Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Kıskanç Sevgiliyle Nasıl Baş Edilmeli?

Kıskançlık deyip geçmeyin... Aşırı kıskançlık büyük kavgalara ve hatta ayrılıklara neden oluyor. Peki kıskançlık ilişkilerin kaderi mi? Kıskanç sevgiliyi değiştirmek mümkün mü? Sizin için yazdık!

İlişkilerde Kıskançlık Sağlıklı Mı?

"Beni aldatıyor mu?", "kiminle birlikte?", "kiminle konuşuyor?"... Kadın erkek ilişkilerinde yaşanan kıskançlıklar ilişkide illa ki bir problem olduğunu göstermez. Her insan az da olsa kıskanır. Ancak bir ilişkide aşırı düzeyde kıskançlıklar yaşanıyor ve en ufak şeylerde dahi kavga ediliyorsa, bunun önüne geçmek gerekir. Bazı durumlarda uzmanlardan psikolojik destek alınması ilişkinin sağlıklı şekilde yürütülebilmesi için önemlidir.

 

Aşk Falıyla Net Cevaplar Bulun >

 

Kıskançlığı azaltarak ilişkide güven sağlamaya yarayacak yöntemlerden bazıları şunlardır:

- Sevgilinizi erkek arkadaşlarınızla tanıştırın

Sevgiliniz/eşiniz erkek arkadaşlarınızla dışarı çıktığınızda sorun yaratıyorsa bir sonrakine onu da çağırın. Arkadaşlarınızla tanışınca onları tehdit olarak görmekten vazgeçecektir.

 

- Sevgilinizi yumuşatın

Onu kıskandırmak için sebep vermeyin. Örneğin başka erkeklerle göz göze gelmek ya da başka bir erkeği beğendiğini söylemek bile onları kıskandırmaya yetecektir.

 

jalousie

 

- Kıskançlığın sebebini bulun

Sevgilinizin sizi neden kıskandığının sebebini bulmaya, sorunu çözmeye çalışın. Örneğin eğer geçmiş ilişkilerinde ihanete uğradıysa, sizin yapmanız gereken onu asla ihanete uğratmayacağınızı hissettirmektir.

 

- Arkadaşlarınıza açıklayın

Eğer sevgiliniz bir arkadaşınızı kıskanıyorsa arkadaşınızı hareketleri konusunda uyarmalısınız. Bu durum sizi arkadaşlarınız ile ilişkiniz arasında seçim yapmak zorunda bırakmayacaktır.

 

O da seni seviyor mu? Tıkla öğren >

 

- Kurallar koyun

Eğer sevgiliniz kendisi kız arkadaşlara sahipse ve sizin erkek arkadaşlarınızın olmasını istemiyorsa, bu konuyu onunla konuşun ve ortak bir noktada buluşmayı deneyin.

 

- İlgi gösterin

Eğer dışardaysanız sevgilinize gerekenden daha fazla ilgi göstermelisiniz. O yokmuş gibi davranmak onu çok fazla kıskançlığa sokacaktır.

 

jalousie2

 

- Yardım alın

Eğer kıskançlık aşırı boyuttaysa, bir uzmandan yardım alın.

 

- Ayrılın

Sevgiliniz/eşiniz değişmiyorsa ya da değişmeyi kabul etmiyorsa ayrılmalısınız. Sonuçta kimse mutsuz bir ilişki istemez.

 

 

Diğer popüler yazılarımız:

 

 

Bize yorum bırakın

CANLI FAL

Türkiye'nin en iyi falcılarına aşk hayatınızla ilgili çıkmazları danışabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin.