Tarot Açılımı Çeşitleri Nelerdir?

tarihinde

Kart falcılığı, birçok farklı açılım çeşidinin mevcut olduğu bir kehanet sanatıdır. Deneyiminiz, sorunuz veya durumunuz ne olursa olsun, her zaman size uygun bir tarot açılımı bulmanız mümkündür. Haç, at nalı, 3, 4, 5 veya 10 kartlı açılımlar... Seçim sizin!

Tarot Açılımı Çeşitleri Nelerdir?

Tarot: Kartlar nasıl çekilir?

Tarot, Orta Çağ'dan günümüze kadar süregelmiş bir fal pratiğidir. Tarotun yöntemleri ve açılımları, değişen konular ve sorulara daha net cevap verebilmek yüzyıllar içinde farklı biçimlere evrilmiştir. Her açılım tekniği birbirinden farklıdır ve kendinize en uygun olan; hem beklentilerinizi karşılayacak hem de seviyenize uygun yöntemi bulmak çok önemlidir. 

Örneğin başlangıç seviyesindeyseniz tam size uygun bazı açılımları bulmanız mümkündür. Yine de kartlarla bakılan falların kolay olmadığını ve bazı durumlarda önerilen açılımlar arasında kararsız kalmanızın normal olduğunu hatırlatmadan geçmeyelim. 

Panik yapmayın ve basit bir yöntemle başlayın. Yavaş yavaş ilerleyin ve her şeyden önemlisi içgüdülerinize kulak verin. Bir açılımda ustalaşmak için haftalarca çalışmanız gerekebilir ve bazılarının üzerinizdeki etkisinin diğerlerinden fazla olduğunu hissedebilirsiniz. İç sesinize kulak vermeyi unutmayın. Zamanınınızı ve enerjinizi size hiçbir şey hissettirmeyen ve hiçbir şey katmayan bir açılımı tekrar tekrar deneyerek boşa harcamayın. Son olarak da kendi açılımınızı yaratabileceğinizi de hatırlatalım. Tarot falıyla ilgili yalnızca tek bir zorunluluk mevcuttur: Kartlar seçilen açılıma göre yerleştirilmeden önce mutlaka karıştırılmalıdır. Hepsi bu! 


Geleceğe dair sorularınız mı var? En iyi falcılarımız anında yanıt veriyorFarklı tarot açılımları

Her açılımdan önce kartlar karıştırılmalı ve deste sol el yardımıyla kesilmelidir. Rastgele bir kart seçip şu an fal bakmak için doğru zaman olup olmadığı sorusunu düşünmek önemlidir. Çekilen karta göre açılım yapıp yapmayacağınıza karar verebilirsiniz. 

Üç kart açılımı

Bu açılım oldukça basittir. Yeni başlayanlar için idealdir ve ayrıca kişinin karşılaştığı soruna dair genel bir bakış açısı sunar. Birinci kart geçmişi, o zamanki durumunuzu ve sorun karşısındaki ruh halinizi temsil eder. İkinci kart şimdiyi, etkilerinizi ve arzularınızı temsil eder. Üçüncüsü ise geleceği ve izleyeceğiniz yolu gösterir.  

👉 Güne güzel başlamanız için size ücretsiz olarak sunduğumuz açılımlardan birisi de bu açılım!

Haç açılımı

Haç açılımı hem yeni başlayanların hem de tarot uzmanlarının en çok tercih ettiği yöntemlerden biridir. Bu açılım beş kartla yapılır ve sorduğunuz sorulara kesin cevaplar almanızı sağlar

Tam kare açılımı

Dokuz kartın kullanıldığı bu açılım daha çok karşısında nasıl hareket etmeniz gerektiğini merak ettiğiniz durumlarda tercih edilir. Etkili bir açılım için, ortadaki kartın en önemli olduğunu bilmek çok önemlidir. Bu kart diğer kartların anlamlarını yorumlamanıza yardımcı olacaktır. 

Piramit açılımı

Piramit açılımı 6 ila 24 kartın kullanıldığı karışık bir yönteme dayanır. Bu açılım çeşitli şekillerde yapılabilir. 6-7 kart kullanılarak küçük piramit, 25-28 kart kullanılarak büyük piramit açılımı yapılabilir. Ters piramit açılımı ise özellikle iki kişi arasındaki ilişkinin gelişimini analiz etmek için tercih edilir. 

Kelt açılımı 

Kelt açılımı on kart gerektirir. Size uzun vadedeki geleceğinize dair son derece net bilgiler veren bir açılımdır. Kartların yerleşimleri oldukça özeldir ve yorumlanmaları deneyim gerektirebilir. Bu açılım için önceden biraz çalışmayı ve pratik yapmayı düşünebilirsiniz. 

Astroloji çarkı

Yaşamınızın farklı alanlarına dair bilgiler öğrenmek istiyorsanız, astroloji çarkı açılımını tercih edebilirsiniz. İsminden de anlaşılacağı üzere bu açılım burçlarla ilgilidir ve on iki kartla yapılır. Oldukça karmaşık bir yöntem alsa da, net cevaplar alacağınız kesindir. 

Daha fazlasını merak ediyorsanız burçlara göre yıllık tarot yorumlarına göz atabilirsiniz!