Kıskanç Sevgiliyle Nasıl Baş Edilmeli?

tarihinde

<strong>Kıskançlık</strong> deyip geçmeyin... <strong>Aşırı kıskançlık</strong> büyük kavgalara ve hatta ayrılıklara neden oluyor. Peki <strong>kıskançlık ilişkilerin kaderi mi?</strong> <strong>Kıskanç sevgiliyi</strong> değiştirmek mümkün mü? Sizin için yazdık!

İlişkilerde Kıskançlık Sağlıklı Mı?

"Beni aldatıyor mu?", "kiminle birlikte?", "kiminle konuşuyor?"... Kadın erkek ilişkilerinde yaşanan kıskançlıklar ilişkide illa ki bir problem olduğunu göstermez. Her insan az da olsa kıskanır. Ancak bir ilişkide aşırı düzeyde kıskançlıklar yaşanıyor ve en ufak şeylerde dahi kavga ediliyorsa, bunun önüne geçmek gerekir. Bazı durumlarda uzmanlardan psikolojik destek alınması ilişkinin sağlıklı şekilde yürütülebilmesi için önemlidir.

 

Aşk Falıyla Net Cevaplar Bulun >

 

Kıskançlığı azaltarak ilişkide güven sağlamaya yarayacak yöntemlerden bazıları şunlardır:

- Sevgilinizi erkek arkadaşlarınızla tanıştırın

Sevgiliniz/eşiniz erkek arkadaşlarınızla dışarı çıktığınızda sorun yaratıyorsa bir sonrakine onu da çağırın. Arkadaşlarınızla tanışınca onları tehdit olarak görmekten vazgeçecektir.

 

- Sevgilinizi yumuşatın

Onu kıskandırmak için sebep vermeyin. Örneğin başka erkeklerle göz göze gelmek ya da başka bir erkeği beğendiğini söylemek bile onları kıskandırmaya yetecektir.

 

jalousie

 

- Kıskançlığın sebebini bulun

Sevgilinizin sizi neden kıskandığının sebebini bulmaya, sorunu çözmeye çalışın. Örneğin eğer geçmiş ilişkilerinde ihanete uğradıysa, sizin yapmanız gereken onu asla ihanete uğratmayacağınızı hissettirmektir.

 

- Arkadaşlarınıza açıklayın

Eğer sevgiliniz bir arkadaşınızı kıskanıyorsa arkadaşınızı hareketleri konusunda uyarmalısınız. Bu durum sizi arkadaşlarınız ile ilişkiniz arasında seçim yapmak zorunda bırakmayacaktır.

 

O da seni seviyor mu? Tıkla öğren >

 

- Kurallar koyun

Eğer sevgiliniz kendisi kız arkadaşlara sahipse ve sizin erkek arkadaşlarınızın olmasını istemiyorsa, bu konuyu onunla konuşun ve ortak bir noktada buluşmayı deneyin.

 

- İlgi gösterin

Eğer dışardaysanız sevgilinize gerekenden daha fazla ilgi göstermelisiniz. O yokmuş gibi davranmak onu çok fazla kıskançlığa sokacaktır.

 

jalousie2

 

- Yardım alın

Eğer kıskançlık aşırı boyuttaysa, bir uzmandan yardım alın.

 

- Ayrılın

Sevgiliniz/eşiniz değişmiyorsa ya da değişmeyi kabul etmiyorsa ayrılmalısınız. Sonuçta kimse mutsuz bir ilişki istemez.

 

 

Diğer popüler yazılarımız:

 

 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!