği: Anne ve babaların çocukları konusunda en çok yakındığı konu çocukların ders çalışma isteksizliği. Hipnozla sağlanan derslerine sevmesi ve disiplinli çalışma alışkanlığı belki hayatının dönüm noktasını oluşturuyor.

İstemsiz alışkanlıklar:Tırnak yeme, saç koparma gibi tik olmuş alışkanlıklar da insanı toplum içinde zor durumda bırakabiliyor. Hipnoz bu gibi durumlarda da işe yarayabiliyor.

Uykusuzluk, duygusal sorunlar: Bu durumda da hipnozun neredeyse %100 etkili olduğu söyleyebiliriz. Hipnoz karakter bozukluğu olmadığı sürece kesin cevap alabileceğiniz yöntemlerden en etkilisidir.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Zihinsel olarak güçlü olmanın 10 kuralı

Psikolojik hastalıklar nelerdir? Nasıl giderilir?

Kader nedir? Değiştirilebilir mi?

 

Bize yorum bırakın

EN İYİ FALCILARIMIZ

Geleceğinize dair sorularınızın cevapları Türkiye'nin en iyi medyum ve falcılarında

Bizimle iletişime geçin.