Koç Burcundaki Mars ile Oğlak Burcundaki Plüton Karesi

tarihinde

Temmuz ayına girer girmez bizi hareketli günler karşılayacak. Savaş tanrısı Mars ile Hades'in yani cehennemin Tanrısı Plüton arasındaki mücadele bizi bekliyor olacak. Koç burcundaki Mars ile Oğlak burcundaki Plüton Karesi'nin sebep olacağı gerilimler bizi epey etkileyecek. Bu duruma hazır olmak en iyisi! Ama endişelenmeyin, bu yalnızca geçici bir durum.


Kendinizi kaybolmuş mu hissediyorsunuz? En iyi falcılarımızdan destek alın.Koç burcundaki Mars ve Oğlak burcundaki Plüton Karesi: Gerilimlere hazır olun.

Mars bir Ateş burcu olan Koç'ta konumlandığı için çok daha güçlü ve mücadeleci bir yöne sahiptir. Ancak Oğlak burcundaki Plüton bu sert burçta pek rahat değildir. Sonuçta kaosla ilişkilendirilen bir gezegen düzenin ve yapının burcunda konumlanınca işler karışır. Plüton Oğlak burcundayken çok daha mesafeli, sert ve planlı bir hâl alır. Astrolojide Kare ne anlama gelir ? 🤓

Astrolojide Kare, iki gezegeni ve iki burcu doksan derecilik açıyla bağlayan açıdır. Kare açı farklı iki tabiata sahip iki burç arasındaki gerilimi ifade eder çünkü iki gezegen de kendi etkisini baskın kılmak ister. Burada agresif, şiddetli ama bir o kadar da güçlü ve enerjik olan Mars, sezgisel, ciddi olduğu kadar yıkıcı ve kaygı verici  Plüton'la karşı karşıyadır.👉 2022'nin en önemli tarihleri: Yılın astrolojik olayları

Bir açı ve iki farklı

Kareler genelde negatif açılar olarak bilinseler de bizi harekete geçmeye iterler ve dinamik yaparlar. 

  • Pozitif anlamda hiç zorluk çekmeden kendinizi ortaya koyuyorsunuz ve bazı durumlarda isyan bile ediyorsunuz. Fikirlerinizi cesurca ifade ediyorsunuz, kesin bir gelişme kaydetmek için bir karar verip harekete geçiyorsunuz.
  • Negatif anlamda ise şiddetten uzak durmaya çalışın. Bir yüzleşmenin sonu kötü bitebilir. Sağduyulu davranmak ve mantıklı tepkiler vermek için aklınızın sesine kulak verin. 

🏀 Spor yaparken de son derece dikkatli olun, iyice ısının ve yaralanmak istemiyorsanız her türlü riskten kaçının. Yolda giderken de tedbiri elden bırakmayın!

Bu kareden en çok etkilenecek beş burç

1 Temmuz'da gerçekleşecek bu Kare'den en çok şu burçlar etkilenecek: 

  • Koç
  • Oğlak
  • Yengeç
  • Terazi
  • Akrep

Bu Kare'nin etkisinde çok daha alıngansınız ve sinirleriniz tepenizde. Canınızı sıkan insanlara sinirlenmemekte zorlanıyorsanız. Bu sabırsızlığınız yüzünden istemediğiniz tepkiler verebilirsiniz. Bu harika enerjinizi kendinizi özgür kılmak ve ilerleme kaydetmek için kullanmaya çalışın! Diğer burçlarda ise bu açının etkisi çok daha az hissedilecek.